Skocz do zawartości

Czterokołowiec (QUAD)


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 406
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    40

  • Psuj

    33

  • JANUSZ60

    31

  • Marek1

    29

Top Posters In This Topic

Posted Images

skąd wzięliście pojęcie czterokołowca ciężarowego?

 

Po części wynika to z zapisu w Dz U 32

2) w przypadku pojazdów czterokołowych:

a) pojazdy czterokołowe lekkie - 350 kg,

b) pojazdy czterokołowe inne niŜ lekkie do przewozu osób - 400 kg,

c) pojazdy czterokołowe inne niŜ lekkie do przewozu rzeczy - 550 kg (bez uwzględniania masy akumulatorów przy

napędzie elektrycznym).

 

Ten do przewozu rzeczy osobowym raczej nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i niemożliwe do zarejestrowania

Tam od razu niemożliwe, SAM jak się patrzy i się śmiga :D (pamiętasz trzy kołowca z innego tematu? wyszedł samochodowy inny i też jeździ, ku zadowoleniu wszystkich zainteresowanych). Normalnie jakby polskiej duszy w Tobie brakowało... :hihi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jakby polskiej duszy w Tobie brakowało... :hihi:

lubię rękopisy to moja dusza jest :ok:cool:

a wracając do gada - na ramie został fabryczny nr tak więc SAM będzie bardzo naciągany

 

ps jeżdżące takie sprzęty występują w filmie Jest sprawa

:D

 

[ Dodano: 15-12-2010, 22:14 ]

http://www.youtube.com/watch?v=c1vKoLlJikA&feature=related

5ae1a448150b1_jestsprawa.JPG.51baa17fd7ad3893e392e25f000f3b58.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A takie pytanie zadam Panom jeszcze gdzie jest napisane w którym dzienniku ustaw ze Quady podlegają corocznym badaniom technicznym? Za odpowiedzi poprzednie bardzo dziekuję i za tą tez z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie jest napisane w którym dzienniku ustaw ze Quady podlegają corocznym badaniom technicznym?

 

Terminy badań technicznych okeśla Art 81 Prawa o ruchu drogowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nic nie ma o pojeżdzie typu Quad?

 

Jak to nie ma :)

 

5. Okresowe badanie techniczne pojazdu przeprowadza się corocznie, z zastrzeżeniem ust. 6-10.

6. Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego, samochodu ciężarowego o dopuszczalnej

masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, motocykla lub przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej

nieprzekraczającej 3,5 t przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji, następnie

przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji i nie później niż 2 lata od dnia przeprowadzenia

poprzedniego badania technicznego, a następnie przed upływem kolejnego roku od dnia przeprowadzenia

badania. Nie dotyczy to pojazdu przewożącego towary niebezpieczne, taksówki osobowej, pojazdu

samochodowego konstrukcyjnie przeznaczonego do przewozu osób w liczbie od 5 do 9,

wykorzystywanego do zarobkowego transportu drogowego osób, pojazdu marki "SAM", pojazdu

zasilanego gazem, pojazdu uprzywilejowanego oraz pojazdu używanego do nauki jazdy lub egzaminu

państwowego, które podlegają corocznym badaniom technicznym.

 

 

Pisze, że badanie pojazdu corocznie i są wyszczególnione przypadki gdzie jest 3-2-1 i tam nie ma mowy o quadzie. A ponieważ quad pojazdem jest, no to co rok... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

WITAJCIE pisze pierwszy raz i od razu pytanie: czy ktoś ma zarejestrowanego już quada o mocy powyżej 15 kw??? Chcem zarejestrowac Hondę TRX 450 R5 cm -31kw MOC 42 KM i przeczytałam naprawde wiele postow ale tak naprawde nic z nich nie rozumiem. Chcialabym zrobic to jako SAM i powołać rzeczoznawce - następny SPOSÓB jaki planuje obejsc przepisy to wymyslec cos dodam do quada by odcinał dopływ gazu i nie przekraczał 45km/h wtedy realne by bylo by rzeczoznawca zaniżył te kw? Potrzebuje odpowiedzi czy jest taki sposób albo inny by zarejestrowac taki sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcem zarejestrowac Hondę TRX 450 R5 cm -31kw MOC 42 KM

(...)

Chcialabym zrobic to jako SAM

:shock::shock::shock:

 

następny SPOSÓB jaki planuje obejsc przepisy
:razz: najlepiej zapomnij ...

ż tu znajdziesz pomoc

 

:nook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następny SPOSÓB jaki planuje obejsc przepisy

 

My jesteśmy od egzekwowania przepisów a nie od ich obchodzenia.

Poza tym prędkość nie przekłada się na moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa tacy którzy wszelkimi sposobami ominą przepisy i zarejestruja quady powyżej 15 kw wiec ja tez chcem spróbowac- choc tak naprawde nie bede jezdzic po drogach publicznych ale by przejechac na wyznaczony tor musze przejechac przez ulice i kawałek polną drogą .wiec przyda sie do tego rejestracja i ubezpieczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec przyda sie do tego rejestracja i ubezpieczenie

Do niczego się Ci to nie przyda a wręcz narobi kłopotów Tobie i wszystkim tym, którzy przyłożą rękę do tego jak przyjdzie do W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego bo mój szwagier ma quada Atv do 15 kw i jest zarejestrowany na dwie osoby dlaczego on może jezdzic po drodze a ja nie? to ze moc mojego quad a jest wieksza to nie znaczy ze tamtym chinczykiem nie narobi bałaganu!! (wypadek, potrącenie pieszego....itd.) przeciez jak mam samochód który ma 300 koni to znaczy ze moge jezdzic 200/h? czy musze poruszac się zgodnie z przepisami 50h/h tak jak np.fiat 126p??? Dąże tylko do tego by legalnie poruszac sie jaki inne zwykłe Atv, opłacic ubezpieczenie i nie bac sie jak bede na polnej drodze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego on może jezdzic po drodze a ja nie?

 

My mamy egzekwować prawo a nie je wymyślać i interpretować. Takie skargi kieruj do Ministerstwa Infrastruktury. Sorki ale lajf is brutal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dąże tylko do tego by legalnie poruszac sie
Legalnie takim pojazdem po drogach publicznych nie możesz się poruszać. Te pojazdy nienajlepiej zachowują się na nawierzchni o dużej przyczepności i dlatego tylko te mogą jeździć wszędzie, które mają stosunkowo niedużą moc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dąże tylko do tego by legalnie poruszac sie jaki inne zwykłe Atv, opłacic ubezpieczenie i nie bac sie jak bede na polnej drodze...

 

Dlaczego zadajesz pytanie osobom które mają związane ręce przepisami -dlaczego nie zgłosisz tego problemu do ministerstwa infrastruktury , unii europejskiej - wyślij pisma ,że jesteś krzywdzony w tym kraju - może zmienią przepisy które pozwolą na zmianę wiele spraw które przeszkadzają obywatelom i zmuszają do szukania sposobu zrobienia przekrętu na swoją korzyść -a co tam diagnosta -obcy mi człowiek -który zarabia na chleb -a ktoś po prostu twierdzi że on jest tym złym ogniwem w łańcuchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dąże tylko do tego by legalnie poruszac sie jaki inne zwykłe Atv, opłacic ubezpieczenie i nie bac sie jak bede na polnej drodze...

 

wyślij pisma ,że jesteś krzywdzony w tym kraju -

 

-a co tam diagnosta -obcy mi człowiek -

 

NIE jestem płcią męską mam na imię Monika,

kupiłam quada honde 450 poniewaz na Atv szkoda kasy, co do diagnostów nigdy bym nie stwierdziła ze to jakies niepotrzebne ogniwo- wiem kiedy można na cos przymknąc( rejestrowałam przyczepkę SAM do łódki na siebie) a quad to juz wieksza odpowiedzialnośc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz zatem, że szukasz drogi, jak legalnie poruszać się pojazdem, poprzez jego nielegalną (bo jak sama piszesz szukasz obejścia przepisów) rejestrację... No cóż... proponuję jakieś forum filozoficzne, bo to dla mnie zbyt skomplikowane i nie dające się pogodzić ze sobą założenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.