Skocz do zawartości

Osobowy na ciężarowy


Młody8

Rekomendowane odpowiedzi

Klient chce ściągnąć z Niemiec Mitsubishi Pajero, tam zarejestrowany jako osobowy, 5-cio osobowy. U nas chce zarejestrować jako ciężarowy. Wystarczy że przyjedzie z kratką na pierwszy przegląd i czy powinienem wyliczyć ze wzoru liczbę miejsc. Zawsze przerabiałem odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum podany był wyrok NSA z 13.12.2006 r , w którym sąd stwierdził , że przy dokonaniu zmiany z osobowego na ciężarowy , jest potrzebne uzyskanie nowego świadectwa homolagacji na dany typ pojazdu . .

Z ciężarowego na osobowy , nie potrzeba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient chce przerobić samochód osobowy na ciężarowy, można czy nie.

Dodam do mojej wcześniejszej wypowiedzi , że link wyroku NSA zamieścił w 2007.03.21 S.K.P-POZNAŃ pod tematem : zmiana rodzaju pojazdu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na ten przykład nie widzę przeszkód. Nawet miałem dziś taki przypadek - łącznie z badaniem na VAT

No właśnie , co WK , to obyczaj lub jak kto woli , inna interpretacja .

Nie wnikam w to , kto ma rację . Jedne WK rejestrują , drugie odrzucają , żądając homologacji .

Najbardziej głupiejemy my diagności , bo już nie wiadomo czego się trzymać . Do jakiego WK trafi nasz przegląd i co będą od nas chcieli . W urzędach są na etatach prawnicy , a pomimo to brak jednoznacznego podejścia do sprawy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Na tym forum podany był wyrok NSA z 13.12.2006 r , w którym sąd stwierdził , że przy dokonaniu zmiany z osobowego na ciężarowy , jest potrzebne uzyskanie nowego świadectwa homolagacji na dany typ pojazdu . .

Z ciężarowego na osobowy , nie potrzeba ."

 

Ściagnełem ten wyrok i umieszczam go, ale nie znalazłem nic na temat że przy zmianie z ciężarowego na osobowy nie potrzeba swiadectwa homologacji.

5ae1a35f27409_wyrokNSA1.thumb.jpg.483ee35575233c99a6b308cea2feef44.jpg

5ae1a3603e0ea_wyrokNSA.thumb.jpg.0a0d03974383ca415c0f80379aba59bc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient chce przerobić samochód osobowy na ciężarowy, można czy nie.

Pamiętacie takie pismo z MI z 2006 roku informujące o zakazie dokonywania zmian rodzaju pojazdu.Wyjątek - zmian dokonał podmiot z kdg 5020A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakie pismo Ci chodzi jedyne które udało mi sie uzyskac to te które umieszczam. Dostałem je dzięki Blakopowi. Jezeli posiadasz jeszcze inne bede wdzieczny jak je umiescisz na forum.

5ae1a3613cbe3_rozporzdzenie.thumb.jpg.554ed144ff72608408a6ecb5e9cb7027.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam. Mam pytanie, chcę kupić do firmy Fiata SC używanego, po innej firmie - to dokładnie wiecie jakie są samochody, a jak sprawa wygląda z kupnem od prywatnej osoby, komisu osobowego SC i przerobienie go na vana? Choć to nie jakieś forum prawne to chciałbym się doweidzieć czy od takiego samochodu jakbym dostał na niego fakture VAT (kupno z komisu) i przerobił na vana to mogę potem odliczyć vat od kupna samochodu i potem podczas jego użytkowania od paliwa i przeglądów?

Z góry dzięki za odpowiedź

 

[ Dodano: 29-03-2008, 19:03 ]

to jak? dowiem się coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.