Skocz do zawartości

Prawo jazdy diagnosty


Psuj

Rekomendowane odpowiedzi

no fajnie

a czy jes gdziekolwiek napisane, ze diagnosta ma miec jakiekolwiek prwo jazdy??

hihi a czy do wypelniania DIP nie skladasz oswiadczenia, ze nie jstes daltonista :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • Odpowiedzi 121
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    8

  • Tomek D

    7

  • jarolud

    7

  • Norbert Jezierski

    6

Zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi diagnosta samochodowy nie musi posiadać prawa jazdy.

Powstaje pytanie, czy gdy diagnosta nie posiada uprawnień do kierowania może poruszać się badanym pojazdem po stanowisku przeglądowym i po terenie SKP?

W Dz U 155 dział II paragraf 3 jest zapis, że podczas pomiaru opóźnienia hamowania pojazd prowadzi kierowca badanego pojazdu lub pracownik upowazniony do wykonywania badań technicznych i uważam, że jest to jedyny przypadek gdzie prowadzić pojazd może jego kierowca. Uważam że w pozostałych przypadkach pojazd powinien prowadzić diagnosta.

Ciekaw jestem waszych opinii na ten temat. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że w pozostałych przypadkach pojazd powinien prowadzić diagnosta.

 

Nigdzie nie jest zapisane, że powinien to robić diagnosta, robimy to tylko dlatego, iż ułatwia nam to przeprowadzenie badania,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy przypadek z naszej firmy:mechanik podczas wyjeżdżania z hali firmowym samochodem ciężarowym uszkodził samochód klienta ,poszłoby z ubezpieczenia firmy tylko że mechanik miał za małe uprawnienia,decyzja prezesa -naprawić na koszt warsztatu ,mechanika obciążyć a co jeśli coś takiego przytrafi się diagnoście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko cacy dopóki nic się nie stanie,,,

 

i nie pomoże, że droga niepubliczna,,

 

Różne grupy zawodowe mają ubezpieczenia od skutków błędów czy innych NW Czy SKP nie może się od takich przypadków ubezpieczyć ? 8)

 

[ Dodano: 02-03-2010, 17:24 ]

że mechanik miał za małe uprawnienia

 

W JW SKP miałem zakaz wjeżdżania pojazdami na które nie miałem uprawnień, musiałem za każdym razem przed wjazdem na SKP przeprowadzać szkolenie kierowcy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne grupy zawodowe mają ubezpieczenia od skutków błędów czy innych NW

 

Podejrzewam, że każda SKP jakieś ubezpieczenie ma, kiedy jednak dojdzie do roszczeń to ubezpieczyciel Ci udowodni, iż nie mając uprawnień nie powinieneś prowadzić ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ubezpieczyciel Ci udowodni

 

Ciekawe jak chcą to udowodnić ? Prawo jazdy to ja muszę mieć na drodze publicznej teren SKP takowym nie jest 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W JW SKP miałem zakaz wjeżdżania pojazdami na które nie miałem uprawnień,

 

U mnie tak żle nie jest ,nawet któregoś to razu pozwoliłem sobie wjechać Skotem . Ale była frajda. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinieneś prowadzić

 

Nie powinieneś to nie to samo co nie możesz Czy ubezpieczenie działa jak zjedziemy z drogi publicznej na prywatną? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nic się nie dzieje to jest Oki.

A jak się coś stanie to ubezpieczyciel nie wypłaci w w przypadku poruszania się pojazdem bez wymaganych uprawnień. I nie ważne czy to droga publiczna, czy prywatny teren.

Ja wjeżdżam osobiście, tylko tym na co mam prawo jazdy, resztę instruuję kierowcę i on wjeżdża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że w pozostałych przypadkach pojazd powinien prowadzić diagnosta.

 

Nigdzie nie jest zapisane, że powinien to robić diagnosta, robimy to tylko dlatego, iż ułatwia nam to przeprowadzenie badania,,,

 

 

Nie do końca się z tym zgadzam

PoRD Art. 84. 1. Badanie techniczne pojazdów wykonuje zatrudniony w stacji kontroli

pojazdów uprawniony diagnosta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się z tym zgadzam

Masz prawo się nie zgadzać ale w paragrafie 2 Dz.U. 155 nie masz jazdy pojazdem w swoim zakresie... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z wszystkimi ,którzy piszą "wszystko jest OK- można jeździć bez uprawnień dopóki się nic nie stanie" - znam to z doświadczenia.

 

Znam firmę ,gdzie pracownicy mają swoje ubezpieczenie "casco" ,które chroni ich ale oczywiście w ramach posiadanych kategorii prawa jazdy. Ale to załatwił im pracodawca , składkę jednak opłacają sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decyzja prezesa -naprawić na koszt warsztatu ,mechanika obciążyć a co jeśli coś takiego przytrafi się diagnoście.

 

Dziwne jest to, że prezes dopuścił do sytuacji kierowania pojazdem przez mechanika bez uprawnień, a może nakazał takie postępowanie? No chyba , że o tym nie wiedział. Myślę że będziesz miał dodatkową fuchę w firmie mając uprawnienia będziesz za "woźnicę " Bo jaki mechanik bez uprawnień będzie teraz chciał wjechać autem ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to, że prezes dopuścił do sytuacji kierowania pojazdem przez mechanika bez uprawnień, a może nakazał takie postępowanie? No chyba , że o tym nie wiedział

 

Ten człowiek wjeżdżał samochodami ponad 30 lat i nie jednego prezesa przetrzymał.

Kiedyś był osobą upoważnioną do wjeżdżania,ale wszystko do czasu jak się zrobi smród.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie techniczne pojazdów wykonuje zatrudniony w stacji kontroli

pojazdów uprawniony diagnosta

 

Wykonać badanie a wjeżdżać na urządzenia to niekoniecznie to samo ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie techniczne pojazdów wykonuje zatrudniony w stacji kontroli

pojazdów uprawniony diagnosta

 

Wykonać badanie a wjeżdżać na urządzenia to niekoniecznie to samo ,,,

 

quote="adam1501"]

Nie do końca się z tym zgadzam

Masz prawo się nie zgadzać ale w paragrafie 2 Dz.U. 155 nie masz jazdy pojazdem w swoim zakresie... :D

 

 

 

 

 

Moje zdanie jest takie że powinien wjeżdżać diagnosta i odpowiednia kategoria prawa jazdy nie powinna mieć znaczenia.Jak ktoś chce być diagnostą to powinien umieć jezdzić po stanowisku pojazdem który sprawdza.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.