Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Bogusław Maćkowski

KOMUNIKAT !!! - ŚWIADECTWA LEGALIZACJI - JUŻ JEST DZ. U. NR3

Polecane posty

Bogusław Maćkowski

Na stronach internetowych Głównego Urzędu Miar pod adresem www.gum.gov.pl ukazał się komunikat informujący, iż dotychczasowe rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 30.03.2005r. w sprawie rodzajów przyrządów pomiarowych podlegających prawnej kontroli metrologicznej oraz zakresu tej kontroli (Dz. U. z 2005r. Nr 74, poz. 653) utraciło moc z dniem 01.01.2008r.

 

Nowe rozporządzenie zostało podpisane przez Ministra Gospodarki w dniu 27.12.2007r. jednak nie zostało jeszcze opublikowane w związku z czym Urzędy Miar nie będą wystawiały świadectw legalizacji urządzeń do czasu ukazania się nowego rozporządzenia.

 

W związku z powyższym Główny Urząd Miar informuje, że w przypadku utraty ważności dotychczasowych dowodów legalizacji (świadectw lub cech) niżej wymienionych przyrządów pomiarowych, w okresie poprzedzającym wejście w życie nowego rozporządzenia, mogą one być użytkowane bez ważnego dowodu legalizacji nie dłużej niż do dnia, w którym zacznie obowiązywać nowe rozporządzenie.

 

Proszę na bieżąco sprawdzać w/w stronę internetową.

 

Dotyczy to m.in. takich urządzeń jak: taksometry elektroniczne, tachografy samochodowe, manometry do opon pojazdów mechanicznych, analizatory spalin samochodowych.

 

Wspomniane rozporządzenie nie przewiduje legalizacji mierników poziomu dźwięku.

 

Powyższe informacje nie dotyczą sytuacji nowego urządzenia np. taksometru elektronicznego, na które nie została jeszcze wydana legalizacja ponowna.

 

Każdy urzędnik nadzorujący SKP, gdzie np. świadectwo legalizacji analizatora spalin utraci ważność w tym okresie sam podejmuje decyzje, gdyż to świadectwo legalizacji decyduje, czy urządzenie można eksploatować tak jak każdy diagnosta podejmuje decyzje, czy dać pozytywny wynika badania jeśli świadectwo legalizacji taksometru utraci ważność tak samo jak każdy policjant i inspektor transportu drogowego decyduje w zakresie uznania ważności legalizacji taksometru i tachografu.

 

Przedstawiciele Obwodowych i Okręgowych Urzędów Miar proszą by możliwie nagłośnić zaistniałą sytuację i proszę o uwzględnienie faktu, iż w tym czasie nie mogą wydawać świadectw legalizacji stąd prośba o uznawanie dotychczas wystawionych dokumentów pomimo utraty ich ważności do czasu opublikowania na stronach Głównego Urzędu Miar informacji o ukazaniu się nowego rozporządzenia umożliwiającego wystawianie świadectw legalizacji.

px_komunikat20080104.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fox

Rano czytałem na stronie GUM-u, trzy komunikaty, jeden w w/w sprawie. Cóż, nic dodać nic ująć - POLSKA norma, róbta co chceta. :shock:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogusław Maćkowski

Panowie już widzimy nowe rozporządzenie. Proszę dokładnie się z nim zapoznajcie by wiedzieć jakie urządzenia muszą być legalizowane na SKP. Nie widzę jeszcze daty opublikowania ale nie oficjalnie wiem, iż ma obowiązywać od 22.01.2007r.

Faktycznie mierniki dźwięku nie będą podlegały już legalizacji ponownej.

 

::hey

d0813.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.