Skocz do zawartości

jak zostać diagnostą ?


arnoldzik

Rekomendowane odpowiedzi

witam chciałbym zostać diagnostą samochodowym , narazie chodzę do szkoły zawodowej w zawodzie mechanik , potem chciałbym zrobić technika . Jakie musze potem spełnić warunki aby móc być diagnosta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 231
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    14

  • Grzegorz Łódź

    14

  • Prospector

    12

  • Mecher

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

dokładnie łatwo nie jest (wiem co mówie, wczorajzdałem )

a co do wymagan to mówi o tym ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA INFRASTRUKTURY1)z dnia 4 listopada 2004 r.

w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do diagnostów

(Dz. U. z dnia 18 listopada 2004 r.)

Na podstawie art. 84a ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2003 r. Nr 58, poz. 515, z późn. zm.2)) zarządza się, co następuje:

 

(...)§ 2. Diagnostą uprawnionym do wykonywania badań technicznych pojazdów może być osoba, która spełnia jeden z następujących warunków:

1) posiada wyższe wykształcenie techniczne o specjalności samochodowej i udokumentowane 2 lata praktyki w stacji obsługi pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku naprawy lub obsługi pojazdów;

2) posiada średnie wykształcenie techniczne o specjalności samochodowej i udokumentowane 4 lata praktyki w stacji obsługi pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku naprawy lub obsługi pojazdów;

3) posiada wyższe wykształcenie techniczne o specjalności innej niż samochodowa i udokumentowane 4 lata praktyki w stacji obsługi pojazdów lub zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku naprawy lub obsługi pojazdów;

4) posiada średnie wykształcenie techniczne o specjalności innej niż samochodowa i udokumentowane 8 lat praktyki w stacji obsługi pojazdów lub zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku naprawy lub obsługi pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zafascynowała cię chyba ta pieczątka ale lekarz też ma pieczątkę łatwo nie jest żartach ci powiem może lepiej na księdza tam od 2000 lat przepisy się nie zmieniają ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie łatwo nie jest (wiem co mówie, wczorajzdałem )

Słyszałem że zagadnień z prawa jest nawet więcej niż przepisów dotyczących badań- prawda czy fałsz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie łatwo nie jest (wiem co mówie, wczorajzdałem )

Słyszałem że zagadnień z prawa jest nawet więcej niż przepisów dotyczących badań- prawda czy fałsz :lol:

 

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli "zagadnień z prawa" trzeba dużo czasu poświęcic na zapoznanie sie z materiałem i przede wszystkim mysleć co się czyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysleć co się czyta.
Pod warunkiem, że się wie co autor miał na myśli oraz że autor wie o co chciał spytać i czy autor wie że zdający będzie wiedział jaką odpowiedź chciał usłyszeć autor od zdającego, który myśli, że wie co autor chciał wiedzieć a co myśli zdający co musi być spójne integralne stanowiące implementacje przepisu w stosunku do świadomości zdającego pozostając w zgodności z obowiązującymi przepisami i aktualnymi trendami myślowymi i właściwym wyrazem fonetycznym podczas przekazu swych myśli na dźwięk lub w zgodności z wizualnym przekazem papierowym. :evil::shock:

 

Wielu mądrych ludzi do dzisiaj mimo czytania nie rozumie o co chodzi z VATEM, OGRANICZNIKIEM PRĘDKOŚCI, ZMIANACH KONSTRUKCYJNYCH, EURO II, SKP PRZEDSIĘBIORCY BEZ KRS, STOSOWANIE OPŁATY EWIDENCYJNEJ GDY WCHODZIŁA POMIMO, Iż NIE ZOSTAŁA OPUBLIKOWANA. Tak naprawdę przepis stanowi co innego niż duch ustawy, który nie przeszedł w sejmie i stąd interpretacje nadrabiają ducha ustawy mimo, iż przepis stanowi inaczej. SAMO ŻYCIE. DOBRY OŚRODEK SZKOLENIA, POZYTYWNE NASTAWIENIE I POWODZENIA NA EGZAMINIE. JAK TO KTOŚ NADMIENIŁ: PIECZĄTKA TO NIE WSZYSTKO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Czy praca na umowe zlecenie w warsztacie przy SKP zalicza sie do praktyki.

 

No niewiem czy aby napewno, wg mnie na umowe o prace w warsztacie ktory ma wpisane "naprawa i obsługa pojazdów samochodowych" no co najmniej 4 lata dla technikum samochodowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja kończę 3,5 letnie studnia inż. o specjalności Samochody i Ciągniki. I mam od stycznia do końca kwietnia umowę na zlecenie następujących prac: "naprawy i obsługi samochodów". No i jestem ciekaw czy te 4 miesiące zaliczają mi sie do okresu praktyk. Poza tym czy w trakcie trwania tego dwuletniego okresu "praktyk" mogę robić kurs i egzamin?

 

Pozdrawiam Paweł Kluczniok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja kończę 3,5 letnie studnia inż. o specjalności Samochody i Ciągniki. I mam od stycznia do końca kwietnia umowę na zlecenie następujących prac: "naprawy i obsługi samochodów". No i jestem ciekaw czy te 4 miesiące zaliczają mi sie do okresu praktyk. Poza tym czy w trakcie trwania tego dwuletniego okresu "praktyk" mogę robić kurs i egzamin?

 

Pozdrawiam Paweł Kluczniok

 

Okres nauki nie wlicza się w praktyke, poprostu oprocz wykształcenia a jak widze zaraz będziesz inż. to musisz mieć w tym przypadku 2 lata praktyki na stanowisku obsłubi i naprawy pojazdow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedza ,doświadczenie a potem fajne :evil: następnie jakieś nieporozumienie z WK :cry: póżniej coraz więcej wątpliwości :o parę siwych włosków bo klient niezadowolony podał cię do sądu :-o na końcu czytasz forum dyskusyjne i zastanawiasz się czy było warto :keep: Masz czas więc to przemyśl czy nie ma mniej stresujących zajęć w życiu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzaj z tym pesymizmem kolego iras. Jak to mówią co ma wisieć nie utonie. :) Będzie ci pisany sąd to nic na to nie poradzisz. A tak ogólnie mówiąc to nie jest tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Czy jeśli pracuje w "Diagnostyka samochodowa" na stanowisku sprzedawcy w sklepie również będę mógł się starać o uprawnienia diagnosty. Jeśli nie to ze stażem na jakim stanowisku mógłbym się ubiegać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie to ze stażem na jakim stanowisku mógłbym się ubiegać

 

Musisz pracowac jako pomocnik/asystent diagnosty lub na stanowisku naprawczym - czyli mechanik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sprzedawca diagnostą :shock::shock: a może ciutkę doświadczonka.

Nie jestem jakimś zgredem ale dlaczego wszyscy pchają się na te stanowiska przecież to nie jakaś zajeb...... fucha :x:x:x no dobra - mamy bardzo złą weryfikację :evil::evil::evil: pan inż. mgr. nie musi mieć stażu choć nie widział na oczka M 300 a technik musi udokumentawać x2 tyle co inz. bo .... no właśnie ?? młodszy? mniej oczytany u tu sęk ---- nie da rady. Sorki :razz::razz: Dla wszystkich przystępujących do egzaminu na pracownika SKP : 8-latek+ egzamin z przepisów + teoria :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli pracuje w "Diagnostyka samochodowa" na stanowisku sprzedawcy w sklepie również będę mógł się starać o uprawnienia diagnosty. Jeśli nie to ze stażem na jakim stanowisku mógłbym się ubiegać

:x:x to się zatrudnij w Diagnostyka samochodowa" na etacie "mechanik- sprzedawca" :x:x

A tak na poważnie to musisz trochę "pogrzebać w samochodach" - bo często klient pyta się czy coś dolega pacjentowi - i nie koniecznie musi to być z zakresu badania :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o doświadczenie mechanika to mam go aż w nadmiarze tyle tylko że nie udokumentowane. Skończyłem szkołę średnią i nająłem się w sklepie motoryzacyjnym i dlatego mnie to zaciekawiło.

Iras napisał że mgr inż. bez stażu może się ubiegać o uprawnienia diagnosty, a czy sam inż też może bez stażu starać się o takie uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o doświadczenie mechanika to mam go aż w nadmiarze tyle .

:x To zatrudnij się na etacie jw mechanik - sprzedawca; Doświadczenie na papierze leci i za dawa latka z tytułem przynajmniej inż. (może być mgr inż) studia kierunkowe, możesz ubiegać się o uorawnienia :) -będzie zaświadczenie, że pracowałeś jako mechanik :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iras napisał że mgr inż. bez stażu może się ubiegać o uprawnienia diagnosty, a czy sam inż też może bez stażu starać się o takie uprawnienia.

Iras odrobinę sie pomylił inż też musi mieć praktykę ale o połowę krótszą .

Na dzień dzisiejszy obowiązuje:

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA INFRASTRUKTURY1)z dnia 4 listopada 2004 r.

w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do diagnostów

(Dz. U. z dnia 18 listopada 2004 r.)

Na podstawie art. 84a ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2003 r. Nr 58, poz. 515, z późn. zm.2)) zarządza się, co następuje:

 

(...)§ 2. Diagnostą uprawnionym do wykonywania badań technicznych pojazdów może być osoba, która spełnia jeden z następujących warunków:

1) posiada wyższe wykształcenie techniczne o specjalności samochodowej i udokumentowane 2 lata praktyki w stacji obsługi pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku naprawy lub obsługi pojazdów;

2) posiada średnie wykształcenie techniczne o specjalności samochodowej i udokumentowane 4 lata praktyki w stacji obsługi pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku naprawy lub obsługi pojazdów;

3) posiada wyższe wykształcenie techniczne o specjalności innej niż samochodowa i udokumentowane 4 lata praktyki w stacji obsługi pojazdów lub zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku naprawy lub obsługi pojazdów;

4) posiada średnie wykształcenie techniczne o specjalności innej niż samochodowa i udokumentowane 8 lat praktyki w stacji obsługi pojazdów lub zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku naprawy lub obsługi pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.