Skocz do zawartości

jak zostać diagnostą ?


arnoldzik

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie :pada::pada: Szacunek dla wszytkich wypowiedzi.Ale jak rzeczoznawca przychodzi i prosi o porade to ja w piórka obrastam .Robię w tym bałaganie od 86" i wielu kumpli mechów /CZYT. mechaników/ pyta:???? a póżniej?? "...brzytwy....itd" :o:o I tak umre jako Twój post jest niezgodny z zasadami - popraw, co masz do poprawienia - inaczej dostajesz ostrzeżenie ! /czyt. niewiedza. --chyba coś zapożyczyłem od forumowicza// >> bo mała wiedza itp.Dlatego nie uważam aby ktoś kto siedzi w knigach i ma poparcie pana dr.inż. mógl sprostać podstawom mechniki na poziomie zawodowym :shock::shock:

I tu pan poseł od np. rolnictwa decyduje czy pan X ma prawo ubiegać się o stanowisko Y w sprawach motoryzacji/ tej bardziej zaawansowanej/Parodia :evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 231
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    14

  • Grzegorz Łódź

    14

  • Prospector

    12

  • Mecher

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Coś taki nerwowy dzisiaj ?

Proponuję piffffffffko

Najpierw pifko dla spokojności, potem drugie, trzecie-jest fajnie :D i nagle brak pifka i znowu człowiek nerwowy :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem ciekaw czy te 4 miesiące zaliczają mi sie do okresu praktyk.
Jeśli okażesz świadectwo pracy praktyki (czytaj uczeń lub pracownik) na stanowisku naprawy pojazdów wówczas możesz mieć zaliczony ten okres. PS> Zatrudnienie mające potwierdzić praktykę wyklucza umowy cywilno prawne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw pifko dla spokojności, potem drugie, trzecie-jest fajnie i nagle brak pifka i znowu człowiek nerwowy
Trafiony zatopiony :piwo:piwo

Obecność chomika obok mego kompa mnie uspokaja :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jasne że tak ---- ale w zasadzie o co tu biega :evil::evil::evil::evil::evil:

Uwieżcie panowie .mam pytanie :cool::cool: ile aut sprawdzacie poza BT???10-20-40%Bo ja ok. 60 %/ Klient: bo mam przegląd za ... bo chcę bezpiecznie jeżdzić ... bo mnie szefowa wysłała/ a na samym BT jestem cwaniak/--- a Pani wymieniła to? ... itd :razz::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie mam pytanie odnośnie udokumentowanego czasu pracy na stanowisku mechanika a jeżeli mam dzialalność i sam prowadze warztat sam. czy to też zaliczy się do okresu wymaganej praktyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie mam pytanie odnośnie udokumentowanego czasu pracy na stanowisku mechanika a jeżeli mam dzialalność i sam prowadze warztat sam. czy to też zaliczy się do okresu wymaganej praktyki

Znam jeden przypadek gdy WK zażądał potwierdzenia że nie zatrudniał mechanika i sam wykonywał naprawy twierdząc że mając warsztat nie koniecznie trzeba być mechanikiem. Osobiście uważam że powinno wystarczyć. Zapytaj w swoim WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Mam podobne pytanie jak "wox32k". Ukończyłem studia z tytułem mgr. inż. mechanika samochodowego. Sam pracuję jako konstruktor. W związku z moimi zainteresowaniami założyłem 3 lata temu warsztat " naprawy i diagnostyka samochodowa". Rozliczam się z US na zasadzie ryczałtu. Po godzinach pracy sam zajmuję się naprawą samochodów. Czy okres w którym prowadziłem firmę może być zakfalifikowany do wymaganej praktyki do starania się o uprawnienia diagnosty?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie mam pytanie odnośnie udokumentowanego czasu pracy na stanowisku mechanika a jeżeli mam dzialalność i sam prowadze warztat sam. czy to też zaliczy się do okresu wymaganej praktyki

Znam jeden przypadek gdy WK zażądał potwierdzenia że nie zatrudniał mechanika i sam wykonywał naprawy twierdząc że mając warsztat nie koniecznie trzeba być mechanikiem. Osobiście uważam że powinno wystarczyć. Zapytaj w swoim WK

 

Ja jestem takim żywym przykladem odnośnie powyższej wypowiedzi. Musiałem napisać oświadczenie że w okresie który miał być zakwalifikowany jako praktyka (2lata) nie zatrudniałem pracowników i że naprawy wykonywałem osobiście.

Niestety tak jest w naszym kraju, ale naszczęście takie oświadczenie starczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy praca na stanowisku "Asystent diagnosty" również będzie wliczana do stażu na diagnostę???

Taki zapis znalazł sie w projekcie o diagnostach. Moim zdaniem ma szansę wejść bo jet promowany przez TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy praca na stanowisku "Asystent diagnosty" również będzie wliczana do stażu na diagnostę???

 

W czerwcu byłem na takich wykładach dla diagnostów. Pojawiło się kilku panów odpowiedzialnych za ustawianie niektórych przepisów i jeden z nich wspomniał o praktyce potrzebnej do zdobycia zawodu diagnosty. Sami przyznają, że okres ten jest zbyt długi szczególnie dla tych którzy nie posiadają wykształcenia samochodowego a chcieli by zaraz po szkole ubiegać się o uprawnienia. W związku z tym wymyślili coś takiego. Chcą wprowadzić zmianę do ustawy aby kandydat na diagnostę bez względu na rodzaj wykształcenia ( w przyszłości bowiem sugerowali aby średnie wykształcenie było takim minimum) czyli czy samochodowe czy jakieś inne, przeszedł półroczne szkolenie na SKP jako pomocnik diagnosty i w tym czasie zrobił kilkaset BT pod okiem diagnosty i to by miało wystarczyć. Tak jak mówie o tym narazie tylko wspominali, a kiedy coś znajdzie się na papierze i w zastosowaniu to już inna bajka :D

 

Wcześniej Iras napisał że mgr inż. nie musi mieć praktyki. Nie prawda!! Musi mieć 2 lata tak jak inż. !

Taki zapis znalazł sie w projekcie o diagnostach. Moim zdaniem ma szansę wejść bo jet promowany przez TDT.

 

Nie musi wchodzić w życie ponieważ ja jestem żywym przykładem na to, że jeśli masz w umowie "pomocnik/asystent diagnosty" , Starosta nie zakwestionuje Ci tego. Ja przez dwa lata kiblowałem na SKP za 1000 zł. i robiłem wszystkie badania kierownika i bez problemu zaliczyli mi praktykę.

 

Z tego co pisałeś arnoldzik to narazie chodzisz do szkoły więc wielce prawdopodobne, że do tego czasu wprowadzą tą półroczną praktykę. Kto wie :-D Trzeba być dobrej myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby kandydat na diagnostę bez względu na rodzaj wykształcenia ( w przyszłości bowiem sugerowali aby średnie wykształcenie było takim minimum) czyli czy samochodowe czy jakieś inne, przeszedł półroczne szkolenie na SKP

jakieś inne :?: np technikum ogrodnicze lub gastronomiczne :hah:

mają pomysły jak Ferdek K

po samochodowym to może pół roku starczy

wtedy powinien już wiedzieć które koło (potrzebne do normalnej jazdy samochodem) nie kręci się podczas jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Witam wszystkich. Również mam pytanie odnośnie stażu pracy jaki jest wymagany na stanowisko diagnosty samochodowego. Mianowicie czy w zagadnieniu "Naprawa i obsługa pojazdów" są wliczane takie zajęcia jak praca na stanowisku wulkanizatora, elektromechanika poj. sam. Czy po 4 letniej pracy na tych stanowiskach można ubiegać się o uprawnienia diagnosty?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz uzyskacie odpowiednia praktyke, pozostaje tylko odpowiedziec sobie czy na pewno chce zostac diagnosta, bo znam pare "ciekwszych" zajec. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostaje tylko odpowiedziec sobie czy na pewno chce zostac diagnosta, bo znam pare "ciekwszych" zajec.

Mimo ze juz jestem w tej branzy parę lat i praktycznie będę musiał w niej zostać

/jak nie zmoczę kiedyś d..y/to widzę z perspektywy czasu ze nie jest to najlepszy

kawałek chleba.Jak byś się nie starał to zawsze ktoś jest niezadowolony.Teore

tycznie mozna porównac to do tańca na linie bez zadnego zabezpieczenia.!!!!

:cool::cool::cool:::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teore

tycznie mozna porównac to do tańca na linie bez zadnego zabezpieczenia.

 

Praca tak samo niewdzięczna jak praca policjanta. Tylko przed policją normalni ludzie jeszcze czują respekt, a przed diagnostą nie i się na nas wyżywają... No chyba, że ktoś jest klepaczem listonoszem, to wtedy ma dobrą opinie w społeczeństwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko przed policją normalni ludzie jeszcze czują respekt, a przed diagnostą nie i się na nas wyżywają... No chyba, że ktoś jest klepaczem listonoszem, to wtedy ma dobrą opinie w społeczeństwie...

Ot i całe sedno sprawy :evil::evil::evil:

::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Witam, a ja mam pytanie:

Skończyłem Zasadniczą Szkołę Zawodową Mechanik Pojazdów Samochodowych i tam miałem przez cały okres trwania nauki(3lata) praktyki zawodowe 2 razy w tygodniu w warsztacie mechaniki pojazdowej.A po zawodówce skończyłem technikum uzupełniajace też mechanik poj. sam.

To te 3latka zawodowy wliczaja mi się do tej praktyki zawodowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To te 3latka zawodowy wliczaja mi się do tej praktyki zawodowej?

 

poczytaj dz. u . 2004 nr 246 poz 2469

 

w szkole jesteś uczniem, a powinieneś udokumentować okres zatrudnienia w zawodzie i na stanowisku ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam pytanie: To te 3latka zawodowy wliczaja mi się do tej praktyki zawodowej?

 

niestety ale nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.