Skocz do zawartości

Ilu z kolegów diagnostów przeprowadza na BT analizę spalin?


zuczysko

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy jestem ciekaw ilu z was robi badania solidnie,kto sprawdza (analize spalin) i daje negatyw za to? Robiłem badania swego pojazdu na różnych stacjach,nigdy nie sprawdzono analizy spalin i innych ważnych rzeczy.Badanie zawsze się ograniczało do sprawdzenia hamulców i luzów w przednim zawieszeniu.Pracowałem jako diagnosta i za negatywa za spaliny szef by mnie z pracy zwolnił na 2 dzień.

Ciekawi mnnie, jak to jest u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kolego ,podchodzę do tego tak ,że samochody które do mnie przyjeżdzają - Star 660 ,

Uaz i podobne benzyniaki ,właśnie uwalam na analizie -bo wiem z góry ,że taki star 660 to jego emisja mieści się w granicach 8-12 i nikt nie jest w stanie tego zrobić aby było mniej -przez to wiele samochodów od roku nie przyjeżdza -a ja się ciesze ,że takie złomy i zawalidrogi niejeżdzą a że armia musi je mieć to problem użytkownika - przecież w koncu ile czasu można trzymać taki złom -ale to jest stacja branżowa - a cywilna to inna para kaloszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jak można nie zrobić analizy czy np. ustawienia świateł (między innymi) przecież to podstawa. Na szczęście poprzez pełną kontrolę wyeliminowaliśmy tzw złomy. Poza tym klient jest klient, płaci za pełen zakres badania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzam i szczerze powiem staram się być ludzki na świecie dziennie ludzie umierają z głodu giną od kul a spaliny szkodzą napewno a szef to nawet nie wie co to analizator spalin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wykonujemy analizę często, bo montujemy LPG w pojazdach. Muszę stwierdzić, że rzadko który samochód na wtrysku ( z jedną sondą lambda) mieści się w 100HC (po 1995 prod.). Natomiast z pojazdami wyposażonymi w OBDII - nie ma już problemu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leniwiec napisał

Nie rozumiem jak można nie zrobić analizy czy np. ustawienia świateł ....

światła: możesz sprawdzić ustawienie, a nie regulować, to nie wchodzi w zakres twoich obowiązków. Co do analizy spalin; zależy od rocznika i pracy silnika. To nie jest dyskryminacja czy kaprys, ale próba zdyscyplinowania kierowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leniwiec napisał

Nie rozumiem jak można nie zrobić analizy czy np. ustawienia świateł ....

światła: możesz sprawdzić ustawienie, a nie regulować,

Ale ja nie mówie o regulacji. Przestałem się w to bawić po przykrych doświadczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z tymi regulacjami to tak jest chcesz pomóc, a wychodzi całkiem inaczej. :(

 

zalezy -kiedys podjechał znajomy Seicento z LPG i miał 6% CO...... ruszyłem na parowniku srubką o poł obrotu dosłownie i zaraz było ponizej 0,5% :cool: auto zaczeło lepiej chodzic i zapalac itp :ok Kiedys odpusciełem analize spalin jak koles przyjechał na przeglad Fiatem Pandą z 2004 r z przebiegiem cos 2,500 km ::D folia na siedzeniach itp."Panie na codzien jezdze 126p tego szkoda" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z tymi regulacjami to tak jest chcesz pomóc, a wychodzi całkiem inaczej. :(

Święta prawda- nadgorliwość gorsza od faszyzmu . Już dawno przestałem być "serwisantem instalacji gazowych".Szybko oduczyli mnie klienci. Mocno przekracza "won" do regulacji lub naprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

analiza w benzyniakach tak, czasami w dizlach, ale tylko w przypadkach skrajnych daje negatyw a jak niewielkie różnice i reszta w porządku to tylko upomnienie że coś jest nie tak jak powinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie bawcie sie w regulacje spalin, porfawor. To jest jeszcze gorsze niż światła. No chyba że znajomemu ale z zastrzeżeniem że z tym różnie bywa. Wszystko zależy od montażu instalacji ( chodzi mi o pominięcie niektórych połączeń).

Odnośnie benzyny na skład spalin składa się wiele innych czynników które trzeba najpierw wyeliminować. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, u mnie na stacji sprawdza sie analize spalin i to dosc solidnie ale regulacja nie wchodzi w gre,benzyniaki i lpg to kazdy, diesle tylko jak sie zobaczy jak podjezdza chumra dymu, i normalka ze jest P lub N. Trzeba wyeliminowac te starocie.polecam wszystkim sprawdzac analize spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze przeprowadzam analizę spalin i zadymienia. Jak nie spełnia norm to negatyw.

Od regulacji wszelkich trzymam się z daleka.

 

Do wszystkich "ludzkich":

Dlaczego jesteście "ludzcy" tylko w stosunku do tych , którzy zostawiają wam kasę, a wszystkich postronnych, potencjalnych pacjentów onkologii macie gdzieś? To oni musza wdychać ten cały syf, bo ktoś miast na nową sondę lambda woli wydać kasę na nowy odtwarzacz DVD. Przecież sąsiedzi sondy nie zobaczą, a sprzęcior to i owszem.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MODERATOR masz racje, ostatnio wlasnie wstawilem N gosciowi co przyjechal BMW ze sprzetem wartyw wiecej niz samochod, robie analize a tam gorzej niz syrenka (nie obrazajac syrenki). schodze do kanału a tam sona jest a od niej kabli nie ma. Powiedzialem ze maja to wymienic a oni sie zdziwili i powiedzieli ze im dobrze samochod jezdzi.To niech dalej jezdzi ale bez przeglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wlasnie wstawilem N gosciowi co przyjechal BMW ze sprzetem wartyw wiecej niz samochod, robie analize a tam gorzej niz syrenka

 

I oczywiście zatrzymałeś DR ? :):ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i bądż tu człowiekiem |"ludzkim' :D

 

[ Dodano: 22-01-2008, 20:54 ]

ludzkim być nie znaczy olewać ekologię ale jeśli ktoś ma nieznacznie przekroczone normy może to być wina paliwa tak i od razu dać mu N albo dowód zabrać może i tak ale na dużych stacjach w dużych miastach ale spróbuj w mieście 10 tys. gdzie są 3 skp. Długo nie poszalejesz. współczucie dla wszystkich chorych

 

[ Dodano: 22-01-2008, 21:00 ]

robotę robią niektóre CPN gdzie sprzedają wątpliwej jakości paliwa .

 

[ Dodano: 22-01-2008, 21:44 ]

i jeszcze pytanko kto sprawdzał poziom zadymienia w dieslu który chodzi na oleju jadalnym i jak to się ma o ekologii ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze przeprowadzam analizę spalin i zadymienia. Jak nie spełnia norm to negatyw.

To jest potrzebne jak trachotomia. Podcinanie gardła, ale dla ratowania życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie zabierałem głosu, gdyż uważałem to pytanie za uwłaczające dla diagnosty. Jak można wogóle zadawać oczywiste pytania. Widziałem jak odpowiadacie, że badacie a jak nie gra to negat.

 

Nic bardziej mylnego. Zobaczcie jaką opinię wystawiło Wam 15 stacji z różnych miast. Wszystko jest udokumentowane. Żadna nie sprawdziła analizy spalin.

 

Ludzie, czy Wy wykonujecie prawidłowo badania tylko jak kontrolujący stoi nad Wami?

 

To właśnie dzięki diagnostom z tych stacji możecie dziękować za ograniczenie ilości stacji, zakresów badań, zamykania nieuczciwych diagnostów.

 

Tu zamieściłem swój komentarz:

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=38904#38904

 

Rozumiem nie wszyscy. Tu są porządni. A niby tamte 15 stacji to gdzie jest?

 

Ja się poczułem urażony zachowaniem tamtych diagnostów bo psują opinię nie tylko zawodowi diagnosty ale i osobom je nadzorującym w starostwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd tylko mam samochód i jeżdżę na przeglądy (a często, choć nie zawsze staram się wybierać "obce" stacje i nie korzystać z żadnych "ulg") na żadnym badaniu nie podarowano mi jeszcze analizy spalin. Może więc nie jest tak tragicznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.