Skocz do zawartości

Rejestracja auta sprowadzonego z Anglii


policjant__

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie w mieście oraz u znajomego w krakowie właśnie zarejestrowano dwa angliki.

 

niech żyje normalność !

 

a niech sobie Polska wprowadza jakieś śmieszne ustawy od czerwca, maja, czy nawet grudnia 2008 roku, które i tak będą PONIŻEJ prawa unijnego, którym się człowiek może podeprzeć przy próbie rejestracji auta z kierownicą po prawej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 509
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • rurek777

    42

  • blakop

    39

  • Psuj

    36

  • szczyl

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

o to to - zeby byla jasnosc

ze spokojnym sercem śmigam zatem do UK po następne "angliki"... polecam :)

+ oczywiscie fachowa przekładka, a nie jakieś drutowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Stacja diagnostyczna ma obowiazek zrobić przeglad techniczny auta, jeżeli zrobi przeglad pozytywny to nie ma problemu, jeżeli negatywny ze wzgledu na kierownice po prawej stronie to taka decyzje należy zaskarzyc do samorzadowego kolegium odwolawczego i czekac na pozytywną decyzje powolujac sie na podane wcześniej dyrektywy UE kolegium ma okreslony termin na podjecie decyzji a decyzja moze byc tylko pozytywna,jesli nie to skarży sie wyżej (do sadu administracyjnego) aż do uzyskania pozytywnej decyzji.majac wyrok diagnosta nie zaryzykuje negatywnego przegladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja diagnostyczna ma obowiazek zrobić przeglad techniczny auta, jeżeli zrobi przeglad pozytywny to nie ma problemu, jeżeli negatywny ze wzgledu na kierownice po prawej stronie to taka decyzje należy zaskarzyc do samorzadowego kolegium odwolawczego i czekac na pozytywną decyzje powolujac sie na podane wcześniej dyrektywy UE kolegium ma okreslony termin na podjecie decyzji a decyzja moze byc tylko pozytywna,jesli nie to skarży sie wyżej (do sadu administracyjnego) aż do uzyskania pozytywnej decyzji.majac wyrok diagnosta nie zaryzykuje negatywnego przegladu.

:shock::shock:

Aja zaryzykuje :lol:

Par. 9 .1.

12) 2. Kierownica w pojeździe o liczbie kół większej niż 3. którego kontrukcja umożliwia rozwijanie prędkości przekraczającej 40 km/h nie powinna być umieszczona po prawej stronie pojazdu.

::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DYREKTYWA KOMISJI 1999/7/WE

 

z dnia 26 stycznia 1999 r.

 

dostosowująca do postępu technicznego dyrektywę Rady 70/311/EWG odnoszącą się do układów kierowniczych pojazdów silnikowych i ich przyczep

 

(Tekst mający znaczenie dla EOG)

 

 

 

KOMISJA WSPÓLNOT EUROPEJSKICH,

 

uwzględniając Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską,

 

uwzględniając dyrektywę Rady 70/311/EWG z dnia 8 czerwca 1970 r. w sprawie zbliżenia ustawodawstw Państw Członkowskich odnoszących się do układów kierowniczych pojazdów silnikowych i ich przyczep, ostatnio zmienioną dyrektywą 92/62/ EWG, w szczególności jej art. 3,

 

a także mając na uwadze, co następuje:

 

dyrektywa 70/311/EWG jest jedną z dyrektyw szczegółowych dotyczących procedury udzielania homologacji typu WE, która została ustanowiona na mocy dyrektywy Rady 70/156/EWG, ostatnio zmienionej dyrektywą Komisji 98/14/WE dotyczącą homologacji typu pojazdów silnikowych i ich przyczep; przepisy ustanowione w dyrektywie 70/156/EWG dotyczącej układów pojazdów, części składowych oraz oddzielnych jednostek technicznych stosuje się do dyrektywy 70/311/EWG;

 

w celu praktycznego zastosowania dyrektywy 70/311/EWG konieczne jest zapewnienie, aby we wszystkich Państwach Członkowskich były ustanowione jednolite przepisy, a także aby były uzgodnione z ostatnią wersją rozporządzenia nr 79 UN – EKG;

 

załącznik VII do dyrektywy 70/156/EWG określa format i zawartość numeru homologacji typu WE; te same specyfikacje powinny zostać przyjęte do celów niniejszej dyrektywy;

 

dyrektywa 70/311/ EWG powinna zostać odpowiednio zmieniona;

 

środki przewidziane w niniejszej dyrektywie są zgodne z opinią Komitetu ds. dostosowania do postępu technicznego, ustanowionego dyrektywą 70/156/EWG,

 

PRZYJMUJE NINIEJSZĄ DYREKTYWĘ:

 

Artykuł 1

 

W dyrektywie 70/311/EWG wprowadza się następujące zmiany:

 

Art. 1 otrzymuje brzmienie:

 

„Artykuł 1

 

Do celów niniejszej dyrektywy, „pojazd” oznacza każdy pojazd odpowiadający definicji zawartej w art. 2 dyrektywy 70/156/EWG.”;

 

w art. 3 wyraz „Załącznik” zastępuje się wyrazem „załączniki”;

 

załączniki zostają zmienione zgodnie z Załącznikiem do niniejszej dyrektywy.

 

Artykuł 2

 

Z mocą od dnia 1 stycznia 1999 r. żadne Państwo Członkowskie nie może w odniesieniu do układu kierowniczego:

 

odmówić, ze względu na rodzaj pojazdu, udzielenia homologacji typu WE lub krajowej homologacji typu, lub

 

zakazać sprzedaży, rejestracji, dopuszczenia do ruchu pojazdów

 

jeśli pojazdy te spełniają wymagania dyrektywy 70/311/EWG, zmienionej niniejszą dyrektywą.

 

Z mocą od dnia 1 października 2000 r. Państwa Członkowskie:

 

nie udzielają już homologacji typu WE, oraz

 

mogą odmówić udzielenia krajowej homologacji typu

 

dla nowego typu pojazdu w zakresie układu kierowniczego, jeśli wymagania dyrektywy 70/311/EWG zmienionej niniejszą dyrektywą nie zostaną spełnione.

 

Z mocą od dnia 1 października 2001 r. Państwa Członkowskie mogą odmówić rejestracji, sprzedaży lub dopuszczenia do ruchu nowych pojazdów kategorii M2, M3, N2 lub N3, wyposażonych w pomocnicze układy kierownicze, które nie są zgodne z przepisami dyrektywy 70/311/EWG zmienionej niniejszą dyrektywą.

 

Artykuł 3

 

1. Państwa Członkowskie wprowadzą w życie przepisy ustawowe, wykonawcze i administracyjne niezbędne do wykonania niniejszej dyrektywy przed dniem 30 czerwca 1999 r. i niezwłocznie poinformują o tym Komisję.

 

Wspomniane środki zawierają odniesienie do niniejszej dyrektywy lub odniesienie to towarzyszy ich urzędowej publikacji. Metody dokonywania takiego odniesienia określane są przez Państwa Członkowskie.

 

2. Państwa Członkowskie przekażą Komisji teksty podstawowych przepisów prawa krajowego, przyjętych w dziedzinach objętych niniejszą dyrektywą.

 

Artykuł 4

 

Niniejsza dyrektywa wchodzi w życie trzeciego dnia po jej opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Wspólnot Europejskich.

 

Artykuł 5

 

Niniejsza dyrektywa skierowana jest do Państw Członkowskich.

 

 

 

Sporządzono w Brukseli, dnia 26 stycznia 1999 r.

 

 

 

W imieniu Komisji

 

Martin BANGEMANN

 

Członek Komisji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja diagnostyczna ma obowiazek zrobić przeglad techniczny auta, jeżeli zrobi przeglad pozytywny to nie ma problemu, jeżeli negatywny ze wzgledu na kierownice po prawej stronie to taka decyzje należy zaskarzyc do samorzadowego kolegium odwolawczego i czekac na pozytywną decyzje powolujac sie na podane wcześniej dyrektywy UE kolegium ma okreslony termin na podjecie decyzji a decyzja moze byc tylko pozytywna,jesli nie to skarży sie wyżej (do sadu administracyjnego) aż do uzyskania pozytywnej decyzji.majac wyrok diagnosta nie zaryzykuje negatywnego przegladu.

Tak z ciekawości - jest ci wiadomo o jakimkolwiek takim przypadku, poprowadzonym od A do Z wg powyższego schematu ? Czy dywagujesz czysto hipotetycznie ? Powyższe posty raczej nie wskazują na wielką znajomość tematu ...

 

Ps. Wklejać dyrektywy to my też umiemy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no andrzej zadziwiłeś mnie tymi dyrektywami w tym roku miałem 3 anglików dwóch przegoniłem ale wszyscy mieli kierownicę po lewej stronie to ja chyba jakieś byki strzeliłem ale też zaryzykuję i przyłaczam się o leniwca KIEROWNICA MA BYć po lewej stronie a jak nie to N czyli NA DWóR. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś o tym wspominałem. Przynajmniej jedno ze starostw w kraju rejestruje angliki BEZ PRZEKŁADEK i jako organ nadzoru nad SKP wydało takie zalecenie stacjom, aby wynik badania był pozytywny.

 

Co do drogi odwoławczej - nie sądzę, żeby SKO bawiło się w analizę prawa unijnego, a odwołanie do sądu administracyjnego... No cóż - jest możliwe, ale czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakims forum temat byl omawiany - pierwsza rejestracja -> samochód angielski. Jest zamieszczone pismo. które wyslal do podleglych stacji kontroli pojazdów Starosta, równiez otrzymali je pracownicy wydzialu. Podane sa podstawy prawne. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja Kontroli Pojazdów w Brachlewo robi przeglady Anglików z kierownicą po prawej stronie.Trzeba tylko wymienić przednie lampy i ewentualnie światlo przeciw-mgielne cheba że są po obu stronach. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja Kontroli Pojazdów w Brachlewo robi przeglady Anglików z kierownicą po prawej stronie.

Więc problem anglików rozwiązał się sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tylko wymienić przednie lampy i ewentualnie światlo przeciw-mgielne

 

A dlaczego??? przecież te lampy tez maja homologację europejską. Niech będą już konsekwentni i niech klepią bez żadnych przeróbek. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja już jestem całkowicie wykołowany ... :shock:

Jezeli ktos ma jeszcze jakies watpliwosci to odsylam go zeby poczytal sobie interpretacje prawa UE przez Polskie sady!! Te Dyrektywy sa ponad prawem krajowym i jezeli przepisy krajowe stanowia inaczej NALEZY STOSOWAC DYREKTYWY UE!!!!! taka jest interpretacja prawa przez przez Naczelny Sad Administracyjny!!! Dignosci ktorzy stracili prace przez to ze zastosowali sie do prawa UE nie maja sie o co martwic ! moga wystapic o przywrocenie do pracy oraz o odszkodowanie!!!!!!!!!!

maro

2008-01-28 15:14:42

 

 

owszem jest rozporzadzenie ministra infrastruktury ze pojazd z kiera po prawej nie moze przejsc pozytywnie badan technicznych ale: od 1.05.2004r od moimentu wejscia do UE obowiazuja Polske przepisy UE ktore Polska ratyfikowala! a w tych przepisach nie ma mozliwosci zeby jakies panstwo czlonkowskie moglo interpretowac przepisy po swojemu!!! diagnoste ktory wykona przeglad negatywny auta ze wzgledu na kiere po prawej podaje sie do kolegium odwolawczego powolujac sie na dyrektywy UE ktore we wczesniejszych postach podalem!! Mozna jeszcze wystapic o odszkodowanie za uniemozliwienie kozystania ze swojej wlasnosci!!

 

dzwonilem dzisiaj do ministerstwa z pytaniem czy bede mogl zarejestrowac auto ktore posiadam 4 lata i mam zamiar wrocic do polski z angli (oczywiscie kiera po prawej).W ministerstwie kobitka mowi :czy jest to auto zabytkowe?,czy pan jest dyplomatom?,czy to jest auto specjalne np. do zamiatania ulic? Jezeli nie to nie mozna zarejestrowac zwyklego auta.Powiedziala ze moge pisac o odstapienie od warunkow technicznych,ale to mi nic nie da

 

Ja też :!::shock:

Ludziska nawołują do skarżenia diagnostów,za co!!!!

Jak tu ku....a robic te przeglady.

Pozostaje nam zastrajkowac :D (szkoda że nie ma związku,oj szkoda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj - ale nie wiadomo co ta Pani robiła w tym ministerstwie... Może tylko przechodziła obok telefonu? ;) Przepraszam, ale nie takie już rzeczy przez tel w ministerstwie słyszałem :) Spróbuj zadzwonić jutro i zadaj pytanie jeszcze raz, albo trochę inaczej... możesz się zdziwić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska nawołują do skarżenia diagnostów,za co!!!!

Jak tu ku....a robic te przeglady. :D

Ja proponuje tym ludziskom skarżyć sejm i rząd za błędne przepisy w DZ.U.

Jako diagnosta , nie znam treści ratyfikacji , może są tam okresy przejściowe .

Dlatego muszę się stosować do aktualnych DZ.U.

U nas badania są w systemie 3 lat ; 2 lat ;1 rok .

Podczas rejestracji z Niemiec , spotykam się , że tam 6 letnie autko miało przegląd na 2 lata - i gdzie ta spójność przepisów ? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to mam k.....wa ma specjalną listę co sprawdzić u anglika i na co zwrócić uwagę a tam w Brachlewie tylko lampy :razz: tyle było pisania gadania poświadczeń aż tu nagle brachlewo :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, skoro producent pojazdu nie przewiduje przekładki układu kierowniczego, to nad czym w ogóle dyskutujemy. Przecież Stacja Kontroli, to nie jest ośrodek badawczy :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, skoro producent pojazdu nie przewiduje przekładki układu kierowniczego, to nad czym w ogóle dyskutujemy

Nad rejestracją samochodu z kierownicą po prawej stronie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad rejestracją samochodu z kierownicą po prawej stronie

 

 

...to my już jeździmy po lewej stronie jezdni? .....chyba coś przeoczyłem :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad rejestracją samochodu z kierownicą po prawej stronie

 

 

...to my już jeździmy po lewej stronie jezdni? .....chyba coś przeoczyłem :D:D:D

 

no niektórzy jezdza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.