Skocz do zawartości

Rejestracja auta sprowadzonego z Anglii


policjant__

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe dlaczego każą wymieniać lampy - przecież też mają homo europejskie hehe...

 

Kierownica nie przeszkadza a głupie lampki tak... hmmm a wiesz że "polskie " lampy też są niesymetryczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 509
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • rurek777

    42

  • blakop

    39

  • Psuj

    36

  • szczyl

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

Diadnosta nie może zrobić badania z kierownicą po prawej stronie...

Dz. Ust. Nr. 32 z dnia 26.02.2003r. poz. 262. Dział III Rozdz. 1. &9. 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem: i tylne, jesli sa niesymetryczne, chodzi o swiatło przeciwmgilne, raczej nie o cofania. czytaj uwaznie. przednie zawsze sa niesymetryczne.

 

a tak z innej strony to gdyym był diagnosta, to hcyb abardziej bałbym sie dac pozytywny wynik badania dla samochodu po przekładce niz z kier. po prawej.

 

a z jescze innej strony: jedizesz na wakacje, daleko w europie, w trakcie podrozy orientujesz sie ze przeglad ci sie skonczyl, w kazdym panstwie EU zrobisz taki przeglad w kazdej prawie stacji diagnostycznej, pod warunkiem ze masz auto homologowane do ruchu w ktorymkolwiek z panstw członkowskich TYLKO W POLSCE musisz sobie jak na razie znalesc ta jedna stacje(przynajmniej ja wiem tylko o tej jednej) aczkolwiek mysle ze jest ich co najmniej kilka , tylko maja slaba reklame. a do wrzesnia w kazdy wiekszym miescie bedzie okregowa stacja kontroli ktora bedzie dostosowana do kontroli "anglikow" (choc nie wiem co tam trzeba dostosowywac, chyba tylko przeszkolic diagnostow jak sie biegi lewa reka i przekreca kluczyk prawa :D:D:D aaaa no i oczywiscie szybki kurs prawa europejskiego odnosnie rejstracji pojazdow homologowanych do ruchu na terenie EU )

 

[ Dodano: 17-03-2008, 11:37 ]

Diadnosta nie może zrobić badania z kierownicą po prawej stronie...

Dz. Ust. Nr. 32 z dnia 26.02.2003r. poz. 262. Dział III Rozdz. 1. &9. 2.

 

jak nie moze jak moze , i co wiecej robi hehehe, i nikt mu nie moze niczego zarzucic, bo jest w zgodzie z prawem EU PRZY KTORYM PRAWO POLSKIE jest takie malutkie hehehe nie chce nic mowic, ale to wy łamiecie prawo europejskie i sprawa jest do wygrania w sadzie w 100% tylko po co czekac kilka miesiecy, jak mozna to zrobic od razu bez niczyjej łaski.

 

[ Dodano: 17-03-2008, 11:44 ]

mamnadzieje, ze tym razem nikogo nie obraziłem :) wybaczcie, ale mam alergie na brak myslenia... ktos z uporem maniaka cytuje jakas tam ustawe polska ktora jest niezgodna z dyrektuwa UE a co za tym idzie nie mozna sie na nia prawomocnie powoływac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdym panstwie EU zrobisz taki przeglad

 

Rozczaruję Cię - Żaden kraj nie uznaje badań "swoich" pojazdów wykonanych za granicą. Jak np polski diagnosta ma nakleić tuv na niemiecką tablice jeśli nie ma naklejek?

 

chodzi o swiatło przeciwmgilne

 

Wyjaśnij mi po co je przerabiać jeśli jest dopuszczone w anglii? U nas nie jest???

 

a do wrzesnia w kazdy wiekszym miescie bedzie okregowa stacja kontroli ktora bedzie dostosowana do kontroli "anglikow"

 

A kontrola "anglika" różni się od "polaka" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja uważam, że poziom jest całkiem OK, za to panom diagnostom sie gotuje strasznie i robą się nerwowi.

Nasza "trójca" nie zna się nawzajem, a forum jest po to by wymieniać poglądy.

 

Co do znieważania, ktoś tutaj pisał o zmywaku, co jest równoznaczne z gardzeniem osobami na emigracji i znieważaniem ich.

 

Panowie diagności, to wasze forum, wasza zamknięta dolinka - więc sie w niej gotujcie i kotłujcie. Ale w takim razie nie dopuszczajcie możliwości rejestracji ludzi z zewnątrz :mrgreen:

 

Prawo EU zezwala na rejestrację RHD w każdym kraju Unii. Prawo EU jest wyżej niż prawo polskie. Parę spraw w sądzie, pozwów o odszkodowania i Polska dostosuje prawo do unijnego, bo musi. A Wy Panowie się oczywiście będziecie do niego stosować.

 

Obecnie rozumiem wasze obawy o nadstawianie tyłka i robienie przeglądu, bo się boicie o ciepłe posadki, wystarczy powiedzieć: "spieprzaj Pan na inną stację, albo do Brachlewa", czego ton wypowiedzi przypomina jakże znanego polityka.

 

Natomiast typowo polskim zaściankowym zacofaniem jest robienie każdemu "pod górkę".

 

Jeśli w Brachlewie faktycznie robią te przeglądy, to ktoś tam jest NORMALNY i pomyślał, a nie bije pianę jak Wy tutaj. I po prostu idzie ludziom na rękę zgodnie z prawem EU. A jak ktoś go pozwie (ale kto???) to ma sprawę wygraną.

 

Więcej myślenia, mniej dramaturgii (ach te wypadki z udziałem RHD), i więcej życzliwości życzę Panowie.

 

Jeszcze ze 20-30 lat minie zanim ludzie zaczną tu normalnie myśleć w Polsce. Póki co każdy jest każdemu wilkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaa, towarzystwo wzajemnej adoracji (z nielicznymi wyjatkami), ide popracowac, bo tak mnie ta dysputa wciagneła, ze jeszcze mnie wyleją za siedzenie na forum zamiast przy zmywaku hehe

 

 

pozdro dla wszyskich i do zobaczenia na polskich drogach, juz niedlugo, oczywiscie z kierownica po prawej stronie. ja sie nie boje o bezpieczenstwo bo niedlugo co drugi samochod bedzie mial kierownice po prawej stronie w polsce hehehe zwazywszy na roznice w cenach samochodw hihihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i Polska dostosuje prawo do unijnego, bo musi. A Wy Panowie się oczywiście będziecie do niego stosować.

 

Jak dostosuje, my również z wielką radością się dostosujemy.

 

Obecnie rozumiem wasze obawy o nadstawianie tyłka i robienie przeglądu,

 

Nic nie rozumiesz, a ja sobie nie pozwolę żeby za takiego "anglika" stracić uprawnienia i żreć trawę. Potem po latach w sądzie, po przywróceniu mi uprawnień, mój szkielet powie słabym głosem - "miałem rację", tylko co z tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie tylko dlaczego nie zabierają diagnostą uprawnień po przegranej sprawie w sadzie własnie za negatywny wynik przegladu tylko dlatego ze kierownica była po prawej stronie. takie działanie szybko zmieniło by mentalność. skoro wymagamy przestrzegania prawa to przestrzegajmy go do końca, a od roku 2003 obowiazuje nas nie tlyko polskie ale i europejskie prawo (na szczecie) ktore jest nadrzedne w stosunku do polskiego(z nielicznymi wyjatkami - na szczescie z nielicznymi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co obowiązują nas określone przepisy i musimy ich przestrzegać, a o wyższości prawa unijnego od krajowego raczej nie powinniśmy rozmawiać na tym forum bo to nie jest forum prawników. Jak dostaniemy odpowiednie rozporządzenia to będziemy je respektować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w majestacie prawa nie przestrzegamy prawa, i dlatego kazda taka sprawa jest z załozenia wygrana, w pierwszej instancji, czyli w kolegium odwoławczym.

 

i na koniec moje dwa ulubione przysłowia łacińskie:

 

"nieznajomośc prawa szkodzi"

 

"nie przestrzeganie prawa nie może byc usprawiedliwiane jego nieznajomością"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie podbijając przegląd potwierdzamy, że "pojazd odpowiada warunkom technicznym określonym w art. 66 ustawy". I dopóki nasze art.66 lub rozporządzenia wydane na jego podstawie nie zezwolą na kierownice po prawej wynik badania jest "N".

 

pytanie tylko dlaczego nie zabierają diagnostą uprawnień po przegranej sprawie w sadzie własnie za negatywny wynik przegladu tylko dlatego ze kierownica była po prawej stronie.

 

Odpowiedź masz również wyżej.

 

i dlatego kazda taka sprawa jest z załozenia wygrana

 

To jest prawo klienta, że może się odwołać. A być może nawet i wygrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako, ze czasem tez bywam leniwy, pozwolilem sobie skopiowac zwyczajnie post z innego forum(chodzi glownie o numery dyrektywy i stanowisko NSA w sprawie ich przestrzegania):

 

dyrektywa UE nr 81/643/EWG oraz 70/311/EWG pisze żadne Państwo Czlonkowskie nie może w odniesieniu do ukladu kierowniczego:odmówić, ze wzgledu na rodzaj pojazdu, udzielenia homologacji typu WE lub krajowej homologacji typu lub-zakazac sprzedaży, rejestracji, dopuszczenia do ruchu pojazdów.

 

Jeżeli diagnosta wyda negatywny wynik przeglądu [tylko że kierownica jest po prawej stronie] odwolujemy sie do SKO [samorządowe Kolegium Odwolawcze] podając te dyrektywy.Interpretacje prawa UE przez Polskie sady. Te Dyrektywy sa ponad prawem krajowym i jezeli przepisy krajowe stanowia inaczej NALEZY STOSOWAC DYREKTYWY UE taka jest interpretacja prawa przez przez Naczelny Sad Administracyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego kazda taka sprawa jest z załozenia wygrana, w pierwszej instancji, czyli w kolegium odwoławczym.

 

Nie jestem ani sędzią ani prawnikiem, ale jednego jestem pewien, napewno nie zakończy się w pierwszej instancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakonczy sie w pierwszej instatncji, takie sprawy juz byly, radze poszukac w necie, sprawa jest tak oczywista ze az wstyd sie o nia sadzic. aczkolwiek wiem ze chcielibyscie zeby było inaczej(wiekszosc diagnostow)

 

jakos wangli diagnosci maja w nosie po ktorej stronie jest kierownica, bo mogli by zostac oskarzeni o dyskryminacje na przykład (brzmi smiesznie ale tego nie zrozumie nikt kto od urodzenia mieszka w kraju w ktorym nie przestrzega sie prawie zadnego prawa i nigdy nie mieszkal w kraju prawdziwie demokratycznym i praworzadnym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja musze iśc do domu po pracy, a pan respektowac tego wcale nie musi, skoro jest sprzeczne z prawem europejskim, aczkolwiek jest to dla pana wygodne z jakichs wzgledow. dlatego jade na przeglad do kogos kto przestrzega prawa UE bo czuje sie europejczykiem, a pan chce sie czuc najwyrazniej tylko i wyłacznie polakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończę ten temat stwierdzeniem, że Twój nick jest wyjątkowo zgodny z tym, co sobą reprezentujesz. Jak dla mnie - EOT ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zycie nauczyło mnie, ze mowienie ludziom prawdy prosto w oczy i proba wyprowadzenia ich z błedu nie przysparza wcale sympati, ze swoim podejsciem tkwicie panowie(w wiekszosci) w polsce sredniowiecznej i zasciankowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pismo MINISTRA INFRASTRUKTURY - TD5t-0701-04/08 - PDF [43 kB]

 

Warszawa, 15 lutego 2008 r.

 

MINISTER INFRASTRUKTURY

TD5t-0701-04/08

 

Pan

Bronisław Komorowski

Marszałek Sejmu

Rzeczypospolitej Polskiej

 

Szanowny Panie Marszałku!

 

Odpowiadając na pismo z dnia 29 stycznia 2008 r. nr SPS-023-717/08 przekazujące

interpelacje posła Jerzego Kozdronia, w sprawie wyjaśnienia stosowania prawa krajowego

w zakresie wymagań technicznych, jakie powinny spełniać pojazdy samochodowe

rejestrowane w Polsce, uprzejmie informuje, że Dyrektywa Rady Nr 70/311/EWG odnoszącą

sie do układów kierowniczych pojazdów silnikowych i ich przyczep, nie dotyczy usytuowania

kierownicy w pojeździe. Dyrektywa ta określa szczegółowe warunki techniczne badan

układów kierowniczych dla pojazdów, bez względu na usytuowanie układu kierowniczego.

Jest to jedna z 60 Dyrektyw cząstkowych Unii Europejskiej, której spełnienie jest wymagane

w procedurze homologacji typu pojazdu, czyli pojazdu jako całości.

 

Odnosząc sie do pytania 1 zawartego w interpelacji uprzejmie informuje,

że przedmiotowa Dyrektywa Rady Nr 70/311/EWG została już zaimplementowana

do polskiego systemu prawnego w Załączniku nr 9 Lp. 5 do rozporządzenia Ministra

Infrastruktury z dnia 24 października 2005 r. w sprawie homologacji typu pojazdów

samochodowych i przyczep (Dz. U. Nr 238 poz. 2010 z pózn. zm.).

Przepis § 9 ust. 2 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r.

w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia

(Dz. U. z 2003 r. Nr 32, poz. 262, z pózn. zm.), jednoznacznie wskazuje, że kierownica

w pojeździe o liczbie kół większej ni trzy, którego konstrukcja umożliwia rozwijanie

prędkości przekraczającej 40 km/h, nie powinna być umieszczona po prawej stronie pojazdu.

Przepisy zawarte w Konwencji o ruchu drogowym, sporządzonej w Wiedniu w dniu

8 listopada 1968 r. ( Dz. U. z 1988 r. Nr 5, poz. 40, z pózn. zm. ), mającej na celu zwiększenie

bezpieczeństwa na drogach, stanowią w szczególności w art. 7 ust. 1, że użytkownicy drogi

powinni unikać zakłóceń ruchu lub narażania go na niebezpieczeństwo poprzez unikanie

wszelkiego zachowania, które mogłoby stanowić niebezpieczeństwo lub utrudnianie ruchu,

narazić na niebezpieczeństwo osoby albo wyrządzić szkodę własności publicznej

lub prywatnej.

Jak wynika z powyższego, umiejscowienie kierownicy w pojeździe w stosunku

do kierunku jazdy jest na tyle istotne, że międzynarodowe przepisy homologacyjne, jak

i równoważne polskie przepisy nakazują ścisłe rozróżnienie kierunku ruchu, do którego dany

pojazd jest przystosowany. Jest to szczegółowo odnotowywane w dokumentacji

homologacyjnej oraz potwierdzane w wyciągu ze świadectwa homologacji wydawanym na

potrzeby rejestracji pojazdów. Aspekt umiejscowienia kierownicy oraz możliwość zmiany jej

miejsca muszą być ściśle nadzorowane w procesie dopuszczenia pojazdu do ruchu z uwagi na

możliwości konstrukcyjne pojazdu.

Biorąc pod uwagę powyżej przywołane przepisy, a także w oparciu o art. 67 ust. 1

ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108,

poz. 908, z pózn. zm.), Minister Infrastruktury w wyjątkowych indywidualnych sprawach

wydaje decyzje administracyjne zezwalające na poruszanie się po drogach polskich pojazdem

z kierownica umieszczona po prawej stronie (pojazdy specjalne, w których wykonywana

funkcja wymaga aby kierowca znajdował sie po prawej stronie - np. zamiatarki uliczne;

pojazdy pracowników ambasad i placówek dyplomatycznych na czas ich pobytu w Polsce -

na zasadach wzajemności).

 

Odnosząc sie do pytania 2 zawartego w interpelacji należy wskazać, że w związku

z faktem, iż przywołana Dyrektywa Rady Nr 70/311/EWG została już zaimplementowana,

nie istnieje potrzeba wydania pisma okólnego w przedmiotowej sprawie. Badanie techniczne

przeprowadzane na stacji kontroli pojazdów przez diagnostę, ma zasadniczy wpływ na

bezpieczeństwo ruchu drogowego. Diagnosta dokonując przeglądu technicznego pojazdu ma

za zadanie jednoznacznie określić, czy pojazd spełnia, czy te nie spełnia wymagań

bezpieczeństwa w ruchu drogowym, określonych szczegółowo w art. 66 ustawy - Prawo

o ruchu drogowym. Umieszczenie kierownicy po prawej stronie w warunkach ruchu

prawostronnego jaki obowiązuje w Polsce oraz w większości krajów UE, ma znaczny wpływ

na pogorszenie bezpieczeństwa na drodze. Takie umieszczenie kierownicy w pojeździe

utrudnia, a w skrajnych przypadkach uniemożliwia bezpieczne wykonywanie manewrów

np. wyprzedzania w ruchu drogowym, dlatego te nie właściwe byłoby dopuszczanie

do ruchu wszystkich pojazdów, w tym take osobowych, z kierownica umieszczona po

prawej stronie. Tak wiec wynik badania technicznego pojazdu wyposażonego w kierownice

umieszczona po prawej stronie będzie negatywny.

Przedstawione powyżej stanowisko oraz argumentacja Ministerstwa Infrastruktury

w przedmiotowej sprawie znalazła odzwierciedlenie w wyrokach Wojewódzkiego Sadu

Administracyjnego otrzymującego w mocy decyzje Ministra Infrastruktury w zakresie

odmowy udzielenia odstępstwa od warunków technicznych w zakresie umieszczenia

kierownicy po prawej stronie.

 

Z poważaniem,

Z upoważnienia

Ministra Infrastruktury

Tadeusz Jarmuziewicz

Sekretarz Stanu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakonczy sie w pierwszej instatncji, takie sprawy juz byly, radze poszukac w necie, sprawa jest tak oczywista ze az wstyd sie o nia sadzic. aczkolwiek wiem ze chcielibyscie zeby było inaczej(wiekszosc diagnostow)
zycie nauczyło mnie, ze mowienie ludziom prawdy prosto w oczy i proba wyprowadzenia ich z błedu nie przysparza wcale sympati, ze swoim podejsciem tkwicie panowie(w wiekszosci) w polsce sredniowiecznej i zasciankowej.

Dziwię się tak spreparowanym poglądom.

Wyraźnie z nich wynika , że za wszelką cenę dążycie do przestraszenia nas diagnostów.

Może chcecie trochę zarobić na anglikach ?

Może kupiliście ich trochę i teraz nie wiecie co z nimi robić ?

 

Na szczęście Polska może jeszcze w niektórych sprawach decydować sama , a dyrektywy Unijne nie wszystkie są do natychmiastowego zastosowania .

Mieszkamy w Polsce , więc stosujemy się do prawa polskiego.

 

Znam i słyszałem o takich co opuścili nasz kraj dla zarobku i ze swojego rozgoryczenia psy wieszają na to co polskie , pokazując się jako ekstra europejczycy.

Zagubili się trochę w swojej rzeczywistości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli znowu ktoś z MI zadecydował za nas... ludzi.

 

To teraz proszę mi powiedzieć, DLACZEGO w UK wolno rejestrować LHD,

dlaczego w Niemczech, Francji, Belgii wolno rejestrować RHD.

 

Chyba musze dokładnie zgłębić temat....

 

Moim zdaniem zakaz rejestracji pojazdów z kierownicą po prawej stronie jest dyskryminacją. Człowiek powinien mieć prawo wyboru, a nie żeby decydował inny.

 

W końcu brytyjczycy też jeżdżą poza UK swoimi autami RHD i dają radę.

 

Gdzie ta demokracja?

 

Moim zdaniem prędzej czy później będzie można bez problemu rejestrować auto RHD. Niech będzie wyższa stawka OC, niech będą jakieś obostrzenia, ale dlaczego ZAKAZ ?

Zakazy były dobre za komuny.

 

I tyle z mojej strony. Ciekawe co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.