Skocz do zawartości

Rejestracja auta sprowadzonego z Anglii


policjant__

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 509
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • rurek777

    42

  • blakop

    39

  • Psuj

    36

  • szczyl

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

Czy w Anglii zarejestruje swój samochód z kierownicą po lewej stronie?

 

No sęk w tym, że tak - inna jest tylko stawka ubezpieczenia takiego auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sęk w tym, że tak - inna jest tylko stawka ubezpieczenia takiego auta...

 

dokladnie , stawka zalezy od bardzo wielu rzeczy przyciemniane szyby, aluminiowe felgi po chromowana koncowke na tlumiku i uwazam ze jest to bardzo proste i rozsądne rozwiazanie

zreszta juz pisalem o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, a gdzie to Brachlewo? ;)

 

co do zapisu, że kierownica powinna być po lewej stronie. Co z tego? Skoro prawo UE jest wyżej od naszego to diagności powinni robić przeglądy anglików.

 

Poza tym wymiana lamp - to tak samo jak się z USA sprowadza...

 

W UK jest dużo aut z Japonii (przypominam, że w Japonii jest ruch lewostronny), mają podokładane przeciwmgielne tylne, bo w Japonii... chyba nie ma mgieł ;)

 

 

A co do rejestracji, ostatnio rejestrowałem anglika przełożonego - WK interesuje tylko badanie techniczne, i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w Londynie i nie zgadzam sie ze drogo,mam audi 80 1,9 tdi place miesiecznie ubezpieczenie 24 funty to nie jest drogo jak w Polsce 24 zlote. Jak ktoś myśli to biorę zniszki z Polski przetlumaczone na Angielski firmy ubezpieczeniowe akceptuja te zniżki. To zależy w której strefie mieszkasz czy na ten san adres jest zameldowane drugie auto czy jest garażowane wiele skladników wplywa na ubezpieczenie autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK interesuje tylko badanie techniczne, i tyle.

 

Tak, często auto jest jeszcze za granicą albo w częściach w szopie, a już jest zarejestrowane i nawet ogłoszone do sprzedaży.

 

Papier wszystko przyjmie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, a gdzie to Brachlewo?

ok 25 km na południe od Malborka; 6 km na północ od Kwidzynia

droga nr 55 skrzyżowanie z 524 i 529

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do andmat:

na szczęście nie wszyscy myślą tak jak ty. Współczuję.

 

do Jacdiag: dzięki! szkoda, że tak daleko ode mnie. Nic - pomęcze lokalne SKP ::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"[16:30:48] Georg K..... napisał(a): Czesc Jacek ! Rozmawialem przed chwila z kierownikiem naszego Tüv-u na temat rejestracji tych "anglikow" . Jednak w Niemczech mozna takie auta rejestrowac . Trzeba tylko reflektory zmienic , zeby nie oslepialy i jaszcze tylne swiatlo przeciwmgielne z prawej strony na lewa przelozyc . Nie jest zalecane w Niemczech , ale dozwolone . Moga byc , moze nie problemy , ale kasko moze byc drozsze ."

 

Taką dostałem odpowiedź na Skaypa od kumpla z Niemiec,Chciałem sprawdzić u źródła :-D

Niech walną w Polsce ubezpieczenie x3,albo x razy i finał.Po co przekładac kierownice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają podokładane przeciwmgielne tylne, bo w Japonii... chyba nie ma mgieł

Ale są wulkany :-D i na dodatek często wybuchają. A to już prawie mgła :evil:

 

Ludzie, ja nie bardzo rozumiem co się w tym kraju dzieje. Chyba stare chińskie przeleństwo zadziałało: "Obyś żył w ciekawych czasach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak czytam te posty, to z większości panów diagnostów zawiść i zazdrość aż sie wylewa, dwie typowe cechy polaków, ktore poznacie najlepiej przebywając z nimi razem odpowiednio długo na emigracji...żeby czasem ,ktoś nie miał lepiej niż ja, i zeby broń boże nie kosztowało go to mniej niż mnie... takie niesttey mam odczucia kiedy czytam niektore posty, a potem sie dziwić, ze korupcja sie szerzy, jak taki jeden z drugim (diagnosta) nie dość ZE NIE ZNA PRAWA EUROPEJSKIEGO OBOWIAZUJACEGO, TYLKO ZASŁANIA SIE NIEKOMPATYBILNYM PRAWEM POLSKIM, to jeszcze nie wierzy innym ktorzy znają to prawo,ALE JUZ NIE DLUGO NIE BEDZIECIE NIKOMU ROBILI ŁASKI ZE ZROBICIE PRZEGLĄD SAMOCHODU Z KIEROWNICA PO PRAWEJ STRONIE, BO DO KONCA ROKU W KAZDYM WIEKSZYM MIESCIE BEDZIE DEDYKOWANA STACJA DIAGNOSTYCZNA. KTORA BEDZIE ROBILA PRZEGLADY TAKIM AUTOM HEHEHEHEH. to sie dopiero niektorzy wkur... ą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z kolegą szczylem...

 

może diagności nie są pazerni i nie patrzą zawistnie jak to inni mają lepiej, aczkolwiek po wczorajszej rozmowie z paroma lokalnymi diagnostami.... jeden mi powiedział:

 

"my nie robimy w ogóle anglików, niech pan jedzie na stację okręgową".

 

na moje pytanie "a co z autem z UK które ma fabrycznie kierę po lewej?"

 

odpowiedział: j.w.

 

więc jeśli tutaj są tacy diagności jak pan wyżej wymieniony to ja podziękuję i w pełni podzielam zdanie kolegi szczyla.

 

Bo jakże łatwiej spławić, zasłonić się przepisami polskimi, zbyć petenta, wmówić mu, że jest be niż po prostu dobrze wykonać swoją pracę ;)

 

:nook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dość ZE NIE ZNA PRAWA EUROPEJSKIEGO OBOWIAZUJACEGO, TYLKO ZASŁANIA SIE NIEKOMPATYBILNYM PRAWEM POLSKIM, to jeszcze nie wierzy innym ktorzy znają to prawo,ALE JUZ NIE DLUGO NIE BEDZIECIE NIKOMU ROBILI ŁASKI ZE ZROBICIE PRZEGLĄD SAMOCHODU Z KIEROWNICA PO PRAWEJ STRONIE

 

Kolego przedstaw to prawo europejskie! I nie krzycz

Ja przedstawiam swoje prawo czyli Konstytucje która na razie mówi:

ŹRÓDŁA PRAWA

 

Art. 87.

 

1. Źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej są: Konstytucja, ustawy, ratyfikowane umowy międzynarodowe oraz rozporządzenia.

2. Źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej są na obszarze działania organów, które je ustanowiły, akty prawa miejscowego.

 

Art. 88.

 

1. Warunkiem wejścia w życie ustaw, rozporządzeń oraz aktów prawa miejscowego jest ich ogłoszenie.

 

2. Zasady i tryb ogłaszania aktów normatywnych określa ustawa.

 

3. Umowy międzynarodowe ratyfikowane za uprzednią zgodą wyrażoną w ustawie są ogłaszane w trybie wymaganym dla ustaw. Zasady ogłaszania innych umów międzynarodowych określa ustawa.

 

Czy w ustawie PoRD lub rozporządzeniu od czasu wejścia do unii coś się zmieniło odnośnie "kierownicy".?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jakże łatwiej spławić, zasłonić się przepisami polskimi, zbyć petenta, wmówić mu, że jest be niż po prostu dobrze wykonać swoją pracę ;)

Jestem baaaaardzo ciekaw jak też fajnie wygląda Twoje podwórko i Twoja praca. Może się pochwalisz ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolego przedstaw to prawo europejskie! I nie krzycz

Ja przedstawiam swoje prawo czyli Konstytucje która na razie mówi:

ŹRÓDŁA PRAWA

 

Art. 87.

 

1. Źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej są: Konstytucja, ustawy, ratyfikowane umowy międzynarodowe oraz rozporządzenia.

2. Źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej są na obszarze działania organów, które je ustanowiły, akty prawa miejscowego.

 

Art. 88.

 

1. Warunkiem wejścia w życie ustaw, rozporządzeń oraz aktów prawa miejscowego jest ich ogłoszenie.

 

2. Zasady i tryb ogłaszania aktów normatywnych określa ustawa.

 

3. Umowy międzynarodowe ratyfikowane za uprzednią zgodą wyrażoną w ustawie są ogłaszane w trybie wymaganym dla ustaw. Zasady ogłaszania innych umów międzynarodowych określa ustawa.

 

Czy w ustawie PoRD lub rozporządzeniu od czasu wejścia do unii coś się zmieniło odnośnie "kierownicy".?

Link do ciekawego tematu

[Administrator: LINK USUNIĘTY]

:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dość ZE NIE ZNA PRAWA EUROPEJSKIEGO OBOWIAZUJACEGO, TYLKO ZASŁANIA SIE NIEKOMPATYBILNYM PRAWEM POLSKIM, to jeszcze nie wierzy innym ktorzy znają to prawo,ALE JUZ NIE DLUGO NIE BEDZIECIE NIKOMU ROBILI ŁASKI ZE ZROBICIE PRZEGLĄD SAMOCHODU Z KIEROWNICA PO PRAWEJ STRONIE

 

Kolego przedstaw to prawo europejskie! I nie krzycz

Ja przedstawiam swoje prawo czyli Konstytucje która na razie mówi:

ŹRÓDŁA PRAWA

 

Art. 87.

 

1. Źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej są: Konstytucja, ustawy, ratyfikowane umowy międzynarodowe oraz rozporządzenia.

2. Źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej są na obszarze działania organów, które je ustanowiły, akty prawa miejscowego.

 

Art. 88.

 

1. Warunkiem wejścia w życie ustaw, rozporządzeń oraz aktów prawa miejscowego jest ich ogłoszenie.

 

2. Zasady i tryb ogłaszania aktów normatywnych określa ustawa.

 

3. Umowy międzynarodowe ratyfikowane za uprzednią zgodą wyrażoną w ustawie są ogłaszane w trybie wymaganym dla ustaw. Zasady ogłaszania innych umów międzynarodowych określa ustawa.

 

Czy w ustawie PoRD lub rozporządzeniu od czasu wejścia do unii coś się zmieniło odnośnie "kierownicy".?

 

mowie o prawie do posiadania kierownicy w samochodzie po stronie po ktorej mi sie podoba, nawet na srodku. w calej europie zjednoczonej mozna zrobic przeglad samochodu wyprodukowanego w angli, tylko w polsce, nie. bo polscy diagnosci nie znaja prawa europejskiego i go nie przestrzegaja, konstytucja sie nie podcieraj, bo jesli prawo europejskie jest rozbierzne nad prawem polskim w kwestiach dotyczacych transportu, to jest ono nadrzedne nad prawem polskim(na szczescie), były juz wyroki w tej sprawie, zachecam do lektury tego watku: http://www.motoekspert.mojeauto.pl/cms/?id=175&art_id=453&x=1&p=1 . i teraz przykladaowo, przyjezdzam do ciebie na przeglad, a ty mnie uwalasz z powodu: pojazd nie przystosowany do ruchu prawostronnego, i mam wygrana sprawe z toba w kolegium odwolawczym z załozenia, bo nie znasz prawa. tylko ze nie chce mi sie czekac kilku miesiecy w tej chwili pozostaje mi tylko wybrac sie do Brachlewa bo tam jest jak na razie jedyna stacja ktora robi te przeglady w polsce, docelowo bedzie ich wiecej. a przekłądki to inna sprawa (podstawe prawna podal kolega policjant tutaj i chwała mu za to, a przez niektorych matołow zycie w tym kraju jest naprawde meczace... szkoda ze tak niewielu ludiz czyta cokoliwek i mysli cokolwiek), mnie osobiscie przekładka nie interesuje i jak mam wybor to nie bede przekłądał kierownicy. za duzo zabawy , strata czasu i pieniedzy tylko po to zeby zrobic dobrze tylko nie wiem komu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "szczyl", powiem krótko: przyjedź do mnie na badanie autem z kierownicą po prawej stronie. Wypiszę zaświadczenie negatywne. Zaczniemy walczyć przed sądami. Może to jest najlepsza droga do wprowadzenia zmian w naszym prawie drogowym, ale póki co nie siej zamętu i nie demonstruj typowo polskiej postawy warchoła. Prawo nasze jest takie a nie inne. Na chwilę obecną napewno ani ty swoim warcholstwem, ani my - diagności swoim "uwstecznieniem" tego prawa nie zmienimy. Mógłbym jeszcze na ten temat pisać wiele, ale napiszę tylko tak: jeśli w naszym kraju dopuści się możliwość rejestrowania pojazdów z kierownicą po prawej stronie to w krótkim czasie liczba wypadków drogowych wzrośnie drastycznie. Właśnie dlatego, że jeszcze niezupełnie jesteśmy w Europie pod względem mentalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buhahhah, lepiej zmience swoje nieuctwo, prawo zostało zmienione wraz z wejsciem polski do uni uropejskiej, ale jak widac trzeba jeszcze kilku lat zeby do niktorych ( a moze do wiekszosci to dotało) napisze raz jeszcze NIE MACIE PRAWA ZDYSKWALIFIKOWAC SAMOCHODU ZE WZGLEDU NA STRONE PO KTOREJ JEST KIEROWNICA. a jeszcze temacie konstytucji ktora niektorzy tak lubie cytowac, konstytucja europejska jest nad polska (na szczecie) i bedzie nad nia dopoki polska jest krajem czlonkowski uni. i zakilka miesiecy kopary wam wszystki opadna, jak sie publicznie okarze ze wszyscy błądzicie ( i to od kilku lat) OCZYWISCIE O TYM SIE NIE MOWI W DZIENNIKU, BO GDYBY WSZYSCY EMIGRANCI SIE O TYM DOWIEDZIELI, TO RYNEK ZOSTANIE ZAWALONY DOBRYMI SAMOCHODAMI Z KIEROWNICA PO PRAWEJ STRONIE i co wiecej, w dobrej cenie, bo mało komu bedzie sie chciało bawic z przekladkami po prostu bedziej jezdził z kierownica po prawej stronie, mnie to bynajmniej nie przeszkadza, ale wam tak, skoro nie posiadacie takiego auta ale zabranicie(BEZPRAWNIE) innym jezdzic takim wlasnie pojazdem.

po sadach nie ciagalibysmy sie wcale dlugo dlugo , tylko tyle co na oczekiwanie na pierwsza i ostatnia rozprawe, bo wiem z pewnych zrodel, ze sprawa jest z zalozenia wygrana i to w pierwszej instancji (kolegium odwolawcze). zacznijcie ludzie wreszcie patrzec troche dalej niz wlasne podworko i czubek wlasnego nosa, europa wkroczylado polski czy sie to komus podoba czy nie hehe. ja sie z tego ciesze bo przynajmniej mozna walczyc z bezprawiem urzedniczym.

 

[ Dodano: 16-03-2008, 18:14 ]

aaa, i jeszcze jedno, mozliwosc rejestrowania juz została dopuszczona, ktos tu nie jest na bierzaco heheheh. ale oczywiscie tego sie nie naglasnia w mediach, zeby nie zachecac ludzi do przywozenia aut z UK. jakos w niemczech nikt nie prezentuje takiej glupkowatej opini o wzroscie ilosci wypadkow, tak samo jak w UK tutaj mozna bez problemu zarejestrowac polskie auto, wystarczy ustawic lampy odpowiednio. przeglad tez robie bez problemu. jest demokracja? jesli jest to kazdy moze miec kierownice po ktorej chce stronie....dopoki jestesmy w zjednoczonej europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)

Pozdrawiam Szczyla i Policjanta.Osobiście bede (próbowal)rejestrować anglika z kierownica po prawej stronie(w polowie kwietnia) i bede sie odwolywal relacje zdam napewno 8):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekamy z niecierpliowscia, ale wynik moze byc tylko jeden ;) i zgodny z prawem co najwazniejsze i nie do przełkniecia co dla niektorych "stróży" naszego bezpieczeństwa. co ciekawe w tej kwesti najwiecej do powiedzenia na NIE maja ludzie ktorzy nigdy nie jezdzili z kierownica po prawej stronie, ani tez w ruchu lewostronnym , ja jezdilem polskim autem w angli i wcale nie było tak zle, aczkolwiek nie było wygodniej napewno, zwłaszcza na platnych parkingach mam na mysli wrzucanie minety do automatu biletowago :D ale prosze nie mylic BEZPIECZEŃSTWA Z WYGODĄ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz chyba jakieś uprzedzenie do diagnostów SZCZYL wPolsce jeżdzi się po prawej stronie kierownica jest po lewej bo na dzień dzisiejszy takie są przepisy jeśli przepisy się zmienią bedziemy się do nich stosować takie trudne ? i uważaj trochę na swoje teksty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyl jak to szczyl niebardzo potrafi czytać ( ze zrozumieniem ) i pisać, ale nie przeszkadza mu to tupać nóżkami i ciskać się jak przedszkolak na panujące w naszym kraju przepisy.

 

Chłopie, radze zaoszczędzić parę funciaków na prądzie, wyłączyć komputer i po przegryzieniu zawartości ulubionej konserwy dla kotów iść spać. Jutro czeka Cię kolejne intelektualne wyzwynie przy zmywaku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.