Skocz do zawartości

Rejestracja auta sprowadzonego z Anglii


policjant__

Rekomendowane odpowiedzi

hehehe, oj tak, widac jak wiele wiecie o angli, juz bede grzeczny bo dostane bana, za niepopularne opinie, W POLSCE SIE PRAWO NIE ZMIENI , bo nie ma takiej potrzeby, wystarczy ze mamy prawo eropejskie przyjete HEHEHEHEHEHE

 

[ Dodano: 16-03-2008, 19:34 ]

Szczyl jak to szczyl niebardzo potrafi czytać ( ze zrozumieniem ) i pisać, ale nie przeszkadza mu to tupać nóżkami i ciskać się jak przedszkolak na panujące w naszym kraju przepisy.

 

Chłopie, radze zaoszczędzić parę funciaków na prądzie, wyłączyć komputer i po przegryzieniu zawartości ulubionej konserwy dla kotów iść spać. Jutro czeka Cię kolejne intelektualne wyzwynie przy zmywaku. :)

 

ktos tu nie doczytał ze jesli istnieje rozbieznosc miedzy prawem polski a europejskim to stosowac sie nalezy do przepisow prawa europejskiego, tak jest napisane w KONSTYTUCJI EUROPEJSKIEJ dlatego, mozna zarejestrowa "anglika" w kazdym kraju europejskim(uni europejskiej) za wyjatkiem polski, nie dlatego ze sa tu inne przepisy ALE DLATEGO ZE PANUJE BEZPRAWIE I NIKT (PRAWIE ) NIE PRZESTRZEGA PRAWA EUROPEJSKIEGO.

 

 

okregowa stacja badnia pojazdow w Brachlewie robi legalnie przeglady samochodow z kierownica poprawej stronie. tego tez nikt nie doczytał, albo nie chciał;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 509
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • rurek777

    42

  • blakop

    39

  • Psuj

    36

  • szczyl

    28

Top Posters In This Topic

Posted Images

To po co w takim razie taki oto zapis w ustawie Prawo o Ruchu Drogowym:

DZIAŁ III

Pojazdy

Rozdział 1

Warunki techniczne pojazdów

Art. 66. 1. Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego:

1) nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę;

2) nie zakłócało spokoju publicznego przez powodowanie hałasu przekraczającego poziom określony w przepisach szczegółowych;

3) nie powodowało wydzielania szkodliwych substancji w stopniu przekraczającym wielkości określone w przepisach szczegółowych;

4) nie powodowało niszczenia drogi;

5) zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlenia drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu;

Ciekawe czy Sąd ten zapis bierze pod uwagę?

Jak to się ma do manewrów np. wyprzedzania? Właściciel powie pewnie ja nie muszę wyprzedzać. Tak? Ciekawe.

W takim razie jeśli doszło już do takiej sytuacji, że rejestrowane są pojazdy z kierownicą po prawej stronie to powinne one zostać obłożone pewnymi ograniczeniami, może większa składka ubezpieczeniowa?

Zaraz pewnie odezwą się głosy: a co z równymi prawami dla wszystkich. Dlaczego mam płacić wyższą składkę albo mieć nakładane jakieś ograniczenia?

A co z MOIMI prawami? Ja nie chcę i nie życzę sobie aby przez jakiegoś kierowcę wylądować w szpitalu. Bo facetowi się spieszyło i tylko na chwilkę "wychylił" się zza ciężarówki, żeby sprawdzić czy może wyprzedzać. A może się tak stać tylko dlatego, że kupił samochód kilkaset złotych taniej. Bo zaoszczędził.

Co, pewnie bajki tu opowiadam? Cyżby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw jakie to specjalne uprawnienia ma OSKP w Brachlewie że dopuszcza poj. z kier. z prawej strony i kto takie coś wydaje i czy nie jest to jakiś pic na wodę i dlaczego akurat Brachlewo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw jakie to specjalne uprawnienia ma OSKP w Brachlewie że dopuszcza poj. z kier. z prawej strony i kto takie coś wydaje i czy nie jest to jakiś pic na wodę i dlaczego akurat Brachlewo :(

nie wierzysz? znajdz numer i zadzwon

dlaczego Brachlewo? nie wiem, ale tych stacji bedzie przybywac.

 

przytoczony wyzej przepis: MYLICIE PANOWIE WYGODE Z BEZPIECZEŃSTWEM. kierownica po prawej stronie nie ogranicz mi pola widzenia heheheheh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brachlewo – wieś na Powiślu w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie kwidzyńskim, w gminie Kwidzyn przy skrzyżowaniu drogi krajowej nr 55 z ... Panie szczyl -jeżeli pan pochodzi z tej wioski to wszystko wiadomo jaki poziom intelektualny pan sobą przedstawia ,a pan wypowiedzi świadczą o pana inteligencji , a jeżeli polskie prawo i ustawodawstwo panu nie odpowiada to proszę ze swoimi pretensjami zgłosić się do władz tego kraju aby dostosowały je pod takich jak pan ,do producentów samochodów którzy produkują pojazd z homologacją do danego ruchu i jakieś tam zmiany w garażu nie są zgodne z wytycznymi producenta . Chciałbym widzieć jak jadąc za kolumną samochodów dokonujesz wyprzedzania i wykonujesz nie skordynowane ruchy na całej drodze -ale ty jesteś kimś - po prostu szczylem jak dobrze się nazwałeś .

 

 

Jeżeli jesteś takim bohaterem to dlaczego po prostu nie pójdziesz do salonu i nie kupisz sobie samochodu - czyżby ceny europejskie staneły ci na drodze - przecież tak jesteś zapatrzony w europę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Norbercie, a odczep sie Ty od mojego podwórka :o czy ja Ci zaglądam do łazienki?

 

do diagnostów: kolega szczyl ma rację, a Wy nie macie racji. Ale trudno wam jest się z tym pogodzić.

 

Może kolega szczyl nie dysponuje wyszukanym słownictwem.... ale Wasz poziom PANOWIE DIAGNOŚCI... szczególnie z tym zmywakiem i konserwami dla kotów.....

 

a co do wyprzedzania - to chyba kierujący ma problem z tym, a nie diagnosta???? przepisy mówią, że aby wyprzecić trzeba się upewnić że można ten manewr zakończyć bezpiecznie.

W aucie RHD jest to również możliwe, a że trudniejsze? Wybór KIEROWCY, nie diagnosty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się ma do manewrów np. wyprzedzania? Właściciel powie pewnie ja nie muszę wyprzedzać. Tak? Ciekawe.

W takim razie jeśli doszło już do takiej sytuacji, że rejestrowane są pojazdy z kierownicą po prawej stronie to powinne one zostać obłożone pewnymi ograniczeniami, może większa składka ubezpieczeniowa?

 

Ja proponuję w ograniczeniach wpisywać obowiązek prowadzenia pojazdu przez 2 kierowców jeden na miejscu pasażera jako pilot do wyprzedzania. Mnie powiem szczerze ciary przechodzą na myśl o wyprzedzającym pojeździe z kierownica po prawej stronie.

 

[ Dodano: 16-03-2008, 21:05 ]

a co do wyprzedzania - to chyba kierujący ma problem z tym, a nie diagnosta???? przepisy mówią, że aby wyprzecić trzeba się upewnić że można ten manewr zakończyć bezpiecznie.

 

Tak tylko takiego wyboru nie mają inni uczestnicy ruchu ginący w zderzeniu czołowym z takim "oszczędnościowym" anglikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz, ja dużo jeżdżę anglikiem po mieście....

z wyprzedzaniem nie mam problemów

jakoś do kolizji nie doszło....

 

nie mówię o autostradzie - pełen luzik

 

więc.... nie wiem, może po prostu zanim ktoś napisze o bezpieczeństwie może sobie trochę pojeździ co ?

bo fajnie gadać w teorii, na podstawie tego co mówi wyobraźnia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z MOIMI prawami? Ja nie chcę i nie życzę sobie aby przez jakiegoś kierowcę wylądować w szpitalu. Bo facetowi się spieszyło i tylko na chwilkę "wychylił" się zza ciężarówki, żeby sprawdzić czy może wyprzedzać. A może się tak stać tylko dlatego, że kupił samochód kilkaset złotych taniej. Bo zaoszczędził.

Co, pewnie bajki tu opowiadam? Czyżby?

Tak święta prawda Jackow zagrożenie w jeździe "anglikiem" jest i tutaj nie ma dyskusji. Można się przyzwyczaić ale nie można uniknąć zagrożenia jakie jazda w naszym kraju takim samochodem niewątpliwie powoduje. Kol. Szczyl chyba jeszcze nie doświadczył co znaczy dla sądu nawet polskiego słowo przyczynienie a nie daj borze jakbyś Kolego takim autkiem w USA zrobił komuś krzywdę . Nie wiem czy całe życie nie musiał byś pracować w birmingham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do wyprzedzania - to chyba kierujący ma problem z tym, a nie diagnosta???? przepisy mówią, że aby wyprzecić trzeba się upewnić że można ten manewr zakończyć bezpiecznie.

W aucie RHD jest to również możliwe, a że trudniejsze? Wybór KIEROWCY, nie diagnosty...

Postaw się w sytuacji tysięcy ofiar potencjalnych wypadków. Tysięcy, bo mam tu również na myśli rodziny.

Kiedy straciłeś kogoś bliskiego w wypadku ? Czy wiesz jak bardzo boli niezawiniona śmierć kogoś, z kim wiązało się nadzieje na dalsze życie ? Ile potrzeba sił, żeby wrócić znad krawędzi - o ile jest to możliwe ? Jeśli wiesz - w co wątpię - wówczas dla mnie taka rozmowa będzie miała sens. Na razie - wybacz - nie ma ...

 

kolego Norbercie, a odczep sie Ty od mojego podwórka :o czy ja Ci zaglądam do łazienki?

Odniosłem się tylko i wyłącznie do Twoich wcześniejszych słów o jakości pracy diagnostów. Zabolało ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do diagnostów: kolega szczyl ma rację, a Wy nie macie racji. Ale trudno wam jest się z tym pogodzić.

Administrator prosił skanik uzasadnienia wyroku dotyczacego anglika kolege Maro:

http://www.motoekspert.mojeauto.pl/cms/?id=175&art_id=453&x=1&p=2

I co i nic .Pisac kazdy moze ,jeden lepiej drugi gorzej...

Poprosimy o fakty . samochodem z kierownica po prawej stronie jeździłem w.19.......Fiatem 125p- znasz takie cudo :-D kolego szczyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Norbercie, pokaż mi statystki mówiące o tych wypadkach spowodowanych przez samochody RHD... Bo na razie pitolisz waść głupoty z palca wyssane nie mające nijak pokrycia.

Chyba każdy WIE co robi jak wsiada za kierownicę? niezależnie z której strony....

 

jak pijak pojedzie samochodem to akurat LHD czy RHD mu nie pomoże....

 

Oczywiście nikomu nie życzę tragedii, straty bliskich itp... Po prostu nie widzę związku...

 

Jadę autem RHD za TIRem... nie mogę wyprzedzić bo nie widzę czy coś jedzie z przeciwka.. więc NIE wyprzedzam.. Czy to tak trudno zrozumieć?

 

W pozostałych przypadkach (normalna jazda codzienna, wyprzedzanie osobówek) jest zupełnie łatwe i bezproblemowe. Sugeruję spróbować, a potem pisać.

 

co do mojego podwórka - nie zabolało (bo niby dlaczego?), po prostu komunistyczne podejście diagnostów ("mam w dupie klienta, niech jedzie gdzie indziej") zabolało. Ot co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do diagnostów: kolega szczyl ma rację, a Wy nie macie racji. Ale trudno wam jest się z tym pogodzić.

Administrator prosił skanik uzasadnienia wyroku dotyczacego anglika kolege Maro:

http://www.motoekspert.mojeauto.pl/cms/?id=175&art_id=453&x=1&p=2

I co i nic .Pisac kazdy moze ,jeden lepiej drugi gorzej...

Poprosimy o fakty . samochodem z kierownica po prawej stronie jeździłem w.19.......Fiatem 125p- znasz takie cudo :-D kolego szczyl.

 

jezdziłem, nie boj nic, nprawiałem tez i to nie mało, A moje slownictwo, no coz, staram sie dostosowac do poziomu i stopnia ograniczenia diagnostow w polskich stacjach diagnostyczny, z tego co czytałem na poczatku tego postu, precyzyjny jezyk prawniczy do was nie trafia, jak zreszta cokolwiek. klapki na oczach. JAKOS W NIEMCZECH I UK NIE SPOTKALEM SIE Z TAK Twój post jest niezgodny z zasadami - popraw, co masz do poprawienia - inaczej dostajesz ostrzeżenie ! NA ARGUMENTACJA NA TEMAT BEZPIECZENSTWA ZWIAZANEGO ZE STRONA PO KTOREJ JEST KIEROWNICA. ale mam z was ubaw niezly i az smiac mi sie chce z waszego ograniczenia i zajadłosci. a uczyc wam sie tez nie chce, na przyklad obowiazujacego prawa europejskiego. KOMUNA JUZ NIE WROCI A WAM CIAGLE SIE WYDAJE ZE JESZCZE TRWA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sie zdenerwowałem napisałem post "pokojowy" wyślij i h*j :-? byłem zalogowany potem chciał hasło ok a post przepadl czy posty mają ograniczoną ilośc znaków jeśli tak to ile ???Pozdrawiam

i drugi raz to samo wymiekłem pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post przepadl czy posty mają ograniczoną ilośc znaków jeśli tak to ile ???

 

Tak. Za jednym razem można wysłać post napisany przy użyciu 5 znaków używanych w piśmie obrazkowym. Staraj się zawsze opisać problem przy pomocy liter. Wtedy kłopotów podczas wysyłania wiadomości nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee, zaczynacie mięsem rzucać, a to już nie jest ani mój poziom, ani poziom tego forum. Skończy się banem, jak tak dalej pójdzie - właśnie ze względu na słownictwo.

 

I ta wszechobecna teoria spiskowa dziejów.

Jak macie problemy z sobą, to zacznijcie się chłopaki leczyć, nie próbując przelewać emigracyjnych frustracji na wszystkich dookoła.

 

Ten nie potrafi posta napisać, tamten - zamiast przedstawić rzeczowe argumenty na poparcie swoich tez zaczyna WRZESZCZEĆ i wyzywać innych od Twój post jest niezgodny z zasadami - popraw, co masz do poprawienia - inaczej dostajesz ostrzeżenie ! i. Trzeci - mam wrażenie - trafił wreszcie na swoich i pomalutku stara się dorównać do ich poziomu intelektualnego. Kółko wzajemnej adoracji ? :D

 

Nie macie nic do powiedzenia - nie mówcie. Nie odpowiada Wam poziom tego forum - nie piszcie. Nikt nie jest ślepy na takie czy inne argumenty, ale taką formą wypowiedzi jak dotychczas - nikogo nie przekonacie do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post przepadl czy posty mają ograniczoną ilośc znaków jeśli tak to ile ???

 

Tak. Za jednym razem można wysłać post napisany przy użyciu 5 znaków używanych w piśmie obrazkowym. Staraj się zawsze opisać problem przy pomocy liter. Wtedy kłopotów podczas wysyłania wiadomości nie będzie.

dzieki faktycznie nadużyłem znaki w piśmie obrazkowym

Panowie spokojnie bez kłótni po to zasięgamy pomocy i rad na forum żeby pozbyć sie problemów a nie je mnożyć i kłótnia w tym temacie do niczego nas nie doprowadzi;a może zrobić prosty test: niech ludzie odowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze pojeżdzą autem osobowym z kierownica po prawej stronie w kraju przez pewny okres czasu ,zebrać wyniki i zdecydować konkretnie ,oczywiście zapis w prawie i bedzie sytuacja wyklarowana.A tak bedziemy dalej grząść w błocie przepisów i ich interpretacji.

Pozdrawiam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jeste problem przepisow, tylko problem nieuctwa a co za tym idzie lenistwa.przepisy sa zapisane w prawie europejskim. tylko nikomu z tych ktorzy powinni je znac najlepiej nie chce sie ich nawet przeczytac, a powinni rzucac cytatami z pamieci na zawolanie o 3 w nocy. ja osobiscie bardoz lubie spedzc czas w sadzie polski, jest to dla mnie swego rodzaju zabawa i rozrywka, i z mila checia spotkam sie z kolejnym niedoukiem z tego kraju na sali sadowej, aczkolwiek nie uwazam ze bedzie to konieczne, bo do konca roku sytuacja bedzie na tyle jasna ze nie bede musiał jechac 300km do Brachlewa tylko zrobie przeglad w swoim miescie.

 

nie bede wam tu cytował tych dyrektyw unijnych, bo skoro jestescie tacy madrzy to sami sobie je znajdzcie, chociaz moze byc to wyjatkowo ciezkie dla was, skoro numeru do stacji diagnostycznej nie potraficie znalesc - i nie znajdziecie go w wikipedi :D ktora nawiasem mowiac, nie jest oficjalnym zrodłem wiedzy, co za tym idzie błedy w niej sa spotykane dosc czesto chocby dlatego ze kazdy moze edytowac jej zawartośc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziomu i stopnia ograniczenia diagnostow w polskich stacjach diagnostyczny

 

Odpowiem ci grzecznie. Ale odpowiem tylko raz, ja nie jestem tak cierpliwy jak reszta modów i admin. Trzymaj język na uwięzi, forum jest to miejsce publiczne i Ty też nie jesteś anonimowy.

 

z mila checia spotkam sie z kolejnym niedoukiem z tego kraju na sali sadowej

 

Widzę że jeszcze nikt Tobie nie wytoczył sprawy za znieważenie i obrazę. Powtarzam, nie jesteś anonimowy.

 

do konca roku sytuacja bedzie na tyle jasna

 

Jak sytuacja będzie jasna wtedy zapraszam Cię na badanie do mnie, a dopóki nie jest jasna (aczkolwiek dla mnie jest) zgodnie z OBOWIĄZUJĄCYM prawem wynik badania N.

 

Kolegomarek66, forum ma ograniczenie czasowe, jeśli przez określony czas nie ma czynności na forum (a pisanie postu w okienku tak wygląda dla serwera) to zostajesz wylogowany. Wyjściem jest rzeczywiście skopiowanie postu i potem jego wklejenie.

 

 

 

Kolego szczyl. Nie będę się powtarzał, nie toleruję takiego tonu wypowiedzi i albo odpuścisz z obrażaniem, albo będę ciął Twoje posty aż do wywalenia z forum włącznie. Chcesz pisać nie obrażaj i nie prowokuj.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozecie mnie wywalic, bo to moj chyba ostatni post: dzwonilem przed chwila do:

 

wydział komunikacji w moim miescie( duze miasto wojewodzkie) uzyskałem taka odpowiedz: jesli diagnosta dopusci pojazd do ruchu w polsce, my go panu zarejstrujemy( z kierownica po prawej stronie)

 

dzwonilem do diagnosty:

 

przeglad wykonamy, bo jest to zgodne z obowiazujacym prawem europejskim, nalezy jedynie wymienc lampy przednie i tylne jesli sa niesymetryczne, no i oczywiscie samochod musi spelniac pozostale wymogi zwiazne z jego stanem technicznym

 

czyzby w polsce byl tylko jeden myslacy? - jestem pewien ze nie, wiec wy sobie tu trwajcie w słodkiej niewiedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.