Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

waldorff

Odsyłanie przez WK klienta do SKP celem wstawienia pieczątki

Polecane posty

waldorff

Czy ktoś z kolegów może podać podstawe prawna dotyczca odsyłania przez WK klienta do SKP celem wstawienia pieczątki oczywiście chodzi mi o sytuacje gdy wystawiamy zaświadczenie np. po zatrzymaniu dow. rej. za brak badań.Szukałem na forum i nic nie znalazłem :( chyba,że zle szukalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisters

WK odsyla, bo wpisac moze tylko pierwszy wpis w DR. Jesli DR jest po zatrzymaniu musza osylac na stacje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldorff
WK odsyla, bo wpisac moze tylko pierwszy wpis w DR. Jesli DR jest po zatrzymaniu musza osylac na stacje....
Dzięki za szybką odpowiedz ale chodzi mi o konkretna podstawe prawna wg. mnie DZ.U.232 par.12.1 ogólnie jeśli chodzi o pojazd zarejestrowany w Polsce to po pozytwie pieczatke stawia diagnosta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisters

Dz.U.108.908

 

„Art. 82. 1. Organ dokonujący rejestracji pojazdu wpisuje do dowodu rejestracyjnego termin badania technicznego pojazdu.

2. Jeżeli pojazd jest zarejestrowany, kolejny termin badania technicznego wpisuje do dowodu rejestracyjnego uprawniony diagnosta po stwierdzeniu pozytywnego wyniku badania i po uiszczeniu przez właściciela pojazdu opłaty ewidencyjnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldorff

Wszystko fajnie ale jak umotywować fakt,że WK sam wstawia pieczątkę np. gdy dowód się skończy równie dobrze na podstawie zaświadczenia pieczatkę mógłby wstawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisters

Jak sie DR konczy to WK zamawia nowy DR juz z badaniem tech. wpisanym na podstawie zaświadczenia.

Jesli badanie skonczy sie w czasie oczekiwania na nowy DR, WK wbija pieczatke z pierwszym w dowodzie badaniem.

Jest jeszcze druga mozliwosc gdzie WK wpisuje badanie, kiedy skraca termin po wpisie gazu....

 

Natomiast po zatrzymaniu dowodu przez policje WK nie ma prawa wstemplowac badania, od tego jest stacjia, o tym mowi art. ktory wkleilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackow

No dobrze. A co w sytuacji gdy w nowym samochodzie zamontowano gaz? Klient pojechał z homo do WK. Widziałem DR z dwiema pieczątkami z WK. Wygląda na to, że to nie jest zgodne z prawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisters

jest zgodne.

Po wpisie gazu do nowego pojazdu WK ma prawo, a nawet obowiazek wpisac badanie na rok.

I tak to wyglada, w nowym wtedy sa dwa wpisy z WK.

 

Dz.U..07.137.968 - instrukcja w sprawie rejestracji:

3) jeżeli istnieje konieczność zmiany terminu następnego badania technicznego, zgodnie z zasadami określonymi w art. 81 ust. 4 ustawy, zamieszcza w dowodzie rejestracyjnym termin następnego badania technicznego, ustalając ten termin od dnia montażu instalacji przystosowującej pojazd do zasilania gazem; przepis art. 81 ust. 8 pkt 1 ustawy stosuje się odpowiednio;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldorff

[[].

Jesli badanie skonczy sie w czasie oczekiwania na nowy DR, WK wbija pieczatke z pierwszym w dowodzie badaniem.
No właśnie na jakiej podstawie powinien wysłać klienta po pieczątkę na stację.Trochę się droczę ale szef chciał abym znalazl podstawe prawna dla tego problemu i dlatego jestem taki dociekliwy :)

[

[]]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisters

Wiec wyglada to tak, ze jak ulywa termin badania w trakcie procesu rejestracji i WK wysle zamowienie DR bez daty badania to przed wydaniem DR wpisza w pierwsz czysta rubryke. Jesli zas bedzie termin, ktory juz bedzie nie aktualny wywala go na stacje.

Podstawa pierwszy art jaki podalam. Koniec kropka ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldorff

I punkt.Swoja droga trzeba mieć w sobie to cos aby prawidłowo czytac między wierszami różnych ustaw. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blakop

Jest jeszcze jedno ale w jednym z opisanych powyżej przypadków dotyczących skrócenia terminu badania dla nowego pojazdu z LPG. Znam niektóre WK, które w opisanym przypadku wymienią cały DR. Trzeba mieć bowiem na względzie, że oba opisane przepisy pozostają w sprzeczności. Z jednej strony WK ma skrócić termin badania, w drugim jednak miejscu czytamy, iż WK ma prawo tylko do pierwszego wpisu. Ponieważ PoRD nie podaje wyraźnie w jaki "technicznie" sposób ma nastąpić to skrócenie, zatem nie chcąc być w sprzeczności z drugim cytowanym zapisem PoRD skrócenie przeprowadza się poprzez wydanie nowego druku DR, z nowym skróconym terminem bt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisters

Dzieki za punkt i ciesze sie, ze moglam pomoc. :cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kontroler2
ktory juz bedzie nie aktualny wywala go na stacje.

klient burak to pośmiga na SKP tam gdzie robił przegląd -(nawet na drugi koniec ojczyzny) tam wniesie jeszcze raz opłatę CEPiK 1-go zyla i z uśmiechem wróci do domu :razz:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbert Jezierski
klient burak to pośmiga na SKP tam gdzie robił przegląd -(nawet na drugi koniec ojczyzny) tam wniesie jeszcze raz opłatę CEPiK 1-go zyla i z uśmiechem wróci do domu :razz:

Tak naprawdę opłata CEPiK powinna być pobrana tylko raz, tylko w momencie wbicia przeglądu do DR - a więc w czasie ostatniej wizyty ...

Stacje najczęściej pobierają od razu - co uważam za błąd. Czy karygodny ? To już inna sprawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berecik

Stacje najczęściej pobierają od razu - co uważam za błąd.

 

Moze i błąd tylko jak rozliczyć się z ksiegowością jak pieniadze pobiore w innym miesiącu. Raz tak wyszło, że są niezgodności i cały rok wertowali. Dostałem nakaz pobierać i nie "mataczyć" w dokumentach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norbert Jezierski

Jak ? A na podstawie rejestru pobranych opłat ewidencyjnych.

Pozycja wyskoczy w tym dniu, w którym pobrano opłatę - reszta to rzeczywiście sprawa księgowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kontroler2

Tak naprawdę opłata CEPiK powinna być pobrana tylko raz, tylko w momencie wbicia przeglądu do DR Norbert Jezierski, Tak jest Panie Norbercie. Dotyczy to również WK, gdzie za wydanie dowodu rej. pobiera opłatę 1 zł, a data następnego badania w owym dowodzie wcześniejsza niż data wydania tego dokumentu. Takie rodzynki już widziałem. Wtedy WK wysyła na SKP, a tam znowu pobiorą 1 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisters

WK pobiera oplate w wysokosci 0,50zl, jak juz jestesmy tacy dokladni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kontroler2
WK pobiera oplate w wysokosci 0,50zl, jak juz jestesmy tacy dokladni...
Pozwolenie czasowe drugie 0,50 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisters

To dodaj jeszcze za legalizacje tablic...

Ja sie odnioslam wylacznie do tego:

WK, gdzie za wydanie dowodu rej. pobiera opłatę 1 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kontroler2
To dodaj jeszcze za legalizacje tablic...

W tym przypadku tablice były czarnobiałe :? stare, ale jare

I tej wersji bębę się trzymał :lol: Dajmy se na luz, ale jest to mały kłopot dla człowieka :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.