Skocz do zawartości

Odsyłanie przez WK klienta do SKP celem wstawienia pieczątki


waldorff

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z kolegów może podać podstawe prawna dotyczca odsyłania przez WK klienta do SKP celem wstawienia pieczątki oczywiście chodzi mi o sytuacje gdy wystawiamy zaświadczenie np. po zatrzymaniu dow. rej. za brak badań.Szukałem na forum i nic nie znalazłem :( chyba,że zle szukalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK odsyla, bo wpisac moze tylko pierwszy wpis w DR. Jesli DR jest po zatrzymaniu musza osylac na stacje....
Dzięki za szybką odpowiedz ale chodzi mi o konkretna podstawe prawna wg. mnie DZ.U.232 par.12.1 ogólnie jeśli chodzi o pojazd zarejestrowany w Polsce to po pozytwie pieczatke stawia diagnosta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.U.108.908

 

„Art. 82. 1. Organ dokonujący rejestracji pojazdu wpisuje do dowodu rejestracyjnego termin badania technicznego pojazdu.

2. Jeżeli pojazd jest zarejestrowany, kolejny termin badania technicznego wpisuje do dowodu rejestracyjnego uprawniony diagnosta po stwierdzeniu pozytywnego wyniku badania i po uiszczeniu przez właściciela pojazdu opłaty ewidencyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale jak umotywować fakt,że WK sam wstawia pieczątkę np. gdy dowód się skończy równie dobrze na podstawie zaświadczenia pieczatkę mógłby wstawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie DR konczy to WK zamawia nowy DR juz z badaniem tech. wpisanym na podstawie zaświadczenia.

Jesli badanie skonczy sie w czasie oczekiwania na nowy DR, WK wbija pieczatke z pierwszym w dowodzie badaniem.

Jest jeszcze druga mozliwosc gdzie WK wpisuje badanie, kiedy skraca termin po wpisie gazu....

 

Natomiast po zatrzymaniu dowodu przez policje WK nie ma prawa wstemplowac badania, od tego jest stacjia, o tym mowi art. ktory wkleilam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. A co w sytuacji gdy w nowym samochodzie zamontowano gaz? Klient pojechał z homo do WK. Widziałem DR z dwiema pieczątkami z WK. Wygląda na to, że to nie jest zgodne z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest zgodne.

Po wpisie gazu do nowego pojazdu WK ma prawo, a nawet obowiazek wpisac badanie na rok.

I tak to wyglada, w nowym wtedy sa dwa wpisy z WK.

 

Dz.U..07.137.968 - instrukcja w sprawie rejestracji:

3) jeżeli istnieje konieczność zmiany terminu następnego badania technicznego, zgodnie z zasadami określonymi w art. 81 ust. 4 ustawy, zamieszcza w dowodzie rejestracyjnym termin następnego badania technicznego, ustalając ten termin od dnia montażu instalacji przystosowującej pojazd do zasilania gazem; przepis art. 81 ust. 8 pkt 1 ustawy stosuje się odpowiednio;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[[].

Jesli badanie skonczy sie w czasie oczekiwania na nowy DR, WK wbija pieczatke z pierwszym w dowodzie badaniem.
No właśnie na jakiej podstawie powinien wysłać klienta po pieczątkę na stację.Trochę się droczę ale szef chciał abym znalazl podstawe prawna dla tego problemu i dlatego jestem taki dociekliwy :)

[

[]]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec wyglada to tak, ze jak ulywa termin badania w trakcie procesu rejestracji i WK wysle zamowienie DR bez daty badania to przed wydaniem DR wpisza w pierwsz czysta rubryke. Jesli zas bedzie termin, ktory juz bedzie nie aktualny wywala go na stacje.

Podstawa pierwszy art jaki podalam. Koniec kropka ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedno ale w jednym z opisanych powyżej przypadków dotyczących skrócenia terminu badania dla nowego pojazdu z LPG. Znam niektóre WK, które w opisanym przypadku wymienią cały DR. Trzeba mieć bowiem na względzie, że oba opisane przepisy pozostają w sprzeczności. Z jednej strony WK ma skrócić termin badania, w drugim jednak miejscu czytamy, iż WK ma prawo tylko do pierwszego wpisu. Ponieważ PoRD nie podaje wyraźnie w jaki "technicznie" sposób ma nastąpić to skrócenie, zatem nie chcąc być w sprzeczności z drugim cytowanym zapisem PoRD skrócenie przeprowadza się poprzez wydanie nowego druku DR, z nowym skróconym terminem bt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktory juz bedzie nie aktualny wywala go na stacje.

klient burak to pośmiga na SKP tam gdzie robił przegląd -(nawet na drugi koniec ojczyzny) tam wniesie jeszcze raz opłatę CEPiK 1-go zyla i z uśmiechem wróci do domu :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klient burak to pośmiga na SKP tam gdzie robił przegląd -(nawet na drugi koniec ojczyzny) tam wniesie jeszcze raz opłatę CEPiK 1-go zyla i z uśmiechem wróci do domu :razz:

Tak naprawdę opłata CEPiK powinna być pobrana tylko raz, tylko w momencie wbicia przeglądu do DR - a więc w czasie ostatniej wizyty ...

Stacje najczęściej pobierają od razu - co uważam za błąd. Czy karygodny ? To już inna sprawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacje najczęściej pobierają od razu - co uważam za błąd.

 

Moze i błąd tylko jak rozliczyć się z ksiegowością jak pieniadze pobiore w innym miesiącu. Raz tak wyszło, że są niezgodności i cały rok wertowali. Dostałem nakaz pobierać i nie "mataczyć" w dokumentach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ? A na podstawie rejestru pobranych opłat ewidencyjnych.

Pozycja wyskoczy w tym dniu, w którym pobrano opłatę - reszta to rzeczywiście sprawa księgowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę opłata CEPiK powinna być pobrana tylko raz, tylko w momencie wbicia przeglądu do DR Norbert Jezierski, Tak jest Panie Norbercie. Dotyczy to również WK, gdzie za wydanie dowodu rej. pobiera opłatę 1 zł, a data następnego badania w owym dowodzie wcześniejsza niż data wydania tego dokumentu. Takie rodzynki już widziałem. Wtedy WK wysyła na SKP, a tam znowu pobiorą 1 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dodaj jeszcze za legalizacje tablic...

W tym przypadku tablice były czarnobiałe :? stare, ale jare

I tej wersji bębę się trzymał :lol: Dajmy se na luz, ale jest to mały kłopot dla człowieka :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.