Skocz do zawartości

jak wbić w dowód rej:pojazd specjalny lub przewóz pojazdów.j


domin1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Zakupiłem małą ciężarówkę dmc 4700kg ładowność 2000kg 3 osobowa z platformą do przewożenia pojazdów ale w dowodzie gdzie jest rubryka PRZEZNACZENIE nic nie jest wpisane. I teraz mam pytanie.Czy muszę coś wbić w tę rubrykę czy może nic nie byc tam wpisane.Jeżeli musi byc to w jaki sposób wbić pojazd specjalny lub przewóz pojazdów.Jak się do tego zabrać żeby wszystko miało ręce i nogi.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój pojazd nie kwalifikuje się jako specjalny, chyba, że to pomoc drogowa. W przeciwnym razie jest to pojazd ciężarowy inny o przeznaczeniu "do przewozu pojazdów". Nie widząc dokumentów i nie znając historii pojazdu trudno dać jednoznaczną odpowiedź. Jeśli uważasz, że wpis w dowodzie rejestracyjnym nie odpowiada stanowi faktycznemu spróbuj się dowiedzieć na podstawie jakich dokumentów został wydany obecny dowód rejestracyjny. Być może okaże się, że będziesz musiał wykonać dodatkowe badanie techniczne, gdzie diagnosta określi poprawnie rodzaj, podrodzaj i przeznaczenie pojazdu i na tej podstawie będziesz sie mógł ubiegać w WK o DR z poprawnymi danymi. Ale zaczął bym od dokumentów wyjściowych pojazdu lub wizyty z tym pytaniem w WK - być może wystarczy sprostowanie pewnych faktów - a może wręcz przeciwnie - okaże się, że pojazd był przebudowywany, co nigdy nie zostało zgłoszone w WK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazdem specjalnym , przy podobnym przeznaczeniu , może być pomoc drogowa lub pogotowie techniczne.

 

Twój pojazd natomiast można sklasyfikować jako ciężarowy inny , a według przeznaczenia - przewóz pojazdów. Jeśli brak wpisu przeznaczenia , to idź do WK . Wpisu dokonają albo na podstawie dokumentacji , a jeśli będzie tam brak takiego potwierdzenia , to wyślą cię do SKP o potwierdzenie tego stanu pojazdu .A jeśli nie będzie to możliwe , to uzyskasz od nich jakieś wyjaśnienie tej sytuacji lub dalszego postępowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś w stanie mi powiedzieć jakie dokumenty ma WK na temat tego pojazdu - a to jest decydujące. Od wizyty w WK bym zaczął - w sumie tak jak napisałem na wstępie + to co napisał kolega boden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak to co jest w WK to nik tego nie wie.dotychczasowy właściciel jexdził tak bez żadnego problemu ale ja wolę się dowiedzieć i jeździć spokojnie.A mam jeszcze jedno pytanie jak to jest w takim przypadku z opłata drogową trzeba za takie auto płacić czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze sprawa ogranicznika prędkości - co może mieć zastosowanie w twoim autku. O to też warto się wywiedzieć i być świadomym swoich praw i obowiązków :D

 

Jaka jest data pierwszej rejestracji pojazdu ? I co chcesz z tym cudem tak naprawdę robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czeka cię Przyjacielu zaświadczenie od starosty na potrzeby własne, lub licencja transportowa, tachograf w zależności od daty I rej i prowadzonej działalności, opłata drogowa, a już zawsze wineta za szybą i miłe spotkania z ITDrogowego. Chyba dobrze wdepnąłeś, trzeba było sobie kupić autko do 3,5 t dmc i jesteś wolny od wszystkich ciemiężycieli. Siedzę w tym od lat bo mam SKP i pomoc drogową Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn.ten pojazd będzie używany do celów prywatnych nie będzie chodził w jakiejś firmie.wykorzystywany będzie do wszystkiego do czego będzie w danej chcwili potrzebny.date pierwszej rejestracji podam jutro bo nie mam w domu dokumentów.a data produkcji to 1984r

 

[ Dodano: 22-01-2008, 22:37 ]

a wytłumacz mi ZDZISŁAWIE jak to jest z podatkiem ile mniej więcej kosztuje jak go załatwic i jak to jest z winetami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podatek jest od środków transportu, a jego wysokośc zależy od dmc i rozpoczyna się od 3,5 t. Dotyczy sam. ciężarowych, nie dotyczy specjalnych, jest płacona w u. miasta lub gminy. Wineta jest też od 3,5 t i musi się ją kupić nawet nie prowadząc działalności. W Twoim też przypadku prócz kat. C nie trzeba mieć licencji czy zaśw. na potrzeby własne i tachoggrafu.Do prywatnych celów można kupić sobie wszystko, byle by nie świdczyć usług.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.