Skocz do zawartości

Czy ktoś zna się dobrze na automatach ?


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie.

Kupilem Forda Scorpio, 96 r. 2.9 V6, automat. Auto super. Tyle ze nigdy nie uzytkowalem auta z automatem. Bylbym wdzieczny za jakiekolwiek uwagi i sugestie, i przekazana wiedze na temat tych skrzyn biegow. Nawet takie podstawowe, jak ilosc biegow (łącznie z over drive-m) osiagi, specjalne zabiegi serwisowe, cokolwiek.

Będę wdzięczny za każdą informację, linki do www itp. , zaprzyjaźnione i sprawdzone firmy z regionu Torunia i Bydgoszczy.

Ogólnie nic się z autem nie dzieje, ma 100 tys. przebiegu, serwis forda itp. Lalka, tylko jeździć. Ale jak coś wiecie to z góry dziękuję. W końcu lepiej zapobiegać niż leczyć. ;-)

15-11-2004 20:17

Kamil Chrzanowski. OSKP Lisewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz w książce serwisowej czy był wymieniany olej w skrzyni. Jak nie to go zmień i oczywiście razem z filtrem. Tylko nie żałuj na olej i nie kupuj np. hipolu do automat. skrzyni tylko coś lepszego. osobiście polecam Mobila ATF najlepiej półsyntetyczny. Nie wiem czym jeździłeś do tej pory ale pamiętaj, że scorpio ma tylny napęd i to jest zupełnie inna jazda niż z przednim, szczególnie przy automacie bo napęd cały czas cię pcha, ma to znaczenie szczególnie zimą chociaż napewno masz ABS to nie będziesz tego tak odczuwał. Jeżeli nie jeździłeś automatem to pamiętaj, że pozyca N służy tylko do ewentualnego przecholowania auta na niewielkich odcinkach. Stojąs np. na czerwonym świetle trzymasz go na D i na hamulcu albo na P. Pod pedałem gazu powinieneś mieć guzik który przyciska się wduszając gaz w dechę, wtedy skrzynia zrzuci bieg niżej irozpędzi auto do max. obrotów. Spalanie paliwa porównywalne z manualem, osiągi praktycznie takie same. żazdroszczę ci bo ja mam scorpio z 90 roku 2.0 DOHC niestety na manualu ale miałem merca z automatem. Życzę dobrych wrażeń z jazdy :) w zbiorniku będzie niezły wir.

16-11-2004 11:56

Maciek Michalewicz SKP AKUNUMA Barlinek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. tego rodzaju obsluge mniej wiecej znam i fakt, jezdze wszystkimi autami na plynach mobila. I faktycznie z ksiazki serwisowej wynika ze wszystkie czynnosci byly wykonywane na czas. Czyli mozna przyjac ze jak bede go odpowiednio na czas serwisowal to nie bedzie klopotu ? Bo w sumie jezdze tylko fordami i jak do tej pory nie mozna sie do nich doczepic.

A auto ma ESP (odlaczane na przycisk - fajny bajer) bo 210kM i cosworth zrywa przyczepnosc od razu ;-) no i spalanie ma potworny rozrzut: od 8 do 16 litrów benzyny na 100 ale jazda jest wspaniala. ;-))))))) (na szczescie jest sekwencyjny gaz).

Dzieki za informacje.

16-11-2004 14:54

Kamil Chrzanowski. OSKP Lisewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil zuzycie paliwa przy zastosowaniu skrzyni automatycznej jest ok 10% większe , jak zaznaczył Maciek tylny napęd pcha auto w zimie trzeba poczekac az zejdzie z obrotow wówczas można prowadzic spokojną jazdę zwłaszcza przy oblodzonej nawierzchni , olej w skrzyni sprawdzasie przy uruchomionym aucie , nie nalezy takich aut holowac ze względu na mozliwość uszkodzeni skrzyni ( laweta ) , wymiana oleju w skrzyni co 40 tys km ( wazne ) oraz czyszczenie wewnetrznego filtra w skrzyni , po za tym skrzynie takie sa nie do zdarcia jak mi kiedyś powidziano na targach Motoryzacji w Poznaniu ;))))))) acha jak komus niedaj boże pozyczysz auto to niech najpierw zapnie pas ( szkoda przedniej szyby :))

17-11-2004 08:16

Tadeusz OSKP Zamość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z tym pasem to bardzo ważne, zupełnie zapomniałem jak moja żona posadziła kiedyś swoją mamę a moją teściową na przedniej szybie. Ale miałem ubaw. Dobra teściowa to martwa teściowa yeeeah.

17-11-2004 09:53

Maciek Michalewicz SKP AKUNUMA Barlinek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwa tylko wówczas gdy cie upowazni do odbioru z jej konta okragłej sumu z kilkoma zerami po 1 :)))))))

17-11-2004 10:19

Tadeusz OSKP Zamość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę sobie darować tą sumkę, a nawet ja bym jeszcze dopłacił ...

17-11-2004 11:06

Maciek Michalewicz SKP AKUNUMA Barlinek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.