Skocz do zawartości

Quad - data n.badania dla poj. nowego sprowadzonego


janmarek

Rekomendowane odpowiedzi

przytaczane są przepisy z dawna, a przecież aktualny o warunkach tech.  "mówi':

3. Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:
1) "stosowaniu warunków technicznych w zależności od daty zarejestrowania pojazdu po raz pierwszy", rozumie się przez to stosowanie tych warunków odpowiednio do daty pierwszej rejestracji pojazdu, którą jest:
a) data pierwszej rejestracji pojazdu zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej określona w dowodzie rejestracyjnym pojazdu lub pozwoleniu czasowym, z zastrzeżeniem lit. b i c,...

itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta... Jasne... Teraz... :zzz:

Cezary gwarantuję Ci, że postąpiłbym identycznie jak @Demart. Przyjeżdża coś, co jest badaniowym wybrykiem, a w dodatku jako motor opisany w dowodzie, to pierwsze co, to od razu: bomba, mina, bania,  niewypał, źle, nie robię, nie dotykam, żegnam, do widzenia... :evil:

Cyknąłbym co można cyknąć i zapodał temat do rozkminienia. ;-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko spytam czy czasem nie powinien być w kraju zarejestrowany jako czterokołowiec skoro rejestracja w kraju była w 2004 r. Podobnie jak z przyczepami uniwersalnymi, a teraz są ciężarowymi rolniczymi po wymianie DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie! Czterokołowce urodziły się w polskiej klasyfikacji dopiero pod koniec 2004 czwartego roku. Dokładnie 1 października 2004 zaczęło rozporządzenie w sprawie dopuszczenia pojazdów do ruchu obowiązywać. O on, ten motor i tak ma spełniać warunki od daty pierwszej rejestracji, którą dla niego jest zagraniczna data = pierwsza rejestracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki. To teraz się mi dostanie jak w WK do tego dojdą.

No i jeszcze pozostaje kwestia masy własnej. Bo jak nie była podana w zagranicznym DR z masą kierowcy to i tak N bo brakuje ładowności na dwie osoby. Czyli dalej 0.2i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Paprock napisał:

Dokładnie 1 października 2004 zaczęło rozporządzenie w sprawie dopuszczenia pojazdów do ruchu obowiązywać

 

Po pierwsze - pełna nazwa tego rozporządzenia to "Rozporządzenie sprawie szczegółowych czynności organów związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach.". W sprawie dopuszczenia pojazdów do ruchu to miała być kiedyś ustawa, ale nigdy nie wyszła z fazy projektu.

Poza tym to rozporządzenie jako takie istniało już wcześniej. Weszło w życie 26 marca 2001 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: dwa razy link był zapodany, także każdy zainteresowany mógł się sam samiuteńki nauczyć tytułu tego aktu nawet na pamięć!

Po pierwsze: popisy popisami a i tak zonki się wkradły!

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się wyjaśniła. Okazało się że od początku źle był zarejestrowany. Z zagranicy przyjechał jako czterokołowiec, a wtedy że u nas takich nie było to pewnie tak go zarejestrowali. Szukałem jeszcze w katalogach ITS i tam też występuje jako czterokołowiec, a MW jest 165kg. czyli że za granicą podana była z kierowcą. Tylko ciekawe jak do tej pory przechodził badania? Wszystkim co chcieli pomóc dziękuję. Dzięki temu wiadomo że była opcja  czterokołowca zarejestrowanego jako motocykl czterokołowy L5. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Demart napisał:

Okazało się że od początku źle był zarejestrowany.

 

Ale czy na pewno źle? Został zarejestrowany zgodnie z klasyfikacją obowiązującą w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, ale w papierach zagranicznych widniał jako czterokołowiec więc moim zdaniem nie ma najmniejszego problemu żeby teraz to wyprostować zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to wszystko opowiedział wydziałowi, ale uważam, że nie ma podstaw do zmiany czegokolwiek, choćby nawet dowód się skończył i wątpię aby WK przyznał stacji rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun @Demart, lecz zagadnienie z przyczepami lub z tematycznym pojazdem co do zmiany "rejestracji" wyjaśnić może @michal_k i @Olga.

Sorry, że płeć piękna jako druga wymieniona ale to z tej racji, że przycichła jakby. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Demart napisał:

jaka jest podstawa do zmiany przyczepy uniwersalnej na ciężarową rolniczą?

 

Dopasowanie do klasyfikacji. Jednak z quadem/motocyklem jest problem, bo oba występują w klasyfikacji. Zmiana jednego w drugi może się wiązać z tym, że właściciel nie ma odpowiedniej kategorii prawa jazdy i prawo zadziała wstecz. Generalnie - ciężki temat, na pewno do uzgodnienia z WK (najlepiej pisemnie dla dupochronu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie lepiej że WK poprawił bo w sobotę ledwo przeżyłem atak pięciu napastników na moją osobę?. Drugiego bym już chyba nie wstrzymał.

4 minuty temu, michal_k napisał:

 

 Generalnie - ciężki temat, na pewno do uzgodnienia z WK (najlepiej pisemnie dla dupochronu).

 

Dla mnie teraz to nie ma znaczenia bo ja badania nie wykonałem, a klient ma przyjechać z nowym PC. Także teraz będę miał czysty temat. Dzięki za pomoc i radę.

Edytowane przez Demart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
W dniu 27.05.2019 o 12:33, Demart napisał:

Dla mnie lepiej że WK poprawił bo w sobotę ledwo przeżyłem atak pięciu napastników na moją osobę?. Drugiego bym już chyba nie wstrzymał....

Możesz coś więcej na temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafi90 napisał:

Możesz coś więcej na temat ?

 

Okazało się z zagranicy przyjechał zarejestrowany jako samochodowy inny i wydział poprawił tak jak ma być. Co jeszcze Cię interesuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 3 years later...

Czy nowy pojazd samochodowy inny może dostać badanie na 3 lata ?? Czy samochodowe inne tak jak specjalne zawsze na rok ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.