Skocz do zawartości

światła drogowe na kabinie pojazdu ?


piozar11

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma przeciwwskazań. Wszystko znajdziesz w DZ.U. 32 zał nr 6 . W tabeli masz warunki dla poszczególnych świateł. Oczywiście musisz pamiętać o liczbie świateł i ich światłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... oraz ich prawidłowym podłączeniu :D

a podczas jazdy trzeba pamiętać o ich wcześniejszym wyłączeniu - np. przy dojeżdżaniu do wierzchołka wzniesienia kierowca z naprzeciwka będzie oślepiany przez górne reflektory znacznie wcześniej i może to spowodować zagrożenie BRD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem , jak ustawiać będzie te światła . Przyrządem raczej nie da rady :razz:

 

[ Dodano: 03-02-2008, 17:12 ]

Jeszcze to , że jak diagnosta ma sprawdzić jasność tych świateł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to nawet nie sprawdzam czy świecą

Jeżeli w pojeździe są zamontowane światła ( dodatkowe) to muszą być sprawne dotyczy to też innych urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli są zamontowane ponad określoną ilość i wysokość (bo niby jak na dachu sprawdzi się je na przyrządzie?)to negat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to gdzie jest policja i krokodyle bo na badanie takie światła można bardzo łatwo zdemontować :razz:

 

[ Dodano: 04-02-2008, 21:21 ]

ja to nawet nie sprawdzam czy świecą

Jeżeli w pojeździe są zamontowane światła ( dodatkowe) to muszą być sprawne dotyczy to też innych urządzeń.

wiem otm tylko co z tego że świecą jak świecą żle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli są zamontowane ponad określoną ilość i wysokość (bo niby jak na dachu sprawdzi się je na przyrządzie?)to negat.

A tu się nie zgodzę - przepisy określają wyłącznie max. ilość światełek tego typu, o ile dobrze pamiętam.

Na jakiej więc podstawie negatywny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi bardzo, ale rozmawiamy tak naprawdę o światłach drogowych - być może nieprecyzyjnie się wyraziłem.

W Dz.U.203.32.262 nie znalazłem danych dotyczących maksymalnej wysokości tych właśnie światełek :D

Pytam raz jeszcze - na jakiej więc podstawie negatyw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc widzicie sami jak to jest przepisy faktycznie nie określają wysokości tylko światłość i ilość

tych świateł,miałem sam wiele wątpliwości na egzaminie w związku z tym pytaniem właśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu się zgodzę z blakop-em,pozostaje naświetlić ten problem ustawodawcy

Ustawodawca każe nam kupić nowe urządzenie i będziemy musieli robić badania lekarskie pod kontem pracy na wysokościach. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu się zgodzę z blakop-em,pozostaje naświetlić ten problem ustawodawcy

Krzyknijmy razem, może usłyszy ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że temat ma zainteresowanie,wierzcie mi sam drążyłem temat zaraz po wyjściu z egzaminu który niestety nie zaliczyłem brakło 4 poprawnych odpowiedzi w teście było tak blisko a jednak daleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie - nie ma przeciwwskazań do montażu świateł drogowych na kabinie pojazdu.

A raczej - są, ale tylko ilościowe :D

 

Pochwal się i innymi tematami - może będą zaczątkami miłych dyskusji. A przy okazji przydadzą się zdającym egzaminy i samym diagnostom. I informatykom maści wszelakiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze byłoby,żeby ten ustawodawca to zauważył i coś z tym zrobił,ponieważ w nowych

Volvo i Dafach już mają zamontowane na dachu po dwa na stronę

W pobliżu naszej stacji jest dealer Dafa i widzę je na parkingu,przecież one mają

polską homologację i jak się mają nasze przepisy co do zgodności? :nook

Zapewne niedługo pojawi się któryś na badaniach i co wtedy począć :shock: Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi bardzo, ale rozmawiamy tak naprawdę o światłach drogowych - być może nieprecyzyjnie się wyraziłem.

W Dz.U.203.32.262 nie znalazłem danych dotyczących maksymalnej wysokości tych właśnie światełek :D

Pytam raz jeszcze - na jakiej więc podstawie negatyw ?

Maksymalnej wysokości też nie znalazłem , więc nie może być negatu.

Ale co zrobić z SKP w której nie potrafią zbadać świateł ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.