Skocz do zawartości

światła drogowe na kabinie pojazdu ?


piozar11

Rekomendowane odpowiedzi

A raczej - są, ale tylko ilościowe :D

Z tym też jest problem bo nasz dziennik mówi, że maksymalnie mogą być 4 szt. natomiast przepis europejski mówi, że pojazdy kategorii N3 mogą mieć 6 szt. i zaś nie wiadomo kogo słuchać jak to zwykle bywa z przepisami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi bardzo, ale rozmawiamy tak naprawdę o światłach drogowych - być może nieprecyzyjnie się wyraziłem.

W Dz.U.203.32.262 nie znalazłem danych dotyczących maksymalnej wysokości tych właśnie światełek :D

Pytam raz jeszcze - na jakiej więc podstawie negatyw ?

Maksymalnej wysokości też nie znalazłem , więc nie może być negatu.

Ale co zrobić z SKP w której nie potrafią zbadać świateł ? :roll:

 

Faktycznie jest tylko ilość jeśli chodzi o drogowe. :oops:

A sprawdzić tylko nocą na drodze miarka 500m i OK :D:D:D tylko legalizowana co pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić? Przecież to proste. :) Niedługo nasz cudowny Rząd wprowadzi obowiązek posiadania na wyposażeniu stacjiu specjalnego wysięgnika hydraulicznego do badania ustawienia i światłości takich świateł. Zakup sprzętu to niewielki wydatek w granicach 30 tyś. złotych. Oczywiście badania wysokościowe obowiązkowe dla diagnostów. Dozór techniczny podnośnika co pół roku. A po czterech latach jak się dorobi importer takich podnośników zostaną one wycofane ze stacji. :V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

A jakie to za przeproszeniem są światłaq drogowe ?

Wydaje mi się że to sa tzw. szperacze,czyli światła dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to za przeproszeniem są światłaq drogowe ?

Wydaje mi się że to sa tzw. szperacze,czyli światła dodatkowe.

Poprawna nazwa świateł potocznie nazywanych "długimi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witasm kolegów, super tamacik, mialem ostatnio Volvo z dwoma swiatlami na dachu, niby nie problem ale siedzialem na stacji pol godziny i ustawialem mu te swiatla bo jedno swiecilo do gory a drugie do dolu, swoim wymyslem i obliczeniami ustawilem sobie poziomą linie na bramie wyjazdowej i do niej reguluje, mam juz telefony czy moga inni przyjechac i je wyregulowac.

P.S. ale jak spadne z dachu to nie wiem co bedzie (raz w kanale raz nad kanalem)

pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bramę "można" potraktować jako przyrząd/ ma certyfikat?/Ja eguluje światełka rączkami a wykorzystuje wszystkie możliwe i dostępne urządzenia aby moja praca została wykonana w sposób conajmniej zadowalający :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Przez przypadek natrafiłem na ten temat (szukając czegość innego) i nie rozwiązaliście tematu wysokości montażu świateł dorgowych. Wysokość świateł dorgowych ograniczna jedynie max wysokość pojazdu tj. 4m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Przez przypadek natrafiłem na ten temat (szukając czegość innego) i nie rozwiązaliście tematu wysokości montażu świateł dorgowych. Wysokość świateł dorgowych ograniczna jedynie max wysokość pojazdu tj. 4m.
Dz.u. nr.32. poz. 262 załącznik nr.6 tam jest wszystko okreslone.
A jak sprawdzic swiatlosc czy przekracza dopuszczalna norme ?
Ja eguluje światełka rączkami

:evil:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.