Skocz do zawartości

FIAT 125 z 1971. Brak dokumentów. Jak zrejestrować?


highend

Rekomendowane odpowiedzi

jest sobie takowy, rocznik 1971, jest do niego jedynie niepotwierdzone ksero dowodu rejestracyjnego z Włoch... nie całkiem czytelne (ale najważniejsze dane są widoczne)

 

w bdb stanie, na chodzie, ładny - czy da się go w jakikolwiek sposób zarejestrować jako np. zabytek?

 

szkoda go żeby stał...

 

ten:

 

http://www.highend.pl/125special.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie ma legalnej dogi rejestracji takiego pojazdu w Polsce na chwilę obecną. Oprócz oczywiście wystąpienia do sądu o zasiedzenie, ale o szczegółach Ci nie powiem. Sprawa wpisania pojazdu do rejestru zabytków, a udokumentowanie własności tego pojazdu to 2 niezależne od siebie sprawy w zasadzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest do niego jedynie niepotwierdzone ksero dowodu rejestracyjnego

Marnie to widze a w zasadzie wcale nie widze, chyba że?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ew. może by się dało zdobyć z Włoch potwierdzenie (oryginał), że auto było tam zarejestrowane.

Ale na pewno nie oryginał dowodu rejestracyjnego.

 

w WK mi naczelnik powiedział, że istnieje coś takiego jak "przywrócenie do ruchu pojazdu", który:

 

- ma więcej jak 25 lat

- nie produkują go od 15 lat

- rzeczoznawca uzna go za unikat...

 

więc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no powiedział, że do tego musi być jakiś oryginalny dokument..

 

pytałem go o to przed 25.12.2007, ponoć ten przepis o przywróceniu do ruchu się nie zmienił?

 

nie wiem... pójdę jeszcze raz.

a jak nie to i tak się przyda furacz na części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Automobilista" kilka numerów wstecz - jest opisana procedura rejestracji zabytku (125p) bez dokumentów. Tyle, że tamten był zabrany ze szrotu. Są wszystkie akty prawne i jakieś wyroki sądów po odwołaniach. Zadzwoń do ich redakcji to coś sie dowiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

highend - szkoda go na części.

Z tym co koledzy piszą - to dotyczy to ponownej rejestracji aut wyrejestrowanych... A wszystko opiera sie na tym, że brak jakichkolwiek przepisów szczegółowych co do określenia procedur takiej ponownej rejestracji. Żaden WK w pierwszej instancji raczej czegoś takiego by nie zrobił. Bo na tej zasadzie (brak obowiązku udokumentowania pochodzenia i prawa własności do pojazdu), to w każdej chwili podjeżdżam na twoje podwórko, ładuje tego fiaciola, jadę do siebie zrobić badanie + rzeczoznawcę i na drugi dzień w swoim WK mówię - dzień dobry - mam fiacika ze szrotu - poproszę mi go zarejestrować... :) A ogólny zapis art. 79.4. Ustawy który mówi o warunkach przywrócenia pojazdu do ruchu w zasadzie taką możliwość przy braku przepisów wykonawczych by umożliwiał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale prawo własności reguluje umowa kupna-sprzedaży zawarta między mną, a włochem - więc tutaj nie widzę problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - z Włochem - czyli to auto sprowadzone - tak? No... To poproszę dowód rejestracyjny z Włoch :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - z Włochem - czyli to auto sprowadzone - tak? No... To poproszę dowód rejestracyjny z Włoch

 

Dokładnie tak bo przecież musisz wykonac pierwsze badanie w kraju,jeżeli już tak bardzo Ci zależy na tym Fiacie to staraj sie o dowód rejestracyjny z państwa w którym był zarejestroawny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

dowód rejestracyjny jest nie do zdobycia - auto stało w garażu 20 lat, włoch zgubił dokumenty, a potem zabrał tablice i oddał je do tamtejszego urzędu - tak jakby zgłosił "wyzłomowanie" pojazdu, choć ten de fakto stał nadal w garażu.

 

nie ma opcji na dowód rejestracyjny.

 

w grę wchodzi tylko rejestracja jako zabytek lub przywrócenie pojazdu do ruchu na zasadach jak mówił mi naczelnik.

 

A wy panowie albo jesteście tacy dowcipni, albo nie umiecie czytać ze zrozumieniem.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli WK to przyjmie to OK. W mojej ocenie nic nie zwalnia pojazdu zabytkowego z udokumentowania pochodzenia i miejsca ostatniej rejestracji, ale przyznaję, że przepisy w tym względzie są tak lakoniczne i niekompletne, że wszystko zależy od interpretacji WK. Jesli ten naczelnik nie widzi problemu w rejestracji aut "znikąd" to jego spawa :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to co mam zrobić w końcu...?

 

bo już mam pomysła, żeby go wywieźć np. do UK (normalny kraj), tam zarejstruje go bez problemu... i potem import do PL...

 

:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj - jeśli naczelnik Twojego WK powiedział Ci konkretnie, że jak będziesz miał decyzje konserwatora zabytków, że jest zabytkowy to nic od Ciebie nie będzie chciał więcej, czyli nie będziesz musiał mieć żadnych innych dokumentów odnośnie pochodzenia pojazdu to spoko - rejestruj jak najszybciej póki mu się zdanie nie odmieni!

 

bo już mam pomysła, żeby go wywieźć np. do UK (normalny kraj), tam zarejstruje go bez problemu... i potem import do PL...

No jak masz taką możliwość, a pomysł opisany wyżej nie wypali to oczywiście jest to wyjście z sytuacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.