Skocz do zawartości

Legalizacja tachografu


piozar11

Rekomendowane odpowiedzi

Do kiedy ważna jest legalizacja tachografu jeżeli na naklejce w tachografie widnieje data sprawdzenia tachografu 20.04.2004r:

A. do 20.04.2005r

B. do 20.04.2006r

C.do 31.03.2006r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...oj spaliłem sie nie raz, potem zgasł,

i widziałem trzeźwo... jedno

nie ma nigdy nawet kiedy opcja fivty-fivty,

bo ich styl jest ich stylem a mój jest moim, k..wa... tyle.

Każdy z nas niczym diler zapieprza, dając z siebie co ma najlepsze,

a w tej grze trzeba uważać, bo ona sytuacje stwarza..."

 

k..wa jestem światkiem, ale o co biega bo nie moge skumać ( nie jestem blondynem :evil: )

co do tematu to tak jak napisał Psuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legalizacjcja tachografu-okres ważności cechy uwierzytelnienia tachografu zainstalowanego w pojeździe wynosi 24 m-ce, licząc od pierwszego dnia m-ca,w którym dokonano uwierzytelnienia. Dz. Urz. Miar i Prob. nr 25 z 1995 poz.155 z poź. zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie urządzenia rejestrującego zainstalowanego w pojeździe zarejestrowanym na terenie RP wykonuje się nie rzadziej niż co 24 miesiące licząc od daty naniesionej na tabliczke pomiarową, o ile wcześniej nie nastąpi uszkodzenie urzadzenia rejestrującego, przekroczenie dopuszczalnych wartości błędów, uszkodzenie bądź utrata cechy nałożonej w czasie sprawdzania lub tabliczki pomiarowej.

(Dz. U. z dnia 24 lutego 2005r)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto pisemko z GUM: Jacek Antczak

Według obowiązujących obecnie przepisów "legalizacja" tachografów jest wykonywana wyłącznie jako "legalizacja pierwotna" (dla tachografów nowych) oraz "legalizacja ponowna" (dla tachografów po naprawie).

Stosowany uprzednio termin "legalizacja" oznaczający okresowo wykonywane czynności zastąpiono terminem "sprawdzenie okresowe".

1. Termin ważności sprawdzenia okresowego wynosi 24 miesiące - bez warunku: "licząc od pierwszego dnia miesiąca w którym wykonano uprzednie sprawdzenie";

2. Sprawdzenia wykonane w krajach członkowskich UE zachowują ważność na terenia Polski.

 

Z poważaniem

Jacek Antczak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do kiedy ważna jest legalizacja tachografu jeżeli na naklejce w tachografie widnieje data sprawdzenia tachografu 20.04.2004r:

do 31.03.2006 r.

Data liczy się od - z miesiącem sprawdzenia , czyli liczysz w tym kwiecień 2004 r , co dla 24 m-cy kończy się na 31.03.31 , bo kończy się z ostatnim dniem miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Sprawdzenia wykonane w krajach członkowskich UE zachowują ważność na terenia Polski.

Czy nie można by tak wpisać, że badania techniczne wykonane w krajach unii zachowują ważność i mamy po problemie liczenia 3 lat od daty pierwszej rejestracji? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z ROZPORZĄDZENIE RADY (EWG) NR 3821/85 z dnia 20 grudnia 1985 r. w sprawie urządzeń rejestrujących stosowanych w transporcie drogowym.

 

Jeśli chodzi o tachograf to:

 

" 1.Kontrole okresowe

 

a) Kontrole okresowe urządzeń zamontowanych w pojazdach są przeprowadzane co dwa lata, przy czym mogą być przeprowadzane przy okazji okresowego badania technicznego. "

 

I z tego wynika, że termin wyznacza się analogicznie jak badania techniczne czyli, od daty do daty.

Bynajmniej ja tego się trzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.