Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

leniwiec

Kłopot z Vistą

Polecane posty

leniwiec

Kupiłem laptopa. Całkiem fajny, ale coś za coś. Wziełem z VISTĄ i masakra, czy kto ma juz doświadczenia z tym oprogramowaniem? Po pierwsze chodzi jak umarlak i ma wiele programów i opcji. które raczej mi się nie przydadzą. Jak to wyłączyć? Chciałem wejść na chat ale skubany nie chce mnie wpuścić ( chyba VISTA) Wyświetla ,że może określić chyba adresata? (chyba). P o m ó ż c i e. Dzięki.

Norbert Jezierski

Zainstaluj sobie XP. To najlepsze lekarstwo, jakie znam. Jak dla mnie - Vista to nieporozumienie ...

Jeśli chodzi o szybkość, to rozwiązaniem jest 2GB RAM'u ...

leniwiec

Wszysko fajnie ale co z gwarancją, jak mi padnie (laptop) to mam pozamiatane. Zaznaczę że w tych tematach jestem nieco wczorajszy.

08/15

Napisz, w którym momencie wyskakuje komunikat błędu przy próbie wejścia na czat.

Masz zainstalowaną javę?

Co do optymalizacji jej działania to poczytaj tu: http://pclab.pl/art29026.html

i tu: http://www.xp.net.pl/art/vista_opt.html

Najwiecej osiągniesz wyłączając AERO. Z tym,że tracisz tym samym najbardziej charakterystyczną cechę Visty. A robisz to tak:

Prawy Klawisz Myszy- Personalizuj-> Kolor i styl okien-> otwórz klasyczne właściwości wyglądu (niebieski link u dołu okna)-> z otwartej listy wybrać-> Podstawowy Windows Vista, lub styl klasyczny Windows.

Styl klasyczny włączy się również po wyłączeniu usługi "kompozycje"

Z wyłączaniem poszczególnych usług to uważaj byś nie pozbył się przez przypadek jakiegoś składnika potrzebego do poprawnej pracy Twojego komputera.

Wojciech Jania

No właśnie. Kolejny gościu, który ma problemy z Vistą. Ja chyba jednak pozostanę przy XP.

Norbert Jezierski

Nie znam nikogo, kto za cokolwiek chwaliłby Vistę. Nikogo ... :shock:

ijm

Tez mam kompa z Vista. To prawda muli ze szok. Uruchamianie po wylaczeniu roznych bzdetow trwa teraz 3 min :( , a wczesniej ponad 4 :razz: . Jak juz chodzi to jest ok, ale xp lepszy. Ze wzgl. na gwarancje zostane przy viscie. :razz:

leniwiec
Vista to nieporozumienie

mądry diagnosta po szkodzie, i jakbym wiedział że się przewrócę to bym sie położył.

Kolejny gościu, który ma problemy z Vistą
Nie znam nikogo, kto za cokolwiek chwaliłby Vistę

Normalnie mnie dołujecie. Ja jestem diagnostą a odnośnie oprogramowania to nienadążam. Muszę śledzić najnowsze "trędy" w motoryzacji i jeszcze w opromawomowaniu? :razz:. Ale punkt dla berta. pomogły mi te linki.

Tez mam kompa z Vista.

Dzięki nie jestem sam, nie twierdzę że jest to super program ale...coś w sobie ma.

I jeszcze do berta, chyba nie mam javy. Mówiłem że jestem wczorajszy :D

I jeszcze mam pytanie gdzie i jaką mam zainstalować JAVĘ (wczorajszy ;D )

Jackow
Nie znam nikogo, kto za cokolwiek chwaliłby Vistę. Nikogo ...

No nie jest tak źle. Przecież Microsoft chwali :evil:

leniwiec

Zaczynam od początku :) Nie ma to jak XP. Ale k...a Wiedżmin nie chodzi. Może jakieś sugestie? :)

Norbert Jezierski

No to i ja zaczynam od początku ...

Nie znam nikogo, kto za cokolwiek chwaliłby Vistę. Nikogo ...

I nic się tu nie zmieniło :D:D

prezes100

A co to takiego ten hotfix?

S.K.P-POZNAŃ
A co to takiego ten hotfix?

hotfix

Poprawka naprawiająca konkretny błąd działania w aplikacji. W odróżnieniu od zwykłych patchy, hotfiksy dostępne są zazwyczaj tylko na zamówienie i nie są wspierane przez pomoc techniczną, ponieważ ich działanie nie zostało w pełni przetestowane. Jeżeli hotfix pomyślnie przejdzie testy, jest włączany do wspieranych uaktualnień (np. do Service Packów). Ang. gorąca poprawka.

Psuj

czyli taki "gorący kubek" hehe...

prezes100

Dzięki kolego, dawno temu już mówiłem, że kilku kolegów ponadprzeciętnie orientuje się w informatyce i podtrzymuję to zdanie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.