Skocz do zawartości

Kłopot z Vistą


leniwiec

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem laptopa. Całkiem fajny, ale coś za coś. Wziełem z VISTĄ i masakra, czy kto ma juz doświadczenia z tym oprogramowaniem? Po pierwsze chodzi jak umarlak i ma wiele programów i opcji. które raczej mi się nie przydadzą. Jak to wyłączyć? Chciałem wejść na chat ale skubany nie chce mnie wpuścić ( chyba VISTA) Wyświetla ,że może określić chyba adresata? (chyba). P o m ó ż c i e. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sobie XP. To najlepsze lekarstwo, jakie znam. Jak dla mnie - Vista to nieporozumienie ...

Jeśli chodzi o szybkość, to rozwiązaniem jest 2GB RAM'u ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszysko fajnie ale co z gwarancją, jak mi padnie (laptop) to mam pozamiatane. Zaznaczę że w tych tematach jestem nieco wczorajszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz, w którym momencie wyskakuje komunikat błędu przy próbie wejścia na czat.

Masz zainstalowaną javę?

 

Co do optymalizacji jej działania to poczytaj tu: http://pclab.pl/art29026.html

i tu: http://www.xp.net.pl/art/vista_opt.html

 

Najwiecej osiągniesz wyłączając AERO. Z tym,że tracisz tym samym najbardziej charakterystyczną cechę Visty. A robisz to tak:

Prawy Klawisz Myszy- Personalizuj-> Kolor i styl okien-> otwórz klasyczne właściwości wyglądu (niebieski link u dołu okna)-> z otwartej listy wybrać-> Podstawowy Windows Vista, lub styl klasyczny Windows.

 

Styl klasyczny włączy się również po wyłączeniu usługi "kompozycje"

 

Z wyłączaniem poszczególnych usług to uważaj byś nie pozbył się przez przypadek jakiegoś składnika potrzebego do poprawnej pracy Twojego komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Kolejny gościu, który ma problemy z Vistą. Ja chyba jednak pozostanę przy XP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam kompa z Vista. To prawda muli ze szok. Uruchamianie po wylaczeniu roznych bzdetow trwa teraz 3 min :( , a wczesniej ponad 4 :razz: . Jak juz chodzi to jest ok, ale xp lepszy. Ze wzgl. na gwarancje zostane przy viscie. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vista to nieporozumienie

mądry diagnosta po szkodzie, i jakbym wiedział że się przewrócę to bym sie położył.

Kolejny gościu, który ma problemy z Vistą
Nie znam nikogo, kto za cokolwiek chwaliłby Vistę

Normalnie mnie dołujecie. Ja jestem diagnostą a odnośnie oprogramowania to nienadążam. Muszę śledzić najnowsze "trędy" w motoryzacji i jeszcze w opromawomowaniu? :razz:. Ale punkt dla berta. pomogły mi te linki.

Tez mam kompa z Vista.

Dzięki nie jestem sam, nie twierdzę że jest to super program ale...coś w sobie ma.

I jeszcze do berta, chyba nie mam javy. Mówiłem że jestem wczorajszy :D

I jeszcze mam pytanie gdzie i jaką mam zainstalować JAVĘ (wczorajszy ;D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No to i ja zaczynam od początku ...

 

Nie znam nikogo, kto za cokolwiek chwaliłby Vistę. Nikogo ...

I nic się tu nie zmieniło :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to takiego ten hotfix?

 

 

hotfix

Poprawka naprawiająca konkretny błąd działania w aplikacji. W odróżnieniu od zwykłych patchy, hotfiksy dostępne są zazwyczaj tylko na zamówienie i nie są wspierane przez pomoc techniczną, ponieważ ich działanie nie zostało w pełni przetestowane. Jeżeli hotfix pomyślnie przejdzie testy, jest włączany do wspieranych uaktualnień (np. do Service Packów). Ang. gorąca poprawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego, dawno temu już mówiłem, że kilku kolegów ponadprzeciętnie orientuje się w informatyce i podtrzymuję to zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.