Skocz do zawartości

"piszczenie z przodu" w prawym kole VW GOLF 3


IGUS22-11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. od pewnego czasu slysze "piszczenie" w prawym kole. Nie mam pojecia co to. Tarcze wymienione, klocki takze > nie tra!!!< Piszczenie slysze jak przekraczam 30km\h i dostaje szalu!!!!:D ale potem ustaje po okolo 20-30 minutach jazdy:( zas jak odstoi swoje z kilka godzin to znowu to samo :razz: help ::D >> co pojade do mechanikow to zabieraja sie idjoci (nie ublizajac nikomu) za klocki, przewody twierdza ze zapchane!!!! kasuja kase i co czapa dupa!!!! jeszcze wmawiaja ze jest zrobione caty!!! mam juz ich dosc!!! a to nie to!!! dzieki z gory za podpowiedzi... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz myslalem ze po to jest takie FORUM... aby sobie pomagac lub podsunac jakis pomysl a jak bym sobie chcial robic jaja :? to zapisal bym sie do KABARETU!!!!!!!!!!!!!!!! dzieki za pomysl z radjem !!!! pewnie TY tak jezdzisz z zimnym lokciem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz liczyć na innych ze mnie też się wyśmiewał a niewiele pomógł. :?

 

Tłoczki hamulcowe należy wyjąć i wyczyścić filcem drobnoziarnistym z udziałem odrobiny płynu hamulcowego . Następnie wytrzeć do sucha i założyć . Elementy klocka hamulcowego pracującego w prowadnicy i prowadnice strzemion dokładnie oczyścić i koniecznie nasmarować te elementy pastą ceramiczna wysokotemperaturową .

Powinno pomóc. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bierz tego tak dosadnie śmiech to zdrowie a pomógł wiele razy :)

 

[ Dodano: 10-02-2008, 11:49 ]

tłoczek nie odbija do końca i może to być przyczyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka takich przypadków. W większości z nich przyczyną było odklejanie się okładziny z klocka. Czasami tego nie widać. Po wymontowaniu klocków trzeba dobrze je oczyścić drucianką i obejrzeć. Małym wkrętakiem spróbować podważyć okładzinę przy styku z blachą. Inna Sprawa to blaszki, które mają za zadanie tłumić drgania klocków w jarzmie. Czasem mogą się dosuwać do tarczy (lub niewłaściwy montaż) i też mogą piszczeć. Przewody hamulowe nie zapchane a rozwarstwione. W takim przypadku jedno koło grzałoby się mocniej niż drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracując kiedyś w serwisie mialiśmy sposób na piszczące klocki hamulcowe.

Musisz je zdemontować, oczyścić i na zewnętrznej stronie wypsikać środkiem antypiskowym. To jest takie medium (czerowne) w sprayu. Skutecznie tłumi drgania. Klocki z górnej półki nie piszczą bo najczęściej na zewnętrznej stronie mają specjalny materiał wygłuszający. Ewentualnie proponuję zmianę klocków na ferodo, valeo lub lucasa - są spradzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem kiedyś na rynku produkt przeciwko piskom, podobno wyjątkowo skuteczny, renomowanej firmy Luna, gdzie należało spryskać okładziny. Wiem, że zareagujecie tak :shock: albo tak :lol: , ale nie żartuję. Mimo wszystko nie odważyłem sie spróbowac jego skuteczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy troszku smaru miedziowego - oczywiście od zewnętrznej strony i na styku boku klocków z zaciskiem (nie będą się przycierały). A le to dotyczy pisków podczas hamowania, jeśli są podczas jazdy bez użycia hamulca to może wystarczy... odgiąć trochę metalową osłonę termiczną za tarczą, bywa czasem, że ktoś podczas nieumiejętnej wymiany klocków ją podegnie i popiskuje ona o tarczę :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, Ja używam do tego towotu. Nie żałuję go.

Przestaje piszczeć. Generalnie cały układ hamulcowy przestaje.

Przynajmniej ilosć badań pokolizyjnych wzrosła. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, Ja używam do tego towotu. Nie żałuję go.

Przestaje piszczeć.

Wiedziałem, że ktoś w końcu wpadnie na ten pomysł ::D Ale masz rację - skuteczność działania 100% ::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :] Pojechalem do znajomego na stacje diagnostyczna! Tam wzieli zdemontowali klocki , przesmarowali psiukneli cos tam jakims preparatem, klocki tez tam lekko czyms przytarli, i co dziala!!! Piski znikly!!! kosztowalo mnie to 20 zl "po" znajomosci :mrgreen: Ja sie na tym nie znalem - wczesniej je rozebralem i zlozylem, troche przesmarowalem (takie tam "samouczek") ale nadal piszczaly!!! Polecili mi zmaine klockow na FERODO!!! ja mam klocki firmy JURID i stwierdzili ze sa to klocki bardzo twarde!!! Ale puki co to nie musze ich zmieniac ale jesli to nastapi to napewno juz ich nie KUPIE!!! pozdrawiam i dzieki za pomoc :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam,

mam ten sam problem. piszczy mi przednie koło.

tak jak u poprzedników, piszczenie ustaje w chwili, gdy naciskam pedał hamulca, a zaczyna się po przejechaniu ok. 20 km. piszczy tylko wtedy gdy jest słonecznie i gorąco. Byłam u mechanika, prosiłam aby zajrzał, ale on postanowił się ze mną przejechać (akurat wtedy nie piszczało) i uznał, że delikatne piszczenie słyszy tylko przy hamowaniu, więc to zapewne klocki - problem w tym, że mi piszczy jak koła są w ruchu.

Mój problem jest tendencyjny i polega na tym, że muszę pojutrze wyjechać jakieś 150 km, czy istnieje jakieś ryzyko wyjeżdżając w trasę w takiej sytuacji (pragnę podkreślić, że gdy zajadę na miejsce samochodem zajmie się ktoś bardziej kumaty), czy lepiej szukać na siłę jakiegoś mechanika i prosić by się tym zajął przed wyjazdem?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy naciskam pedał hamulca

Jedz do mechanika i niech Ci sprawdzi czy przypadkiem nie zaciera się zacisk h-ca na prowadnicach.Z tego co opisales wnioskuje ze to jest główną przyczyną piszczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.