Skocz do zawartości

dokumeny o VAT


timonek24

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć koledzy ::hey

Mam pytanie, chodzi dokładnie jakie dokumenty są potrzebne przy wystawianiu VAT-1 :?:

Czy pojazd musi mieć homologację :evil:

Bo inne OSKP nie wymagają takich dokumentów :-D

a jeszcze inne stacje to wołają od klienta o taki dokument :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby stwierdzić czy pojazd kwalifikuje sie do VAT 1 musisz mieć pewność, że pojazd można zakwalifikować do podrodzaju VAN lub WIELOZADANIOWY (oznaczenie homologacyjne odpowiednio BB lub AF). Ale informacji o tym jaki to podrodzaj pojazdu nie masz ani w dowodzie rejestracyjnym ani w karcie pojazdu, a oględziny i próba ustalenia z natury mogą być błędne, ponieważ definicje są bardzo elastyczne i ten sam pojazd może być zarówno FURGONEM, jak i VANEM w zależności jaki podrodzaj zadeklarował w homologacji producent lub importer pojazdu.

Jak wiadomo ustalając nieznany parametr pojazdu zgodnie z zał. nr 6 do Dz.U.Nr 227 powinno się w pierwszej kolejności sięgnąć do wiarygodnej dokumentacji pojazdu w tym w szczególności do dokumentów homologacyjnych pojazdu. Wgląd w taki dokument jest więc wysoce uzasadniony, jeżeli chcesz to zrobić prawidłowo, a w interesie klienta jest taki dokument dostarczyć. Można też spróbować skontaktować się z WK, żeby to ustalić. Odradzam ustalenie podrodzaju na zasadzie porównań z podobnymi pojazdami - z pozoru dwa identyczne pojazdu, nawet pod tym samą homologacja mogły w zależności od partii raz być homologowane np. jako "FURGON" (i wtedy nie ma mowy o VAT-1), a w kolejnej partii już jako "VAN" - i tylko wyciąg ze świadectwa homologacji zawiera taką informację.

Teraz już wiesz jak to wygląda od strony prawnej, a że są SKP które robią to na chybił trafił, bo choć pojazd może nie jest tego podrodzaju, ale podobne są to "dawaj" to nie musisz nam mówić... W końcu klient płaci i wymaga... ;) Sam możesz teraz zdecydować którą drogą pójdziesz.

 

[ Dodano: 11-02-2008, 19:17 ]

Oczywiście rozmawiamy o pojazdach pochodzenia "salonowego" z Polski. Co do używanych sprowadzonych z zagranicy szkoły są różne... Polecam po prostu wgłębić się w tematy z tego działu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na forum, ale nie znalazłem nic na temat homologacji w samochodach do VAT-1 :x

Wyjaśniłeś mi trochę, dzięki. :-)

Podrodzaje samochodów to ja znam 8)

A co jak przyjedzie do mnie np: Ducato, 3-miejsca siedzące,ściana grodziowa i ma napisany w dowodzie s.ciężarowy i klient chce zrobić przegląd na VAT :mad:

ja wiem że podlega on na VAT-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ::)

i jednej rzeczy nie rozumiem czym różni się Furgon od

"A może FURGON ZINTEGROWANY? :P"

i że seicento to VAN :!:

 

Miałem sytuacje, że przyjechał do mnie Peugeot Partner i klient chciał przegląd na VAT, a ja mowie do niego żeby pokazał homologację!!! a on do mnie takie zdziwienie :razz:

i mówi do mnie co ja za dokument chce od niego!!!!

Klient zadzwonił do serwisu PEUGEOTA i daje mi telefon, żebym porozmawiał z servisantem.

Kazał mi opisać samochód i pyta się czy ma czymś przedzieloną przestrzeń ładunkową od przestrzeni pasażerskiej!!! a ja mu powiedziałem że ma zamocowaną kratkę ale tylko zakrywa kierowcę i od razu powiedział że nie wystawi taką homologację.

Zdziwiłem się czemu a on powiedział że klatka nie spełnia wymogów,ale ja powiedziałem że to jest oryginalna klatka :|

i gdzie w tym logika :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jednej rzeczy nie rozumiem

 

Poczytaj rozporządzenie o podatku vat to zrozumiesz.

 

a ja mu powiedziałem że ma zamocowaną kratkę ale tylko zakrywa kierowcę

 

Ten pojazd nie łapał się na żaden vat, a wręcz jako ciężarówka nie powinien otrzymać pozytywnego wyniku badania okresowego !!! (z zachowaniem odpowiedniej daty p. rej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jaki podrodzaj mam napisać jak przyjedzie do mnie na I przegląd T4, 5-miejsc?

i jak napisać podrodzaj np:FEROZA :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T4 - 5 miejsc jeśli ciężarowy to van, jeśli osobowy to kombi

 

Feroza - rozumiem Daihatsu Feroza? (taka pseudo terenówka) samochód osobowy - kombi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A on już w dowodzie był napisany s.ciężarowy i był to z salonu!!!!!!!!

 

[ Dodano: 11-02-2008, 22:05 ]

a moze być wielozadaniowy t4 jak ma sciane

a osobowy Van

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.