Skocz do zawartości

Quad bez homologacji - czy mozna zarejestrować?


Duuch

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie ,

mam pytanie na które szukam odpowiedzi od kilku dni, szukam ,czytam i nadal jestem zielony;/

 

a wiec czy istnieje możliwość zarejestrowania quada który nie posiada homologacji.

słyszałem już rózne wypowiedzi jeden dealer quadów powiedział że wystarczy jakieś tam zaświadczenie o dopuszczeniu do ruchu i mogę do 80km od domu poruszać się quadem. Znajomy natomiast że takie coś jest nie możliwe. kolejna wersja to zrobić rozszerzone badania techniczne L7e i zarejestrować.

 

proszę o pomoc czy jest możliwość zrrobienia cokolwiek żeby poruszać się quadem po drogach publicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę więcej informacji prosimy. Skąd masz tego quada - czy jest nowy, czy używany, kupiony w Polsce w salonie, czy tez sprowadzony - jakie masz dokumenty na niego (bo na razie tylko wiemy że nie masz homologacji). W zasadzie odpowiedź na Twoje pytanie jest tutaj w odpowiednim temacie zawarta, choć może nie jest napisana wprost (ale sam temat quadów jest tu po prostu przewałkowany z każdej strony w zasadzie). Ale napisz coś więcej to może coś uda się wyjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie mam zamiar go kupić tylko nie wiem czy to ma sens jesli nie będe go mógł zarejestrować.Jadę do faceta obejrzeć sprzet i zobacze jakie ma papiery narazie jestem tylko pewny że nie ma homologacji

 

http://moto.allegro.pl/item308554423_ogromny_quad_przeprawowy_traper_black_horse_250cc.html

 

dziękuje za chęć pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie zastanów się mocno nad takim sprzętem 100% czystych chińczyków. Weź dużą poprawkę na opisy z allegro :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rozumiem że chinczyki to żadna rewelacja a wręcz mozna sie przy nich trochę podenerwować ale zawsze kosztuje 5tys jest nowy i jest gwarancja no a przecież zawsze mozna go sprzedać. natomiast na coś dobrej marki trzeba wydać ponad dwa razy tyle a nie wszystkich stać na taki wydatek dla zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do samodzielnego złożenia, co to ma być ... LEGO Technik ? Wyglad to nie wszystko, liczy się jakość - nie mylić z marką. Poza tym szkoda kasy na taki, tylko podwórkowy łazik. Szczerze, przemyśl to dokładnie i się nie napalaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starzy Indianie mawiają, że im jest coś tańsze w zakupie, tym jest droższe w eksploatacji.

Zdecydowanie wolę używkę jakiejś porządniejszej firmy - a słyszałem i widziałem co nieco ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli importer tych quadów nie ma na nie homologacji to w zasadzie pojazd ten nie podlega rejestracji. Nie jest tajemnicą jednak, że wiele tego typu pojazdów (sprzedawanych jako pojazdy do samodzielnego montażu) jest później rejestrowanych jako "SAM'y"... niestety.

Kiedyś trochę interesowałem sie tą tematyką, znajomy prowadził nawet salon i serwis takiego sprzętu - trochę mu czasem pomagałem i powiedzieć można krótko - jeśli zamierzasz tego używać do wycieczek po lesie, polnych drogach, tudzież przejechać się wzdłuż plaży nad jeziorem, to pewnie jakiś czas Ci to posłuży, jednak jeśli przyjdzie Ci do głowy użytkowanie tego sprzętu zgodnie z jego teoretycznym założeniem, czyli turystyka przeprawowa w trudnym terenie, czy nawet rajdy (nawet te prostsze) o takim charakterze, to prawdopodobnie już pierwszy wyjazd może sie skończyć przykro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam bardzo za zaśmiecanie naprawde nie chciałem nikomu robić bałaganu poprostu chciałem sie dowiedzieć czegoś na ten temat. dziekuje za wypwiedzi i opinie jeszcze raz przepraszam.

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprosiny przyjęte :D

A tak serio - jak masz jeszcze jakieś pytania - wal śmiało. Kto pyta nie - nie błądzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj w pobliskiej SKP jutro mają dla mnie to sprawdzić wiec wszystko będe wiedział.ale faktycznie z tym chińczykiem to może nie być za ciekawie mam nadzieje że mi to przejdzie i kupię jednak coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kład nie ma homologacji znaczy to, że konstrukcja i materiały użyte do produkcji (czytaj tanie materiały) nie przeszłyby badań homologacyjnych. Ja również odradzam Ci kupno chińszczyzny. Chyba, że jedzenie :-D . Szkoda Twojego zdrowia. Poczytaj w necie (np. na onet czy innym portalu) przez co ludzie przechodzili użytkując chinszczyznę. Podam dwa przykłady z którymi ja się zetknąłem. Facet kupił w Biedronce skuter. Wiesz ile przejechał kilometrów? Ze sklepu do domu nie dojechał :) . 2 km 300 metrów. Tyle to wytrzymało. Drugi przykład. Kolega z pracy kupił synowi skuter elektryczny. Chiński oczywiście. Tani był :ok i nowy :-D . Synek poszalał, poszalał na skuterku do piwnicy schował. Po drugiej zmianie z kumplami z roboty wychodzimy. Gorąc jak cholera może by na piwo?Jeden kumpel że nie bo dziś nie ma ochoty na piwo (chory czy co?). Pojechał do domu. Na drugi dzień dociera nowina. Kumpel (niepijący) przyszedł zestresowany do roboty i mówi. Dobrze, że na piwo nie poszedłem. Przyjeżdżam do domu otwieram garaż a tam dym. Zaglądam z zewnątrz przez okno do piwnicy a tam ogień. Telefon po straż pożarną, obudził wszystkich w domu i uciekli z domu. Jak strażacy ugasili ogień okazało się , że chata zapaliła się od p@$%^&&go skutera. Chińskiego skutera. Tani był.

Aż się boi pomśleć co by było jakby na piwo poszedł.

Nowy piec za 6 tyś się spalił.

Wnioski wyciągnijcie sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.