Skocz do zawartości

Swiadectwo Homologacji FSO Truck


keri

Rekomendowane odpowiedzi

Stalem się posiadaczem FSO Truck 1995r 1,6 rodzaj pojazdu "samochód ciężarowy"

W dowodzie rejestracyjnym ma wbity VAT-3 i niby wszystko ok gdyby nie to że nie mam Wyciągu Ze Świadectwa Homologacji który żąda ode mnie Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów w celu wystawienia zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu że pojazd spełnia warunki VAT

Świadectwo takie może być to ksero, duplikat lub inne nie koniecznie oryginał. Może ktoś z kolegów/koleżanek posiada takowe i moglo by mi pomóc.

Dane auta:

Marka - FSO Warszawa

Typ - Truck 1,6

Rodzaj pojazdu- Samochód ciężarowy

Nr VIN - SUPB06CEJSN040125

Rok 1995

 

W świadectwie homologacji nr VIN to chyba tylko wpisane są pierwsze 9 znaków.

 

Liczę na pomoc no i oczywiście się odwzajemnię :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAT-3 i niby wszystko ok gdyby nie to że nie mam Wyciągu Ze Świadectwa Homologacji

jeśli jest skrzyniowy to żadnego wyciągu nie trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek D, nie do końca rozumiem co to jest ten "skrzyniowy" ale myślę że chodzi Ci o powierzchnię ładunkową ze skrzynią. Oto chodzi że powierzchnia ładunkowa jest odkryta są tzw "borty" i miękka plandeka.

A świadectwo potrzebne bo mi nie chcą wydać zaświadczenia :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A świadectwo potrzebne bo mi nie chcą wydać zaświadczenia

Dla VAT-3 nie potrzeba świadectwa żeby wystawić zaświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest wśród was posiadacz FSO Truck ze świadectwem to proszę o pomoc. Zmiana okręgówki nic nie dala a całego kraju nie przejadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest wśród was posiadacz FSO Truck ze świadectwem to proszę o pomoc.

A co w tym świadectwie ma być ?. Czy nie widać że to jest skrzynia ?

Świadectwo ma być potwierdzeniem , czy pojazd jest wielozadaniowym lub vanem - to jest potrzebne do VAT-1.

Dla pozostałych punktów wystawia się VAT na podstawie oględzin lub pomiarów.

Myślę , że W SKP pomylono poszczególne pojęcia jak określać VAT - 1 ; 2 ....... , a wystarczy tylko dokładnie przeczytać poszczególne punkty - w nich jest wszystko zawarte

 

[ Dodano: 22-02-2008, 21:31 ]

Jeśli nie chcą ci wystawić zaświadczenia że spełnia VAT , to niech wystawią zaświadczenie że nie spełnia kryteriów VAT. Wtedy muszą to umotywować na zaświadczeniu . W grę dla ciebie wchodzi 50 zł , a dla nich znajomość przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówi boden. Kompletna pomyłka na SKP. Dla VAT 2-4 nie ma absolutnie żadnej potrzeby ustalania podrodzaju pojazdu, a tylko do tego może być potrzebny wyciąg ze świadectwa homologacji.

Poza tym myślę, że naprawdę trudno byłoby Ci zdobyć taki dokument. Poza tym skąd ktoś mógłby mieć wyciąg ze świadectwa Twojego pojazdu?? A kolejna sprawa - w tamtych czasach chyba na wyciągu nie określano podrodzaju pojazdu, a nawet jeśli to stosowano inny katalog i nazewnictwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym skąd ktoś mógłby mieć wyciąg ze świadectwa Twojego pojazdu?? A kolejna sprawa - w tamtych czasach chyba na wyciągu nie określano podrodzaju pojazdu,
Dalej sie nie rozumiemy :sad: Świadectwo Homologacji nie jest przypisane do "mego" auta, świadectwo jest na model auta i dlatego jest tam tylko skrócony nr VIN.

Pytanie jest jeszcze takie? Na kolejnej OSKP stwierdzono ze świadectwo hom. być musi bo auto kwalifikuje sie do vat 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świadectwo homologacji typu posiada tylko importer lub producent pojazdu. Na jego podstawie właścicielowi pojazdu wydaje sie na jego pojazd wyciąg z tego dokumentu. Świadectwo jako całościowy dokument obejmuje wszystkie warianty i wersje dla danego pojazdu, których pod dana homologacją może być kilka lub kilkanaście, a każda z nich może dość znacząco różnić się pod względem danych konstrukcyjnych (podrodzajem pojazdu np.). Możesz mi zatem powiedzieć jaki jest wariant i wersja Twojego pojazdu? Obawiam się, że na podstawie nr VIN może to stwierdzić tylko producent...

Powtarzam tez jeszcze raz - w 1995 roku obowiązywała inna klasyfikacja pojazdów - raczej na pewno na tym świadectwie nie będzie wpisanego podrodzaju pojazdu, a jeśli będzie, to będzie to całkowicie inna nazwa, ni teraz obowiązująca (np. samochód ciężarowo-specjalizowany lub samochód ciężarowy-uniwersalny - jak Twoja OSKP chce to odnieść do dzisiejszych wymagań, że ma to być podrodzaj wielozadaniowy lub VAN?? Wtedy NIE STOSOWANO takiego nazewnictwa.

I wreszcie ostatnia sprawa - jakim cudem POLONEZ TRUCK miałby się łapać pod definicję:

"pojazdów samochodowych mających jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą" ??

W Twoim samochodzie można dyskutować, czy to VAT3, czy VAT4, ale z pewnością nie jest to VAT1 - taka klasyfikacja to jakaś totalna paranoja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop, Zgadzam sie z Tobą. Mam w dowodzie rejestracyjnym wbite VAT-3 i tylko o to mi chodzi.

Byc może moje piękne miasto i jego OSKP jest nadal zaściankiem i nikt nie potrafi interpretować nowych przepisów VAT. Ja jestem zupełnie zielony w tych sprawach więc z pracownikami OSKP nie dyskutuję bo brak mi jakichkolwiek argumentów.

Dorwalem dzisiaj Wyciag ze Swiadectwa Homologacji dla TRUCK tylko ze diesel :-(

 

producent auta czyli Nysa jest w stanie upadłości i nikt mi tam takiego świadectwa nie chce przedstawić.

Jeszcze trochę i dam ogłoszenie; Tanio sprzedam Truck :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze - ale przejdźmy do sedna - jaki jest argument OSKP, że wymagają takiego dokumentu? I może najprościej przekroczyć granice powiatu i zawitać do NORMALNEJ ;) stacji? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dowodzie rejestracyjnym ma wbity VAT-3 i niby wszystko ok gdyby nie to że nie mam Wyciągu Ze Świadectwa Homologacji który żąda ode mnie Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów w celu wystawienia zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu że pojazd spełnia warunki VAT

My się produkujemy na temat VAT , a przecież ty piszesz , że w DR jest wpisany VAT-3.

Nie rozumie , po co ci następny przegląd na VAT , skoro już go masz , bo jest wbity w DR.

Wydaje mi się że coś źle przekazujesz nam całą sytuacją pomiędzy tobą a SKP.

Prawdopodobnie twoja SKP stwierdziła , że skoro jest już wpis o VAT -3 , to nie będzie go powielać , a innego VAT-u nie spełnia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat

 

Polonez TRUCK to bezsprzecznie VAT 3 ( nie VAT-1)

Homo jest potrzebne (przydatne ) tylko do VAT 1

Każdy nowy właściciel by mógł odliczać VAT musi uzyskać zaświadczenie które składa w US i u księgowej.

 

Moja rada - zdejmij plandekę i jedź jeszcze raz (chłopaki trochę się pogubili)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie , po co ci następny przegląd na VAT , skoro już go masz , bo jest wbity w DR.
tu masz odp:
Każdy nowy właściciel by mógł odliczać VAT musi uzyskać zaświadczenie które składa w US i u księgowej.

 

 

Moja rada - zdejmij plandekę i jedź jeszcze raz (chłopaki trochę się pogubili)
masz racje, znalazłem jeszcze nowe OSKR wiec szansa jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.