Skocz do zawartości

Club Rusia


wiesław

Rekomendowane odpowiedzi

Czy działa u was Ruska strona odnosnie nr vin Mercedesa ?bo u mnie nie chce pokazuje jakiś komunikat ,chyba bez logowania nie ruszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki numer ,skąd go brać

Po wpisaniu VIN-u wpisz niżej to co widzisz w okienku po lewej stronie (zamazane cyferki) i naciśnij ZNAJDŹ.

Następnym razem będą inne cyferki, to znowu je przepisz i naciśnij ZNAJDŹ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do szanownego grona

jak w waszych miastach interpretuje się art. 26 ust. 1 i 6 Ustawy Prawo o ruchu drogowym

 

Art. 26.

1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

6. Kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność przy przejeżdżaniu obok oznaczonego przystanku tramwajowego nieznajdującego się przy chodniku. Jeżeli przystanek nie jest wyposażony w wysepkę dla pasażerów, a na przystanek wjeżdża tramwaj lub stoi na nim, kierujący jest obowiązany zatrzymać pojazd w takim miejscu i na taki czas, aby zapewnić pieszemu swobodne dojście do tramwaju lub na chodnik. Przepisy te stosuje się odpowiednio przy ruchu innych pojazdów komunikacji publicznej.

 

CO KRAJ TO OBYCZAJ?

 

pytam sie dlatego ponieważ moja niewiasta ::hey uczęszcza na kurs w Łodzi i jakie było moje zdziwienie jak wczoraj po jeździe przyszła do domciu i mówi mi że instruktor zwrócił jej uwagę że pomimo tego iż pieszy był na przejściu (przejście dość szerokie) przy zachowaniu szczególnej ostrożności nie jechała, podobnie ma się sprawa z tramwajami tzn. przystanek bez wysepki drzwi otwarte i tez ma jechać hmm jeżeli w przypadku tramwajów temat rozumiem o tyle ust. 1 nie bardzo

ps.

w zeszłym tygodniu dostaliśmy interpretację z WK w sprawie przeprowadzania badań, jeżeli pojazd nie posiada DR lub Zaświadczenia, dozwolone jest przeprowadzanie BT na podstawie Książki Pojazdu, dziwne klient może celowo powiedzieć, że zgubił zaświadczenie od Policjanta, bo miał np. kolizję, jakie mam mu przeprowadzić badanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

max72, ja bym na Twoim miejscu zaczela od podzielenia tematycznie na co najmniej dwa posty. A wczesniej przejrzalabym forum czy aby gdzies juz o tym nie bylo.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopia zatrzymania dowodu rejestracyjnego przez policjanta jest przesyłana z dowodem

rejestracyjnym do WK więc klientowi nie da się nic ukryć np. kolizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instruktor zwrócił jej uwagę że pomimo tego iż pieszy był na przejściu (przejście dość szerokie) przy zachowaniu szczególnej ostrożności nie jechała,

jeżeli pieszy przeszedł już pas ruchu, po któeym jechała, to mogła kontynuować jazde

oby tylko nie przejechała mu po piętach :D

PoRD

Art. 2. Użyte w ustawie okreslenia oznaczaja:

23) ustapienie pierwszenstwa - powstrzymanie sie od ruchu, jeżeli ruch mógłby zmusic

innego kierujacego do zmiany kierunku lub pasa ruchu albo istotnej zmiany predkosci, a pieszego - do zatrzymania sie, zwolnienia lub przyspieszenia kroku;

Art. 13. 1. Pieszy, przechodzac przez jezdnie lub torowisko, jest obowiazany zachowac

szczególna ostrożnosc oraz, z zastrze/eniem ust. 2 i 3, korzystac z przejscia dla pieszych. Pieszy znajdujacy sie na tym przejsciu ma pierwszenstwo przed pojazdem

 

8. Jeżeli przejscie dla pieszych wyznaczone jest na drodze dwujezdniowej, przejscie na

każdej jezdni uważa sie za przejscie odrebne. Przepis ten stosuje sie odpowiednio do przejscia dla pieszych w miejscu, w którym ruch pojazdów jest rozdzielony wysepka lub za pomoca innych urzadzen na jezdni.

Art. 14. Zabrania sie:

1) wchodzenia na jezdnie:

a) bezposrednio przed jadacy pojazd, w tym równie/ na przejsciu dla pieszych,

b) spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczajacej widocznosc drogi;

2) przechodzenia przez jezdnie w miejscu o ograniczonej widocznosci drogi;

3) zwalniania kroku lub zatrzymywania sie bez uzasadnionej potrzeby podczas

przechodzenia przez jezdnie lub torowisko;

4) przebiegania przez jezdnie;

5) chodzenia po torowisku;

6) wchodzenia na torowisko, gdy zapory lub półzapory sa opuszczone lub opuszczanie ich rozpoczeto;

7) przechodzenia przez jezdnie w miejscu, w którym urzadzenie zabezpieczajace lub

przeszkoda oddzielaja droge dla pieszych albo chodnik od jezdni, bez wzgledu na to, po

której stronie jezdni one sie znajduja.

ale ilu pieszych zna treść p. 8 i art 14 :?: w większości znają ostatnie zdanie p. 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.