Skocz do zawartości

Numer identyfikacyjny VIN Fiat Ducato


darek7778

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam pewien problem z oznakowaniem mojego samochodu. Posiadam Fiata Ducato z 92r. jednakże ostatnio zauważyłem że nr VIN na progu drzwi od pasażera stał się nieczytelny można by wręcz powiedzieć iż zniknął. Czy w tym samochodzie istnieje jeszcze może inne miejsce gdzie może taki numer wystąpić - gdzie mógłbym być czytelny (nieweim rama od spodu??). I jeszcze jedno pytanie co należało by zrobić w takim przypadku, gdzie się udać aby sprawę załatwić, gdyż wiem iż jest to niedupuszczalne poruszać się takim samochodem.

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może skorodował i ktoś dla wzmocnienia progu czy stopnia wstawił łatkę ? trzeba do rzeczoznawcy po opinię do WKpo skierowanie na SKP i nabiją numerek. jak żle mówie to koledzy poprawcie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr VIN jest zapisany jeszcze na tabliczce .

Ale wg przepisów musi być i tabliczka i osobno numer VIN wybity na ramie lub nadwoziu, podwoziu.

Jeśli numer uległ skorodowaniu , musisz mieć opinię rzeczoznawcy samochodowego , że zaistniała korozja i że brak ingerencji w pole numerowe , a ponadto zaświadczeniem z SKP o podobnej treści.

Z tym udajesz się do WK i tam dostajesz decyzję o nadaniu numeru .

Z tą decyzją udajesz się do wskazanej w piśmie SKP , która to nada ci ten numer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kicha na całej lini. Fiat Ducato nie posiada wiecej numeru tylkiu przy fotelu pasarzera jeszcze tylko tabliczka ale ja sobie mozna łatwo przepiąc tak wiec ona tez wazna ale numerVINjest najwazniejszy. Jeżeli masz numer nieczytelny a zbiża ci sie przegląd to udaj sie spokojnie na stacje. Powinienes dostac wynik badania negatywny, ale sie tym nie stresuj. Z takim zaswiadczenie udajewsz sie do żeczznawcy samochodowego gdzie on potwierdza ze te numery skorodowane (tego wymaga WK). Nastepnie z opina zeczoznawcy i dokumenten z stacji diagnostycznej idziesz da WK gdzie nadają nowy numer. Udajesz sie z powrotem na stacje pod która podlegasz(rejonizacja) i tam nabiją. I po bnulu.POwodzenia w latanu po urzedach :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

witam!

mam tez problem z ducato z 89r.

Zakupilem go w Niemczech, 5dniowe blachy, pojechalem do stacji diagnostycznej a tam mi powiedziano , ze numery zostaly wyciete i auto nadaje sie na złom.

po rozmowie z niemcem (wlascicielem) powiedzial mi , ze faktycznie auto było u mechanika ale on żadnych numerow nie wyciol, mial zgnitom blache pod siedzeniami wiec wstawil nowa ale numerow nie ruszal. mam tabliczke znamionowa na ktorej sa ale to za malo, moze dokładnie ktos mi napisze w ktorym miejscu sa te numery bo juz sam nie wiem kto ma racje. a jezeli okaze sie , ze faktycznie wyciete co mam dalej robic--na złom???? czy mozna tez załatwic to u zeczoznawcy??????

pomuzcie i z gory dzieki

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałeś numerów przy zakupie ? Bardzo ufny jesteś - jak widać ...

Władowałeś się w to na własne życzenie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj dokładnie. Przy zakupie auta???? Co ja mowię złomu samochodowego / bo tak można nazwać auto bez VIN :evil: /Sprawdzamy nie tylko gotówkę ale identyfikację pojazdu.Miałem przypadek gdzie :pada: niemcy wszystkie dokumenty/Łącznie z TIV przez 4-lata/czytali numery VIN z tabliczki znam. :evil: A ja :shoot: odczytałem, je z nadozia :faint: NIEZGODNE 2-cyfry :cool: Nawet rzeczoznawca nie pomógł /przykro mi było/ZŁŁŁŁŁOOOOMMMM

SAMOCHODOWY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednej ze starych publikacji jest zapisane :

nr VIN przy Dukato - stopień prawych drzwi ; nadkole prawa strona ; błotnik pod kolektorem wydechowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błotnik pod kolektorem wydechowym

Kolego no co ty?? :keep:

Przepisałem tylko zapis , może trzeba uruchomić wyobraźnię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Prośba do kogoś,kto ma dostęp do Fiata i mógłby sprawdzić podrodzaj jeśli się uda,ponieważ dzwoniłem w dwa miejsca i sprawdzili z ochotą,lecz bez rezultatu :)FIAT Ducato ZFA23000005546634.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.