Skocz do zawartości

Pasy bezpieczeństwa, masa własna


pasza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szlachtę.

Czy jeżeli w autobusie do 100km/h, są zamontowane pasy bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach, to powinny być one oznakowane piktogramami o konieczności ich zapinania czy dotyczy to tylko siedzeń przednich?, czy dotyczy to również siedzenia kierującego.

Oraz drugie pytanko, w DR od w/w autobusu jest opisana tylko DMC, rubryka odnośnie masy własnej figuruje 0. Czy jest to ok?, Teraz jak ja mam stwierdzić, czy liczba pasażerów jest wporządku, nie przekracza DMC. nie mówię o tabliczce znamionowej.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piktogramy o zapinaniu pasów dotyczą wszystkich siedzeń z pasami.

rubryka odnośnie masy własnej figuruje 0. Czy jest to ok?, Teraz jak ja mam stwierdzić, czy liczba pasażerów jest wporządku, nie przekracza DMC.

Możesz tylko się oprzeć na wpis w DR o ilości miejsc , bo ktoś to wcześniej ustalił , chyba że chcesz koniecznie się dowiedzieć , to trzeba poszukać danych w dostępnych , wiarygodnych materiałach źródłowych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam. Przyjechał do mnie na SKP autobus [24miejsc], pierwsza rejestracja 20.05.1999r. Problem jest taki ,że na żadnym z siedzeń nie było pasów ,ba nawet puntów kotwiczenia pasów. Na siedzeniu kierowcy również nic nie było. Na dodatek nie miał jeszcze zamontowanego ogranicznika. Więc Mam Pytanko-- mają być pasy czy nie. Oczywiście był N ,lecz z innych przyczyn [niskie i nierówne siły hamowania , wypracowane końcówki drążków itd.]. POZDRAWIAM .

 

Zaznaczam że to na stacji MON.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.U. 32 par. 23 p.4

7) siedzenia homologowane według Regulaminu nr 17 lub spełniające wymagania Regulaminu nr 80 EKG

ONZ oraz w pasy bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach, przy czym punkty kotwiczenia pasow powinny

spełniać wymagania Regulaminu nr 14 EKG ONZ; przepis stosuje się do zarejestrowanych po raz pierwszy:

a) autobusu nowego typu - po dniu 31 grudnia 1998 r.,

b) pozostałych autobusow o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t - po dniu 30 września 1999 r.;

 

w MON chyba też obowiązuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,wszystko się zgadza ,lecz to są warunki na 100-tkę. Sorki że nie dopisalem w moim poście że to był zwykły autobus Autosan ,ale z tych krótkich tylko nie pamiętam jaki typ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

a) autobusu nowego typu - po dniu 31 grudnia 1998 r.,

b) pozostałych autobusow o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t - po dniu 30 września 1999 r.;

 

 

tak na marginesie - kto podpowie jak odróżnić autobus nowego typu od autobusu starego typu? U mnie na kursach ta kwestia pozostała nierozstrzygnięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.