Skocz do zawartości

Jakie linie do diagnostyczne są dobre


mietek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 197
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • darkdog

    18

  • markes30

    14

  • JANUSZ60

    12

  • danielg539

    11

Chyba muszą być stalowe ryflowane, kiedyś takie miałem na SKP i również mogły wyrywać kawałek opony jeśli zbyt długo przytrzymało się nogę na pedale hamulca :nook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam

Przymierzamy się do otworzenia SKP i jesteśmy na etapie poszukiwania linii diagnostycznej.

Na tą chwilę mamy przedstawione 2 oferty:

-Beissbarth microbrake tester BD 640 (4x4) PC

-Certus race line CRB 3,5

 

Może ktoś doradzi czy któraś z tych jest godna uwagi, bo wiadomo że przedstawiciel, który to sprzedaje zachwala tą co ma w ofercie i ta właśnie jest najlepsza i wszystko robi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie doradzam ale twierdze jak narazie to u mnie firma CRATEC jest firmą i ma sprzęt na który nie narzekam bo nie ma na co, a po za tym bezawaryjny a to najważniejsze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był dziś u nas człowiek z Carteca i będziemy wybierać między nimi a Beissbarth (Certus odpadł ;))

Mamy mieś jeszcze ofertę na Italcom, ale raczej przyjadą tylko się przywitać bo doświadczenia z ich serwisem nie nastrajają pozytywnie do współpracy.

 

Także będę wdzięczny za wszelkie informacje, które pomogą przy wyborze linii diagnostycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest MAHA z WSOP ale pewnie dlatego że do serwisu mamy jakies 3km Nie mam pojęcia jak to wygląda cenowo ale sprawdzić warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam na stacji nową linię certusa. Stacja jeszcze nie odebrana ale linia już działa. Czy któryś z panów może korzysta z tej lini trochę dłużej. Jakie są wdy i zalety. To że rolki drą opony to zauważyłem już jak servis montował urządzenia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używamy od niedawna linię Carteca jak na razie super, bo nowa :) Zobaczymy co będzie za rok.

Ja używam od roku. Żadnych problemów. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAHA, CARTEC to firmy z "tradycjami" , obecnie pracuję na BEISSBARTH i też nieźle hula - 5 lat bez awarii, oprócz potencjometru płyty poślizgu bocznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę napiszcie coś o certusie.

 

A co możesz napisać o czymś czego nikt jeszcze nie ma :-)

 

Jak dla mnie z tego co czytałem o certusie to przerost i cenowy i reklamowy :-) a jak będzie działał to się okaże :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Tak tylko jeśli wyposażają skp w cały sprzęt to chcą też i serwisować, a później przyjeżdża serwis z Tarnowskich Gór i poprawia, ale tylko linię MAHA. O serwisie innych urządzeń nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O serwisie innych urządzeń nie wspomnę

E Kolego chyba coś nietak umnie wszystkie urządzenia jakie mam na OSKP SERWISUJĄ Panowie z Maha,cała linie i inne urządzenia typu przyżąd do gemetri pow.3,5 z bydgoszczy urządzenie do ustawiania świteł i wiele innych urządzeń które nie są na wyposażeniu Maha ale wszystko przeglądają to zależy jak sie dogadacie i co jest w umowie na przegląd scieżki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę napiszcie coś o certusie.

 

A co możesz napisać o czymś czego nikt jeszcze nie ma :-)

 

Jak dla mnie z tego co czytałem o certusie to przerost i cenowy i reklamowy :-) a jak będzie działał to się okaże :-)

 

Kto nie ma ten nie ma a kto ma ten ma...

Certus to zwarta, szybka linia do 3,5 t rozprowadzana przez WSOP podobna do linii Maha do 3,5 t ale tańsza.

Najbardziej podobna do linni Saxon już obecnej od kilku lat rozprowadzanej przez Wimad.

Certus jest z wersją z automatycznym wykrywaniem napędu 4x4 i na takiej pracowałem.

Dobrze by było jeszcze z możliwością badania hamulca EPB.

Płyta pomiarowa wyskalowana w mm/m ,osobiście wolę w mm zbieżnosci ale jest jak jest.

Dobry tester amortyzatorów z mozliwością uzyskiwania wiarygodnych wyników nawet dla pomiarów amortyzatorów na osiach ze stalowymi resorami.

Możliwość wykonania osobnego wydruku z amortyzatorów przy jednoczesnym drukowaniu osobnego zbiorczego wydruku ze wszystkimi pomiarami.

Ładna i czytelna grafika wykresu.

Wyniki pomiaru w wartościach Eusama ale posiada też własne jednostki pomiarowe indywidualne dla tego urzadzenia.

Rolki z automatycznym wykrywaniem napędu 4x4, dobrze mieć tę opcję.

Jak ktoś przebadał kiedyś pojazd 4x4 na rolkach nieprzystosowanych do takiego pomiaru to wie o czym mowa.

Ja ostatnio miałem absolutnie nietypową wersję Vectry A 4x4, ale opcję wykrywania takiego napędu miałem stale włączoną...

Układ wykrywania jest bardzo czuły i potrafi zadziałać przy normalnym napędzie 4x2.

Jednak pomiar jest nadal mozliwy.

Pomiar przebiega z obracaniem jednego koła w prawo drugiego w lewo.

Jeśli opór jest nadal zbyt duzy to przechodzi do pomiaru pojedyczo każdego koła, druga rolka jest wtedy luźna.

Rolki w stanie spoczynku są również luźne, niezahamowane.

Jesli nie zatrzymamy na czas klienta który wjeżdża sam "bo brama jest otwarta" i wjedzie w nie włączone w pomiar rolki to kończy się wypychaniem auta bo rolek obciążonych nie da się ustawić w pomiar.

Wyjazd z rolek jest tylko na włączonych obracających się rolkach które obracają koła "do przodu".

Nie ma jednak z tym takiego cyrku jak wyjazd rolek unimetalowskich które obracają koła do tyłu i trzeba robić odwrotne kontry kierownicą jeśli kantuje pojazd w rolkach.

Natomias trzeba wyjeżdżać energicznie i zdecydowanie bo automat może uznać że to pomiar 4x4 i zacznie przełączć obroty kół na jedne w prawo drugie w lewo a wtedy jest trudniej wyjechać, jesli kolejna próba będzie nieudana to przełączy się w tryb napędu jednego koła przy drugiej luźnej rolce i wtedy nie da się wyjechac.

Trzeba czekać na włączenie sie kolejnego trybu 4x2 bo od tego ustawienia rolki startują.

Oczywiście tak dzieje się przy jeździe na pomiarze automatycznym, włączonym 4x4 i wyjazdem pojazdem 4x2.

4x4 wyjeżdża oczywiście bez problemu.

4x2 również wyjeżdża bez problemu w ustawienu urządzenia na tryb 4x2.

Ale jak się chce mieć włączone stale wykrywanie napędu 4x4 to bywa tak jak opisałem.

Zawsze można wymusić inne włączanie sie rolek pilotem.

Tu jednak pilot Certusa trochę od tego do czego jestesmy przyzwyczajeni.

Pilot jest wielkości pudełka zapałek, więc łatwo go "zarzucić" i trzeba się potem naszukac.

Czujnik podczerwieni dla pilota jest umieszczony na przednim panelu szafy sterowniczej i trzeba ją sytuować przodem i po lewej stronie do wjeżdżającego na pomiar pojazdu bo przy innym ustawieniu safy, np bokiem pilot działa słabo.

Pomiar SH jest w kN, wyliczana jest również wartość WSH,

Wykres siły hamowania jest liniowy /kN do t/ i nie pokazuje tzw owalizacji czyli pulsowania SH tak jak w Maha, Saxon, Hoffmann

Dla SKP nie ma to większego znczenia ale jeśli jest SKP+serwis to nie ma dobrego dokumentu jakim jest taki wykres.

To pulsowanie jest możliwe do obserwowania tylko przy pomiarze.

Ogólnie linia dobra szybka prosty interfejs.

Jedynie odradzam wpuszczanie klienta za kierownicą na pomiarze automatycznym i włączonym wykrywaniu 4x4.

Przełączenie pilotem w trybie pomiaru automatycznego powoduje utratę dotychczasowych wyników do wydruku.

To chyba wyczerpałem temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.