Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

mrgcypher

zmiana ilosci miejsc z 5 na 7

Polecane posty

mrgcypher

Witam,

Jestem tutaj nowy WItam WSZYSTKICH!i nie ukrywam ze chcial bym zasiegnac rady.

Auto jakie posiadam to KIA carnival rok prod 2000 pierwsza rej 2001.

Auto po zakupie zostalo zarejstrowane jako ciezarowy -zostala zamontowana kratka i liczba miejsc ustalona na 5.

Rok temu przerejstrowalem auto z ciezarowego na osobowy-otrzymalem f-vat za demontarz kratki oraz wykonane zostaly wszystkie badania-liczba miejs pozostala 5.

W urzedzie miejskim otrzymalem dowod rejestracyjny z wpisem sam osobowy i 5 miejsc.

W tym roku chcial bym przerejstrowac/przerobic z 5 na 7. Auto posiada wszystkie siedzenia (7) fabrycznie zamontowane. I tu pytanko

1)Gdzie to moge zrobic?

2)Jakie potrzebuje dokumenty?

3)Ile to kosztuje.

Z gory dziekuje za zainteresowanie.

Pozdrawiam.

boden

Są to zmiany konstrukcyjne , więc procedura taka sama jak robiłeś przy zmianie ciężarowego na osobowy.

mrgcypher
Są to zmiany konstrukcyjne , więc procedura taka sama jak robiłeś przy zmianie ciężarowego na osobowy.

Witam,

Serdecznie dziekuje za odp. NIe ukrywam troche podzwonilem po stacjach kontroli i w niektorych rzadali homologacji w innych nie.

Ja nie posiadam takiego dokumentu, gdzie go moge zdobyc?

ps. Auto kupowane w Polsce.

blakop
procedura taka sama jak robiłeś przy zmianie ciężarowego na osobowy

Nie mogę sie z tym zgodzić. Zmiany powodujące zmianę rodzaju pojazdu, to specyficzny rodzaj zmian - warunkowany przez PoRD wykonaniem jedynie przez uprawnionego przedsiębiorcę (art.66.4. pkt 6 lit. b). Zmiana liczby miejsc to zwykła zmiana konstrukcyjna - w ramach jednego rodzaju pojazdu - zgodnie z prawem nie wymaga szczególnych działań uprawnionych podmiotów, czy zaświadczeń. Wystarczy badane techniczne z opisem zmian z SKP. Omijaj stacje robiące problemy i tyle.

boden
Zmiana liczby miejsc to zwykła zmiana konstrukcyjna - w ramach jednego rodzaju pojazdu - zgodnie z prawem nie wymaga szczególnych działań uprawnionych podmiotów, czy zaświadczeń. Wystarczy badane techniczne z opisem zmian z SKP.

Nie wyszczególniłem tego .Masz rację

blakop

Cóż mam powiedzieć - nie było Cię na ostatnim zlocie ;) Znaczy wisisz piwo? ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.