Skocz do zawartości
mrgcypher

zmiana ilosci miejsc z 5 na 7

Rekomendowane odpowiedzi

mrgcypher

Witam,

 

Jestem tutaj nowy WItam WSZYSTKICH!i nie ukrywam ze chcial bym zasiegnac rady.

Auto jakie posiadam to KIA carnival rok prod 2000 pierwsza rej 2001.

Auto po zakupie zostalo zarejstrowane jako ciezarowy -zostala zamontowana kratka i liczba miejsc ustalona na 5.

Rok temu przerejstrowalem auto z ciezarowego na osobowy-otrzymalem f-vat za demontarz kratki oraz wykonane zostaly wszystkie badania-liczba miejs pozostala 5.

W urzedzie miejskim otrzymalem dowod rejestracyjny z wpisem sam osobowy i 5 miejsc.

 

W tym roku chcial bym przerejstrowac/przerobic z 5 na 7. Auto posiada wszystkie siedzenia (7) fabrycznie zamontowane. I tu pytanko

1)Gdzie to moge zrobic?

2)Jakie potrzebuje dokumenty?

3)Ile to kosztuje.

 

Z gory dziekuje za zainteresowanie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
boden

Są to zmiany konstrukcyjne , więc procedura taka sama jak robiłeś przy zmianie ciężarowego na osobowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mrgcypher
Są to zmiany konstrukcyjne , więc procedura taka sama jak robiłeś przy zmianie ciężarowego na osobowy.

Witam,

 

Serdecznie dziekuje za odp. NIe ukrywam troche podzwonilem po stacjach kontroli i w niektorych rzadali homologacji w innych nie.

Ja nie posiadam takiego dokumentu, gdzie go moge zdobyc?

ps. Auto kupowane w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop
procedura taka sama jak robiłeś przy zmianie ciężarowego na osobowy

 

Nie mogę sie z tym zgodzić. Zmiany powodujące zmianę rodzaju pojazdu, to specyficzny rodzaj zmian - warunkowany przez PoRD wykonaniem jedynie przez uprawnionego przedsiębiorcę (art.66.4. pkt 6 lit. b). Zmiana liczby miejsc to zwykła zmiana konstrukcyjna - w ramach jednego rodzaju pojazdu - zgodnie z prawem nie wymaga szczególnych działań uprawnionych podmiotów, czy zaświadczeń. Wystarczy badane techniczne z opisem zmian z SKP. Omijaj stacje robiące problemy i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
boden
Zmiana liczby miejsc to zwykła zmiana konstrukcyjna - w ramach jednego rodzaju pojazdu - zgodnie z prawem nie wymaga szczególnych działań uprawnionych podmiotów, czy zaświadczeń. Wystarczy badane techniczne z opisem zmian z SKP.

Nie wyszczególniłem tego .Masz rację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Cóż mam powiedzieć - nie było Cię na ostatnim zlocie ;) Znaczy wisisz piwo? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.