Skocz do zawartości

Quad - moc pow. 30kW - jaki rodzaj pojazdu ?


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

motocykl może mieć taką moc mimo ze jest mniej stabilny na drodze.

 

To że motorek ma dwa koła a nie cztery wcale nie znaczy że jest mniej stabilny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni kupują motocylke aby nimi jeździć a inni żeby się nimi wściekać :shock: Niestety ale z Quadami jest w większości to drugie i dlatego państwo ograniczylo tą zabawę. Więc jak chcesz się bawić to musisz na swoim podórku :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucacie wszystkich do jednego wora. Chciałem założyć pług śnieżny który czeka w kartonie i od następnej zimy odśnieżać za pieniądze. Po to głównie potrzebuję zarejestrować .

 

Właśnie konsultowałem się z kimś kto pracuje w urzędzie i powiedział że diagnosta robi błąd bo diagnosty zdaniem jest sprawdzić czy pojazd się nadaje do ruchu (światła, kierunki itp), przyklepać "samochodowy-inny" a nie orzekać o tym że ma za dużą moc.

 

No dobra, mniejsza z tym : to w takim razie jaką mam furtkę prawną żeby zarejestrować takiego quada ? Mogę się powołać na to że najwięcej na drodze będzie jeździł z pługiem ? Doradźcie mi dobre rozwiązanie to spadam i nie zawracam głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...............................................

 

Właśnie konsultowałem się z kimś kto pracuje w urzędzie i powiedział że diagnosta robi błąd bo diagnosty zdaniem jest sprawdzić czy pojazd się nadaje do ruchu (światła, kierunki itp), przyklepać "samochodowy-inny" a nie orzekać o tym że ma za dużą moc.

..................................

 

Jedna uwaga nie konsultuj się z tym WK więcej.

Teeleexpres czeka ;)

 

Czy ten Quad jest nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie konsultowałem się z kimś kto pracuje w urzędzie i powiedział że diagnosta robi błąd bo diagnosty zdaniem jest sprawdzić czy pojazd się nadaje do ruchu (światła, kierunki itp), przyklepać "samochodowy-inny" a nie orzekać o tym że ma za dużą moc.

 

To po co diagnosta potrzebny skoro ma "tylko przyklepać". Niech wydział zrobi sobie bez diagnosty - będzie najlepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie konsultowałem się z kimś kto pracuje w urzędzie i powiedział że diagnosta robi błąd bo diagnosty zdaniem jest sprawdzić czy pojazd się nadaje do ruchu (światła, kierunki itp), przyklepać "samochodowy-inny" a nie orzekać o tym że ma za dużą moc.

 

Jak to jest nowe to masz fakturę i wyciąg ze świadectwa homologacji, po co w takim razie WK chce badanie ma wszystko co potrzebuje do rejestracji :-P

Chyba tylko chcą mieć podkładkę żeby w razie czegoś kogoś można było odstrzelić ::( a najłatwiej diagnostę :evil: niestety.

 

No dobra, mniejsza z tym : to w takim razie jaką mam furtkę prawną żeby zarejestrować takiego quada ? Mogę się powołać na to że najwięcej na drodze będzie jeździł z pługiem ? Doradźcie mi dobre rozwiązanie to spadam i nie zawracam głowy.

 

Nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobić na ciągnik rolniczy i niech odśnieża :mrgreen:

 

Po co na ciągnik; dorzucamy torebkę soli i wychodzi nam Pojadz specjalny podkategoria; pługosolarka :D .

A tak na poważnie to nikt na forum nie zrobi ci tego bo to jest śliski temat i wielu się na nim sparzyło, a podchodząc do tematu na poważnie to przecież ciągle takie pojazdy są rejestrowane; np quady GOPR. Więc jeśli chcesz go rzeczywiście przerobić i używać go jako pługa to procedura jest standartowa; zmiany konstrukcyjne, badanie po zmianach i mamy pojazd specjalny oczyszczanie dróg. Jedyny problem to znależć stacje gdzie ci to zrobią!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze w zgodzie z prawem napisać do ministra i otrzymać odstępstwo od warunków technicznych (od jego mocy) i jeżeli takowe otrzymasz wówczas zgodnie z zaleceniem WK diagnosta "przyklepie" taki stan rzeczy a póki co to niestety legalnej drogi nie ma, chyba że jak koledzy wspominali zmiany konstrukcyjne, które jednak nie wchodzą w rachubę bo pojazd o mniejszej mocy do takich czynności się chyba nie nadaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - i co z tego??? I tak nic to nie daje.

 

Samochodowy inny - inny musi spełnić warunki ogólne dla pojazdu samochodowego, nie spełni ich na pewno, choćby ze względu na oddzielne układy hamulcowe osi przedniej i tylnej, albo zbiornik paliwa "między nogami".

 

Nie ma czegoś takiego jak pojazd specjalny. Jest samochód specjalny - i w tym wypadku również czterokołowiec nie spełnia warunków, choćby tych powyżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym pierwszym artykule to tez nie do końca jest tak. Z pługami i paskarkami zawsze jest problem. Co z tego, że pług idzie łatwo zdemontować? Kratkę z auta na pewno łatwiej, a nikt nie kwestionuje, że to trwała zmiana konstrukcyjna zmieniająca rodzaj pojazdu.

Wiele pojazdów utrzymania dróg to klasyczne skrzyniowe "STARY", gdzie na skrzynie ładunkowa zwyczajnie wkłada się piaskarkę a z przodu zaczepia lemiesz - i nikt nie mówi, że to nie piaskarka - pojazd specjalny. Rozwiązanie logiczne, bo przecież mamy w ten sposób ciężarowe auto do wykorzystania przez cały rok - a w razie potrzeby pług, który nie czarujmy się - jest potrzebny przy dobrych wiatrach tylko przez kilkadziesiąt dni w roku (góra). Więc to nie do końca tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.