Skocz do zawartości

Rejestracja przyczepki SAM do 750 kg


paweldkomornik

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

 

Mam prośbę, czy mógłby ktoś podesłać przykładowo wypełniony załącznik nr 4 do rozporządzenia przedkładany w SKP przy pierwszym przeglądzie przyczepki SAM, i przykładowy szkic przyczepki z pokazanymi wymiarami które trzeba nanieść, tak aby nie było problemu jak pojade do SKP.

 

z góry dziękuję

 

paweldkomornik@poczta,onet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • danielg539

    14

  • mirek.g

    13

  • bohdang

    12

  • Jacdiag

    11

Tak tylko u mnie jest inaczej za wypełnienie tylko załącznika nr 4 żądają dwa razy więcej niz za przegląd, ja rozumiem że diagnosta tez człowiek i musi zarabiać ale tyle za wypełnienie kilku danych na 4 kartkach A$, i stąd moja prośba, bardzo proszę o pomoc, muszę to załatwic do soboty a raczej do piątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączeniu rysunek ramy jaki jest wymagany przy złożeniu wniosku w SKP .

 

[ Dodano: 26-03-2008, 18:06 ]

I rozporządzenie w tej sprawie .W załączniku nr 4 tego rozporządzenia masz wniosek który trzeba sobie wypełnić - zgodnie ze stanem faktycznym przyczepy.

2006.164.1161.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za rysunek ramy i załącznik,

tylko które pozycje trzeba wypełnić w nim aby nie było czegoś brak

 

[ Dodano: 27-03-2008, 12:17 ]

Panowie diagności

pomóżcie z tym załącznikiem nr 4

 

może jakis przykładowo wypełniony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełnić należy tylko te pozycje ,które dot. przyczepy o dmc do 750 kg natomiast pozostałe dot. np pojazdu silnikowego należy wyiksować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełnić należy tylko te pozycje ,które dot. przyczepy

Jeśli coś ominiesz lub nie wpiszesz , to na pewno uzupełnisz to razem na SKP z diagnostą.

Ponadto u nas , ponieważ nie mamy wag , żądamy od klienta poświadczenia z legalizowanej wagi o potwierdzenie masy własnej przyczepki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo

 

właśnie wczoraj wykonałem przegląd w okręgówce, wszystko poszło gładko, pare braków w załączniku nr 4 ale uprzejmu Pan diagnosta pomógł uzupełnić.

 

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty były takie

4,5 zdjęcia

10,0 decyzja o nabiciu numerów

10,0 decyzja o nabiciu tabliczki

38,0 tablice i dowód tymczasowyna dojechanie do OSKP

50,0 ubezpieczenie

89,0 nabicie numerów i tabliczki

92,0 przegląd

112,50 rejestracja

 

406 razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Co do kosztów przeglądu przyczepy marki SAM do 750 nie miała być przypadkiem opłata za badanie 183 zł? To tak na marginesie. Jestem diagnostą na oręgówce od niedawna i miałem jedeno takie badanie i w cenniku programu PATRONAT ITS'u jest taka pozycja I.a i tam wyraźnie jest napisane pierwsze badanie przyczepy lekkiej marki SAM no i cena 183. Pytam w ramach konsultacji. Pozdrawiam

 

[ Dodano: 05-07-2008, 10:55 ]

Ta cena 92 dotyczy przyczepki lekkiej ale z importu a nie SAM. Nie żeby kogoś naciągać na koszta ale cennik jest cennikiem i nie my go ustalamy, prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za badania pojazdów "SAM" (piszę o badaniach co do zgodności z warunkami technicznymi) nie ma cen urzędowych. Każda SKP ma prawo sama ustalać te ceny. W programie "PATRONAT" zamieszczone są propozycje opłat, nic więcej. Można z nich skorzystać lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pobieraniu opłat za badania tech. nas tylko obowiązuje Rozporzadzenie Ministra

Infrastrukturu z dnia 29września 2004r. Dz. U. nR. 223 POZ. 2261.

i NIC POZA TYM. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "Iras". W rozporz. MI w sprawie opłat związanych z prowadzeniem SKP i opłat za badania techniczne......itd. opublikowanym w Dz.U.nr223 z 2004r., poz.2261, z późn. zmianami, nie ma żadnej pozycji Ia. Przeczytaj uważnie rozporządzenie. Jeszcze raz powtarzam: w programie "Patronat", jego autorzy umieścili tylko propozycje opłat, za "SAM-y", zabytki i inne, nie przewidziane przez MI badania i czynności wykonywane na SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty były takie

89,0 nabicie numerów i tabliczki

406 razem

Z tym że 7.6 wykonanie numer 49 zł + 7.8 wykonanie tabliczki.. 36 zł = 85 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam Panowie a ma ktoś rysunek lekkiej 2 osiowej. A może ktoś wie kolo chce zrobic lekka ma 2 osiową przyczepke chce zarejestrowac jako sama ja mu chce zrobic wlasną na 500 i ladownosci 250 co koledzy doświadczeni na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co koledzy doświadczeni na to

Z tym doświadczeniem będzie ciężko bo skąd tu doświadczonego :D ale nie ma przeciwwskazań ku temu aby przyczepa lekka była dwu osiowa i oczywiście mieściła się w 750kg pod warunkiem, że jest to konstrukcja własna (rama) żeby być SAMem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a klient przyjechal tą przyczepką i widać ze sam jej nie zrobil

OK.To w takim razie co chcesz mu udowadniać!!! :evil:

 

[ Dodano: 15-10-2009, 15:12 ]

Ps.Masz jakieś podstawy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy sie nikt nie do czepi do mnie

Tego to nigdy nie mozesz być pewny!!!

Jezeli nie chcesz tego robić to musisz znależć takiego "haka"zeby klient nie miał

wobec Ciebie zadnych argumentów ze to jest złośliwość z Twojej strony!!! :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.