Skocz do zawartości

Rejestracja przyczepki SAM do 750 kg


paweldkomornik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 169
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • danielg539

    14

  • mirek.g

    13

  • bohdang

    12

  • Jacdiag

    11

U nas po uzgodnieniu na spotkaniu wszystkich stacji okręgowych ustaliliśmy cenę za SAM-a 200zł. ::hey

 

Zmowa cenowa,z tym to ostrożnie,cenę każdy podmiot ustanawia indywidualnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież ustanowili oddzielnie na 200pln
To jest właśnie zmowa dla UOKiK. Wystarczy, że jedna z tych stacji powie, że się umówili albo ktoś przeczyta ten wątek i jest to już dowód zmowy. Jak będzie cena urzędowa nie będzie dyskusji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "zjc", wskaż konkretny zapis o opłacie za badanie zgodności z warunkami technicznymi pojazdu "SAM" lub zabytkowego. :D

 

chyba nie zrozumiałeś:)

bo napisałem " i szkopuł w tym, żeby była", czyli w chwili obecnej jej nie ma (chodzi oczywiście o cenę).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bohdang dobrze napisał ,w kwestii SAM-ów nic się nie zmieniło,data 22.09 to jakaś magiczna data,wbrew pozorom wg mnie nie ma rewolucji,a koledzy na siłę szukają problemów,cenę SAM-a każdy przedsiębiorca ustala indywidualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, może nie zrozumiałem. Napisz więc gdzie takie opłaty były. :D

przepraszam, że odpowiem pytaniem na pytanie : to napisz jaką opłatę za bt takiej p-pki brałeś i na jakiej podstawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałem i biorę nadal 183-zł. za badanie zgodności z warunkami technicznymi przyczepy lekkiej "SAM". Oczywiście również za inne "SAM-Y" , a także "zabytki" pobieram odpowiednie, ustalone przez moich szefów opłaty. Na jakiej podstawie? Na podstawie ustawy zasadniczej, ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, ustawy o cenach i innych przepisów, z których wynika prawo przedsiębiorcy do ustalania własnych cen czy opłat za świadczone usługi i wyprodukowane dobra, w przypadku braku cen urzędowych. W rozporządzeniu o opłatach za badania techniczne nie ma opłat za badania "SAM-ów" i "zabytków", co jest właściwą przesłanką do ustalenia takich opłat we własnym zakresie. Aha i proszę nie pisz o badaniu zgodności z warunkami technicznymi "SAM-a" czy "zabytku" jako o zwykłym badaniu technicznym, czy nawet nieistniejącym już badaniu "pierwszym". To nie było i nie jest to samo. "SAM-y" i "zabytki" mają nawet własne rozporządzenie o wykonywaniu badań ich zgodności z warunkami technicznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "zjc", wskaż konkretny zapis o opłacie za badanie zgodności z warunkami technicznymi pojazdu "SAM" lub zabytkowego. :D

a gdzie ja się powołuję na jakiś przepis? na razie

Brałem i biorę nadal 183-zł.

i co się na tą cenę składa?

Na podstawie ustawy zasadniczej, ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, ustawy o cenach i innych przepisów, z których wynika prawo przedsiębiorcy do ustalania własnych cen czy opłat za świadczone usługi i wyprodukowane dobra, w przypadku braku cen urzędowych.

jest to bardzo ogólne stwierdzenie

W rozporządzeniu o opłatach za badania techniczne nie ma opłat za badania "SAM-ów" i "zabytków",

i tu zgoda obecnie nie ma

Aha i proszę nie pisz o badaniu zgodności z warunkami technicznymi "SAM-a" czy "zabytku" jako o zwykłym badaniu technicznym, czy nawet nieistniejącym już badaniu "pierwszym".

nigdzie nie napisałem, że jest to badanie zwykłe; bt - skrót badanie techniczne

"SAM-y" i "zabytki" mają nawet własne rozporządzenie o wykonywaniu badań ich zgodności z warunkami technicznymi.

też prawda, ale czy nie zastanawiałeś się dlaczego? czy nie dlatego, że nie podlegają homologacji jako jedna sztuka....?

a wtedy zmienia się postać rzeczy bo na takie pojazdy pozycja w cenniku była.

rozmowa dot. pojazdów marki SAM i piszesz, że nigdzie nie pisze jaka opłata za taki pojazd, a gdzie pisze jaka opłata za pojazd marki np. Fiat? też nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż..? Co tu jeszcze można napisać? Chyba już nic więcej poza tym, że naprawdę wręcz każdy może na swój sposób wszystko interpretować, rozumieć, snuć domysły i przypuszczenia. Moi szefowie, ustalając opłaty o których tu piszę, zinterpretowali przepisy w sposób, który przedstawiłem. Zresztą, oparli się oni m.in. na propozycjach opłat zawartych w programie "Patronat", autorstwa ITS. Ja również przyjąłem ten sposób rozumienia tej kwestii. Kolega "zjc" przedstawia swoją interpretację i ma do tego prawo. Ma też swoje racje, wynikające z własnego zrozumienia przepisów. A to, że tak różne może być pojmowanie tych przepisów przez różnych ludzi świadczy tylko o tym, ze te przepisy są pisane w sposób bardzo niechlujny i niezrozumiały.

Dyskusja wynikła z powodu tego, że "zjc" napisał iż opłata za badanie "SAM-ów" gdzieś była. Poprosiłem o wskazanie - gdzie?

Napisałem, że za badanie zgodności z warunkami technicznymi przyczepy lekkiej "SAM" pobieram opłatę w wysokości 183-zł brutto. Co się składa na te opłatę? Oprócz podatku VAT - składnik netto.

Napisałem, że nie było i nie ma w urzędowej tabeli opłat, cen za badania zgodności pojazdów "SAM" i zabytkowych z warunkami technicznymi. Pojazd "SAM" i zabytkowy, to nie jest pojazd wyprodukowany lub importowany w ilości jednej sztuki rocznie (to w skrócie), chociaż też jest zwolniony z obowiązku uzyskania homologacji. Tak więc trzeba dość mocno chcieć, aby zrównać badania pojazdów "SAM" z badaniami pojazdów wyprodukowanych lub importowanych w ilości jednej sztuki rocznie i zastosować tę samą opłatę.

W rozporządzeniu o badaniach "SAM-ów" i "zabytków" nie ma nic o pojazdach wyprodukowanych lub importowanych w ilości jednej sztuki rocznie, więc w tym rozporządzeniu nie chodzi o pojazdy jednostkowo zwolnione z homologacji.

Co do uwagi, że pojazd marki "SAM" przy badaniu na SKP to jest to samo co np. pojazd marki "Fiat" - pominę to milczeniem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą, oparli się oni m.in. na propozycjach opłat zawartych w programie

 

Jedno mnie zastanawia : Czy diagnosta wykonując badanie i podejmując decyzje możne w razie W" bronić tym ze w programie było/nie było i program nie puścił inaczej, zakładając, ze program jest napisany w ramach obowiązującego prawa ... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może należy zadać bardziej ogólne pytanie, np.: czy biedny diagnosta ma szansę zrobić coś, czego ktoś nie mógłby zakwestionować? Mam na myśli każdego "ktosia", który tylko zechce to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może należy zadać bardziej ogólne pytanie, np.: czy biedny diagnosta ma szansę zrobić coś, czego ktoś nie mógłby zakwestionować? Mam na myśli każdego "ktosia", który tylko zechce to zrobić.

 

 

Veto ! Nie taki biedny :) Teraz czasy takie ze białe jest czarne a czarne jest białe jak to raczył jeden na urzędzie stwierdzić . Ogólnie jak jest wiemy co z programem ? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z programem jest podobnie. Zawsze może się znaleźć powód by kwestionować jego zgodność z przepisami. Ale jak może być inaczej, skoro nie ma jednakowej interpretacji prawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław Maćkowski napisał/a:

Jak będzie cena urzędowa nie będzie dyskusji.

 

 

i właśnie szkopuł w tym, żeby była.

pozdrawiam

 

to jest pierwszy mój post w tym temacie, gdzie tu widzisz powoływanie się na jakiś przepis odnośnie opłat?

chodziło mi dokładnie o to, żeby taka cena urzędowa była, czyli że zgadzam się z Bogusławem i tylko tyle.

i zgadzam się z Tobą, że nie ma sensu ciągnąć tej dyskusji :D .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.