Skocz do zawartości

Rejestracja przyczepki SAM do 750 kg


paweldkomornik

Rekomendowane odpowiedzi

To na autko osobowe jaką przyczepke robić do 500kg ??

 

Normalnie DMC przyczepy bez hamulca mógłbyś mieć 750 kg

przy MMC O2 w DR np. 500 kg nie mógłbyś przekroczyć tej wartości tym autem,,,ale, że w tym kraju nic nie jest normalne to możesz mieć zatrzymany dowód za to, że DMC przyczepy przekracza MMC w dowodzie pojazdu niezależnie od masy rzeczywistej w danej chwili, były już takie przypadki ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • danielg539

    14

  • mirek.g

    13

  • bohdang

    12

  • Jacdiag

    11

Autko z 97 roku.

 

Jeżeli silnik jest benzynowy to masa przyczepy bez hamulca wynosi około 550 kg a w przypadku diesla około 600 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale, że w tym kraju nic nie jest normalne to możesz mieć zatrzymany dowód za to, że DMC przyczepy przekracza MMC w dowodzie pojazdu niezależnie od masy rzeczywistej w danej chwili, były już takie przypadki ,,,

Otóż to

Autko z 97 roku

Pewnie coś takiego:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak włąsnie o ten model chodzi.

Czy jak poskładam przyczepe a ośki np do 750kg i zaczep do 100kg to zarejestruje ją jako przyczepke do 500kg ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zarejestruje ją jako przyczepke do 500kg ??

jako "producent" tej przyczepy sam określasz wartość DMC

i lepiej żeby oś, resory, opony itd. miały wyższe prametry

 

bo znając życie to potem się ładuje ile się zmieści :!:

 

ja mam przyczepę Niewiadów 410B (ładowność = 400kg) a jechało na niej 870 kg węgla :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Koledzy chciał bym sie was zapytać ; czy mogę zrobić pierwszy przegląd (nabicie numerów itd) przyczepki SAM podłodziowej do 750kg w stacji która nie jest w moim rejonie zamieszkania .

Dokładniej opisze ; przyczepke kończe robić u tescia tj jakieś 90km od Warszawy chciał bym ją zarejestrować u siebie w Wa-wie ale słyszałem że podobno przegląd muszę zrobić w swoim rejonie że urząd wystawia skierowanie.

Chciał bym zrobic przegląd w Łochowie żebym nie mujsiał z przyczepą cisnąć 90km na przegląd do Wa-wy i potem spowrotem do Sadownego 90km żeby ją tam zostawić bo tam będzie garażowana.

Więc pytanie czy muszę badanie pierwsze do rejestracji robić w rejonie czy nie muszę ,jeżeli trzeba robic u siebie ,moze jest jakaś możliwość żeby to obejść i zrobić tam gdzie się chce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie pogadać z teściem i poprostu nie zarejestrować jej na niego i siebie zrobić współwłascicielem.

Ale to już będzie ostateczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na oko to w kwestii nabijania numerów ok. 80% WK uznaje, że może dać skierowanie tylko na swoim terenie. Natomiast niektóre WK wydadzą Ci skierowanie na dowolnie wskazana stacje na terenie kraju. Musisz dzwonić i się zorientować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to juz nie ma adresu zameldowania, tylko zamieszkania, więc w każdym WK powinno dać radę zarejestrować pojazd- tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to juz nie ma adresu zameldowania

 

Póki co nadal jest...

I nie wszędzie zarejestrujesz na oświadczenie, że tam mieszkasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektóre powiaty nie mają na swoim terenie OSKP

żartujesz chyba, jest to możliwe ???

 

Bardzo prosto. Jak się nie mylę to powiat gorzowski chyba nie ma na swoim terenie OSKP i kierują z takimi sprawami na OSKP miejskie gorzowskie. Czyli powiat gorzowski FGW kieruje na stacje powiatu gorzowskiego grodzkiego FG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opatów chyba jeszcze niedawno... Ogólnie jeszcze niedawno było kilka takich białych plam - teraz już pewnie mniej...

 

Psuj - a czemu kierują na FG, a nie np. na FZ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydają , niektóre powiaty nie mają na swoim terenie OSKP i kierują tam gdzie klient sobie życzy . :)

kilka lat temu na takie właśnie papiery robiłem badanie, zadzwoniłem do tego wk (100 km od mojej stacji) bo myślałem, że klient ściemnia albo jest to pomyłka w skierowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nr vin jest zawarty kod stacji,czyli musi określić SKP
w nrze VIN jest dużo informacji, ale nie ma tam kodu SKP

to o czym napisałeś jest numerem nadanym przez starostę

 

Czyli powiat gorzowski FGW kieruje na stacje powiatu gorzowskiego grodzkiego FG

to nie mają nawet PSKP z h

nabicie nru i tabliczki może zrobić wskazana stacja podstawowa, a badanie dowolna OSKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.