Skocz do zawartości

Rejestracja przyczepki SAM do 750 kg


paweldkomornik

Rekomendowane odpowiedzi

Jest na 100 %

 

Dokładnie tak. Taki numer złożony jest z wyróżnika powiatu (3 pierwsze litery), później jest nr stacji ( 3 cyfry), po nim jest końcówka roku (2 cyfry) a na końcu numer kolejny (4 cyfry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • danielg539

    14

  • mirek.g

    13

  • bohdang

    12

  • Jacdiag

    11

w nrze VIN jest dużo informacji, ale nie ma tam kodu SKP

 

Oczywiście, że NIE MA bo VIN nadaje producent. Starostwo nadaje numer nadwozia lub ramy (w nadanym jest kod SKP) i nie jest to VIN !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że NIE MA bo VIN nadaje producent
oki

 

Jak już wyjasniliśmy te kwestje, to może zastanówmy się na jakiej podstawie WK w mieście A może skierować pojazd na nadanie cech identyfikacyjnych na stacji podległej pod WK w mieście B, skoro w numerze jest zawarty kod stacji i numer kolejny? W mojej opinii jest to tylko możliwe jak te 2 WK porozumieją się wzajemnie i wspólnie ustalą jakie cechy identyfikacyjne należy umieścić na danym pojeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kod... No i co z tego, że jest tak zapytam?

 

Jeżeli kierujesz pojazd na nadanie cech identyfikacyjnych do obcego powiatu to wpisujesz kod tej stacji do której kierujesz pojazd a jaki podasz numer kolejny? Uzgadniasz go ze starostwem pod któro podlega ta stacja? Czy może odbywa sie to na jakichs innych zasadach.

W starostwie lubelskim nadanie cech identyfikacyjnych przez obcą SKP jest niemozliwe. Nawet kiedyś była dośc głośna sprawa, bo trzeba było nadać numer w ciagniku rolniczym i właściciel musiał pojechać na OSKP oddalona o 30 km, pomimo, że miał inną OSKP 4 km od domu. Nie pomogła nawet interwencja u starosty. Beton jest nie do rozbicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer stacji - nie kod... No i co z tego, że jest tak zapytam?

a to mały zonk

na przykładzie Psuj-a

FGW001110001 decyzja starosty, nabicie w SKP FGW001

FGX001110001 decyzja prezydenta, nabicie w SKP FG001

 

i teraz pytanie czy nr ma mieć wyróżnik SKP czy WK

 

Beton jest nie do rozbicia.
ten z MI :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyróżnik (literowy) jest zawsze starostwa wydającego decyzję, a nr jest stacji. A jak ktoś idzie na skróty i sądzi, że ten wyróżnik oznacza i to i to, to jego problem. Przepisy wcale tego tak nie określają. Klient składając wniosek musi dokładnie wiedzieć na jaką stacje pojedzie i znać jej numer - to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyróżnik (literowy) jest zawsze starostwa wydającego decyzję,

Czyli niezależnie gdzie klient wykona nadanie cech identyfilacyjnych zawsze wyróżnik literowy będzie z WK w którym zarejestrowany jest pojazd.

Klient składając wniosek musi dokładnie wiedzieć na jaką stacje pojedzie i znać jej numer

To jest zrozumiałe, ale jak ta stacja będzie w innym powiecie, to Twoim zdaniem w niczym to nie przeszkadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - jak będzie np. decyzja ode mnie, to będzie początek "PO", potem numer jakiejś lubelskiej stacji, która chcąc nie chcąc będzie musiała w tym wyjątkowym przypadku nabić właśnie literki PO, a nie LU. Zawsze informujemy klienta, żeby dobrze się zorientował czy dana stacja mu to zrobi.

Zatem numer w postaci PO012..... wcale nie oznacza, że nabito go na stacji PO12 (choć w 90% przypadków zapewne tak będzie), a jedynie tyle, że nabito go na podstawie decyzji organu "PO" na stacji jakiejś (tylko WK wie jakiej) o nr 012.

Kiedyś też odmawialiśmy, ale mieliśmy wile odwołań z tej racji, że jest u nas wiele siedzib firm leasingowych. I teraz gość z Lublina musiał często targać auto (nierzadko na lawecie, bo nabijanie nierzadko było w trakcie jakichś napraw po-kolizyjnych itp.) tylko po to, żeby miejscowa SKP nabiła mu nr... Trochę bez sensu. Wobec dotarcia do nas faktu, że i tak co najmniej kilka starostw nie ma swoich OSKP i tak wysyła gdzie indziej stwierdziliśmy, że zasadniczo przepisy prawa nie zabraniają takiej czynności. Być może MI w tym przepisie miało co innego na myśli - nie wiem, ale literalnie zakazu nie ma. A skoro nie ma, a klient chce - proszę bardzo. Samo przeświadczenie, że tak "być może nie powinno być" to za mało, aby skutecznie odmówić klientowi i obronić się w SKO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na tabliczce zastępczej wybijany jes Nr. stacji która to wykonała.

 

Z tego wszystkiego, to wynika, że numer SKP jest zawarty, ale nie ma tam wyróżnika literowego tej SKP, a jest tylko wyróznik literowy powiatu (miasta) który wydał decyzje o nadaniu cech identyfikacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak kupię przyczepe z przeglądem bez.terminowym przy rejestracji na siebie musze zrobic przegląd?

Jak tak to w jakiej kolejności najpierw przegląd i potem do gminy zarejestrować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupię przyczepe z przeglądem bez.terminowym

zależy od zawartości danych w DR

jeżeli czegoś brakuje

DMC(F2), masa własna(G), liczba osi(L), ładowność, nacisk osi,

to wtedy badanie dodatkowe = ustalenie danych

 

oczywiście zależy to od wymagań WK

 

chyba że DMC > 750kg i TNB bezterminowo - to wtedy normalne OBT

 

:D

 

[ Dodano: 25-01-2011, 19:14 ]

do gminy zarejestrować ?

gminy już nie prowadzą rejestracji pojazdów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 25-01-2011, 19:14 ]

do gminy zarejestrować ?

gminy już nie prowadzą rejestracji pojazdów

 

 

 

Mój błąd Urząd Dzielnicy .

 

Mam do kupna przyczepke niewiadowską lekką n 250a do 350kg za grosze ,nie ma tablic a poza tym wszystko ok .

W dowodzie jest podana waga przyczepki ,max załadunek ,oraz nacisk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do kupna przyczepke niewiadowską lekką n 250a do 350kg za grosze ,nie ma tablic a poza tym wszystko ok .

W dowodzie jest podana waga przyczepki ,max załadunek ,oraz nacisk

dowód rej. masz, parametry też, VIN o.k. :-D

ale brakuje tablicy, więc do rejestracji potrzebne będzie jeszcze oświadczenie pod odpowiedzialnością karną, co się z nią stało :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.