Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

grabaz

czy to prawda ze tdt przejmuje stacje diagnostycze od staros

Polecane posty

grabaz

doszly mnie sluchy ze tdt praejmuje od starostw stacje diagnostyczne czy to prawda czy nie

i czy to prawda ze tdt bedzie kontrolowal stacje zamiast starostw bo u nas w piotrkowie tryb podobno juz starostwo nie bedzie przychodzic na kontrole tylko tdt

TOSPOL

Prima aprilis.

markes30

Tak w projekcie ustawy o dopuszczeniu pojazdu do ruchu jest zapis że skp kontroluje starosta i TDT

Norbert Jezierski

Wszystko zależy od umowy pomiędzy TDT a Starostwem.

Na razie nie istnieją żadne przepisy regulujące te zagadnienie ustawowo na zasadzie obligatoryjnej - ale oczywiście taka możliwość istnieje i w kilku(dziesięciu) Starostwach z powodzeniem (?) to funkcjonuje ...

llary

Ale się gorączkujecie tym TDT,mi i tak tan przepis nic nie zaszkodzi bo w moim powiecie i tak starostwo nie kontroluje bo ma już od kilkulat podpisaną umowe z TDT, tylko nie wiem co było przed tdt bo wtedy nie miałem jeszcze komtaktu z SKP

quadrat

Witajcie!

Nie ma problemu, niechaj TDT kontroluje zamiast Starostw. Mają (starostwa) taką możliwość, chcą przekazać kompetencje, podpisać z TDTem umowę - nie ma sprawy.

Warunek - za darmo

Ani z mojej kieszeni, ani z kasy starostwa, ani z ogólnych podatków...

Utopia, nie? Po co innego przecież byłby ten przepis....

Pozdrawiam

blakop

Na razie odbywa się to za darmo. Na razie... :) Pewnie gdy skala zjawiska (przekazywanie kompetencji przez SP) TDT zweryfikuje to podejście bo już się o tym po cichu mówi (podobno) ;)

Reniuta

Starostwa podpisują umowy na kontrole i płaci za to starostwo, generalnie zakres kontroli taki sam jak ze starostwa czyli poprawność wypełniania dokumentacji, tylko sprawdzają poświadczenia legalizacje itp dla urządzeń.

Renata

A.Kowal

My w piątek mamy kontrole z TDT. Ciekawe co będą sprawdzać?

llary

Właśnie wczoraj miałem miłych panów z TDT na kontroli 8) , wiedziałem kilka godziń wcześniej bo znajomy diagnosta dał mi znać ::hey ale i tak wiele nie zmieniło bo właściwie jak się można przygotować do takiej kontrol :?:

Szczerze to myślałem że niewiadomo co będą kontrolować, czy np jest ciągłość legalizacji analizatora (a mi brakowało klika dni bo przeoczyłem termin) a oni tylko chcieli aktualne kwity na analizator, przyżąd do kontroli ciśnienia i decybelomierz.

Sprawdzają czy dobrze są daty w autobusach i ciągnikach, oraz czy dobrze wypełniam zaświadczenia "HAK" - obydwa wyniki mają być skreślone tak jak w VAT, oraz czy spisuje przy gazie numer protokołu TDT.

A najlepsze bo w czasie kontroli przyjechał samochód na pierwszy przegląd :cool: światło mijania nie świeciło i zbierzność skopana - oczywiście "N"

Ogólnie spoko chłopaki z TDT w Poznaniu ::hey .

Psuj
a oni tylko chcieli aktualne kwity na ... ... i decybelomierz.

A po co??????

S.K.P-POZNAŃ
A po co??????

Bez aktualnych "kwitów" koniec -"Dębiec"(to nasze poznańskie powiedzenie);koniec pracy SKP :(

berecik
Ogólnie spoko chłopaki z TDT w Poznaniu ::hey .

Potwierdzam ! Można naprawde miło i spokojnie porozmawiać, i chetnie pomogaja jak sie zadzwoni :D

Psuj
Bez aktualnych "kwitów" koniec -"Dębiec"(to nasze poznańskie powiedzenie);koniec pracy SKP

A po co sprawdzali "decybelomierz", znaczy sonopan... o to mnie biega :) Już przeta nie podlega legalizacji

S.K.P-POZNAŃ

Tak po "mojemu" to każdy przyrząd którym coś mierzymy ,a szczególnie na SKP musi miec jakiś "papier" .a co jak klient zakwestionuje twoje wyniki np. miernikiem dźwieku który nie ma aktualnej legalizacji ponownej?(ważna dwa lata)

Hamulcomierz sprawdzany przez producenta-co pół roku i wystawiany papier idt....

Ja mam nawet suwmiarki sprawdzone przez akredytowane labolatorium w" Cegielskim" ,nie mówiąc już o kluczach dynamometrycznch ,a to z racji tego że mamy ISO. :-D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.