Skocz do zawartości

czy to prawda ze tdt przejmuje stacje diagnostycze od staros


grabaz

Rekomendowane odpowiedzi

doszly mnie sluchy ze tdt praejmuje od starostw stacje diagnostyczne czy to prawda czy nie

i czy to prawda ze tdt bedzie kontrolowal stacje zamiast starostw bo u nas w piotrkowie tryb podobno juz starostwo nie bedzie przychodzic na kontrole tylko tdt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od umowy pomiędzy TDT a Starostwem.

Na razie nie istnieją żadne przepisy regulujące te zagadnienie ustawowo na zasadzie obligatoryjnej - ale oczywiście taka możliwość istnieje i w kilku(dziesięciu) Starostwach z powodzeniem (?) to funkcjonuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ale się gorączkujecie tym TDT,mi i tak tan przepis nic nie zaszkodzi bo w moim powiecie i tak starostwo nie kontroluje bo ma już od kilkulat podpisaną umowe z TDT, tylko nie wiem co było przed tdt bo wtedy nie miałem jeszcze komtaktu z SKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witajcie!

 

Nie ma problemu, niechaj TDT kontroluje zamiast Starostw. Mają (starostwa) taką możliwość, chcą przekazać kompetencje, podpisać z TDTem umowę - nie ma sprawy.

 

Warunek - za darmo

 

Ani z mojej kieszeni, ani z kasy starostwa, ani z ogólnych podatków...

 

Utopia, nie? Po co innego przecież byłby ten przepis....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie odbywa się to za darmo. Na razie... :) Pewnie gdy skala zjawiska (przekazywanie kompetencji przez SP) TDT zweryfikuje to podejście bo już się o tym po cichu mówi (podobno) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starostwa podpisują umowy na kontrole i płaci za to starostwo, generalnie zakres kontroli taki sam jak ze starostwa czyli poprawność wypełniania dokumentacji, tylko sprawdzają poświadczenia legalizacje itp dla urządzeń.

Renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Właśnie wczoraj miałem miłych panów z TDT na kontroli 8) , wiedziałem kilka godziń wcześniej bo znajomy diagnosta dał mi znać ::hey ale i tak wiele nie zmieniło bo właściwie jak się można przygotować do takiej kontrol :?:

Szczerze to myślałem że niewiadomo co będą kontrolować, czy np jest ciągłość legalizacji analizatora (a mi brakowało klika dni bo przeoczyłem termin) a oni tylko chcieli aktualne kwity na analizator, przyżąd do kontroli ciśnienia i decybelomierz.

Sprawdzają czy dobrze są daty w autobusach i ciągnikach, oraz czy dobrze wypełniam zaświadczenia "HAK" - obydwa wyniki mają być skreślone tak jak w VAT, oraz czy spisuje przy gazie numer protokołu TDT.

A najlepsze bo w czasie kontroli przyjechał samochód na pierwszy przegląd :cool: światło mijania nie świeciło i zbierzność skopana - oczywiście "N"

Ogólnie spoko chłopaki z TDT w Poznaniu ::hey .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie spoko chłopaki z TDT w Poznaniu ::hey .

 

Potwierdzam ! Można naprawde miło i spokojnie porozmawiać, i chetnie pomogaja jak sie zadzwoni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez aktualnych "kwitów" koniec -"Dębiec"(to nasze poznańskie powiedzenie);koniec pracy SKP

 

A po co sprawdzali "decybelomierz", znaczy sonopan... o to mnie biega :) Już przeta nie podlega legalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po "mojemu" to każdy przyrząd którym coś mierzymy ,a szczególnie na SKP musi miec jakiś "papier" .a co jak klient zakwestionuje twoje wyniki np. miernikiem dźwieku który nie ma aktualnej legalizacji ponownej?(ważna dwa lata)

Hamulcomierz sprawdzany przez producenta-co pół roku i wystawiany papier idt....

Ja mam nawet suwmiarki sprawdzone przez akredytowane labolatorium w" Cegielskim" ,nie mówiąc już o kluczach dynamometrycznch ,a to z racji tego że mamy ISO. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.