Skocz do zawartości

dot.ładowności w aucie osobowym??


skp005

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam następujące pytanie jezeli chodzi o ładownosc w sam.osobowym wpisujecie czy nie??

np.jak konczy sie stary D.R i ustalacie masy pojazdu,skierowane przez W.K Pozd dany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązkowo. U nas wpisujemy nawet masę zespołu pojazdów (mimo, że do jej wyliczenia wystarczy kalkulator - takie wytyczne z wydz. komplikacji), a jak nie wpiszę ład. to klient jest odsyłany na stację. Oczywiście ład. to jest DMC minus masa własna, żeby nie było niedomówień. To samo dot. motocykli i motorowerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wpisuje ładowności sam.osob. nawet przy zmianie przeznaczenia z ciężarowego na osobowy-nie było cofnięc z W.K.

co kraj to obyczaj :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z "Psuj-em" lepiej za dużo niz za mało, ale są wyjątki np: w dowodzie brak nr silnika a diagnosta nagle odczytał bo pojazd był zatrzymany przez Policję - i dopiero zaczyna się jazda :twisted: na całego

Ale żeby było bez problemu to należy stosowac się do "wytycznych regionalnych" ;) bo co kraj to obyczaj :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy sobie zdajecie z tego sprawę, ale takie "wytyczne regionalne" mogą strasznie skomplikowć program ... Wy działacie na rynku lokalnym, my - jako firma NORCOM - na ogólnopolskim. Dlatego m.in. mamy tak rozrośnięte stałe systemowe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dosc zasadniczego szefa wydzialu , nie wpisuje przy osobowych ladownosci i jeszcze sie nikt nie przyczepi. wiem ze w innych stacjach pobliskich jest nawet tak, ze jeden diagnosta to robi a jego koledzy nie. ale jestem za tym ze lepiej wiecej niz mniej. Zaczne od dzisiaj.

 

Tym wszystkim ,ktorzy teraz na urlop sie wybieraja zycze duzo slonca ,w moim rejonie ostatnio z tym cienko i relaksu psychicznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określanie ładowności w samochodzie osobowym to jest to talna bzdura.

Samochód osobowy to pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą oraz ich bagażu. (patrz Prawo o ruchu drogowym.)

W świadectwie homologacyjnym jest taka wartość, ale tak jak pojemnośc bagażnika jest podawana informacyjnie.

Nawiasem mówiąc nikt nie zabroni jechać czterem grubasom po 130 kg. Fiatem 126 p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj ma racje lepiej więcej jak za mało, po drugie nie komplikujmy zycia co by było ...! Ustalamy i koniec czy to taki wielki problem. Jeśli GÓRA komplikuje to my bądźmy rozsadni ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak widac wychodzi na to "co kraj to obyczaj" - jest jeden przepis a kazdy z naczelnych WK interpretuje sobie go wg wlasnego widzi mi się . :shock: ciekawe nie :roll: Dlatego wlasnie stad moje zapytanie bylo jak jest u was??Nie wiem kiedy ktos zrobi z tym porzadek ??Pozd dany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie zgadzam się z Kontrolerem2 nie wpisujmy czegoś co do nas nie należy.W żadnym katalogu nie spotkałem się z ładownością przy samochodzie osobowym,nigdy nie wpisywaliśmy i zawsze jest OK.Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciesz to zaden problem! Tym bardziej ze obliczyc ladownosc to" sekund piec"

nawet w katalogu danych technicznych w naszym programie 2000 jest rubryka "dop.ladownosc" to dlaczego by nie podawac. w zaswiadczeniu z badania technicznego. w rubryce UWAGI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ładowność wynika z pewnej definicji to czy to jest problem aby to wpisać ? Pojazdy na rynek amerykański mają jeszcze mniej danych i czy z tego powodu nic nie wpisujecie ? Szukajmy najprostrzych rozwiązań !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontroler 2, nie jestem pewien czy masz rację, 4x130kg + masa wł. Fiata 126p znacznie przekroczy dopuszczalną masę całkowitą zapisaną w dowodzie rejstr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładownosc w samochodzie osobowym nie istnieje !!! Raz wpisalem klientowi z rozpedu przy pierwszej rej. i urzednicy z Przeworska czy Łańcuta kazali wrocic na stacje 30 km. Skreslilem ladownosc, nabilem pieczec i parafke, przeprosilem klienta. Uwazajcie na upierdliwych urzednikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wpisuję zawsze czy to przy ustaleniu danych czy przy pierwszym badaniu i moje przeglądy też chodziły po całej polsce i żaden nie wrócił. Ładowności nie ustalam tylko przy pojeździe specjalnym a troszku ich robię ( chodzi mi o karetki)

 

[ Dodano: Nie Sie 07, 2005 11:06 pm ]

Zdzisław nie życzę Ci żeby Twoje badanie pierwsze trafiło do myśliborza, bo urzędnik nie będzie patrzył czy to jest 30 km czy 300 tylko odeśle klienta i wtedy zgarniesz jobki, bo klient będzie wnerwiony, że musiał tyle jechać na poprawkę. W DIP-ie jest rubryka ładowność i ja ją zawsze uzupełniam. A jak urzędnikowi się nie podoba wpis to wystarczy go odesłać do wzoru dokumentu w dzienniku ustaw i to jest koniec dyskusji. Nie ma przepisu który stwierdza czy w samochodzie osobowym jest ładowność czy nie i ja pisałem, piszę i będę piasał ład. w zaświadczeniu, bo wolę napisać więcej niż mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art 2 p-kt 56 Dz.U. 108 poz.908 Ustawy Prawo o ruchu drogowym podaje definicję dopuszczalnej ładowności z której dość jasno wynika że chodzi o masę ładunku i osób a nie masę ładunku i liczbę osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam, że każdy pojaz - również motorower - ma swoją ładowność dlatego ją wpisuje, chociaż nasz W.K. tego nie czyni, a wręcz uważa że ładowność ma tylko samochód ciężarowy

eugen13 :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.