Skocz do zawartości

Wyrejestrowanie po sprzedaży


black_betty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Obecnie mój samochód jest zarejestrowany na moja mame (jako głównego właścieiela pojazdu) oraz na mnie jako współwłaściciela.

Niebawem sprzedaje samochód i powstaje pytanie.

Czy przy wyrejestrowywaniu auta potrzeba obydwie właścicielki pojazdu czy wystarczy moja mama (ten główny)??

Nie bardzo mi po drodze bo jestem w wlkp, a wyrejestrować trzeba na podkarpaciu..

 

doradźcie prosze jak można to załatwić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi Ci o zgłoszenie zbycia zarejestrowanego pojazdu w Twoim WK? Cóż - tak naprawdę niczyja obecność nie jest konieczna w urzędzie, albowiem to chyba jedyna jak dotąd czynność związana z pojazdem dla której ustawodawca przewidział możliwość załatwienia korespondencyjnego (wysyłasz kopie umowy pisząc, że zgłaszasz zbycie i wszystko). Inna sprawa, że inne biurokratyczne procedury i to tym razem już nie związane z urzędami i tak najczęściej zmuszają do wizyty w urzędzie. A chodzi o to, że wysyłając zawiadomienie o zbyciu poczta nie otrzymasz żadnego pisemnego (czyli PIECZĄTKI) potwierdzenia tego faktu, a to z kolei jest najczęściej niezbędne w firmach ubezpieczeniowych dla rozwiązania umowy ubezpieczenia pojazdu...

Ponieważ jednak zgłoszenie zbycia jest jedynie czynnością materialno-techniczną wtórną do zaistniałej sytuacji faktycznej (zawiadamiasz tylko urząd o już zaistniałym fakcie, czyli sprzedaży - nie wnosisz o nic), a do tego jak wspomniałem na dobrą sprawę wszystko można załatwić pocztą większość urzędów nie robi większych problemów przy tych czynnościach.

Ale oczywiście, żeby mieć pewność będziesz musiała zadzwonić i spytać o to... Przy czym Twoja obecność na pewno nie będzie konieczna - co najwyżej będą wymagać od Twojej mamy, aby miała upoważnienie do Ciebie do reprezentowania Cię w urzędzie w tej sprawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje bardzo za wyczerpującą odpowiedź :)

 

czyli wychodzi na to, że załatwie wszystko pocztą. na umowie będą widniały 2 podpisy właścielek sprzedawanego auta i chyba wtedy WK tym bardziej nie będzie miał zastrzeżeń.

Jeśli chodzi o ubezpieczenie, to wraz ze sprzedażą auta przekażę polise oc i nie bedę wnosić o zwrot niewykorzystanej części składki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.