Skocz do zawartości

Liczba cechowania świateł samochodowych.


std

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy ktoś z kolegów mógłby mi powiedzieć jaki konkretnie przepis określa maksymalną dozwoloną liczbę cechowania reflektorów? Na stronie producenta samochodowego sprzętu oświetleniowego jest taki oto wpis: (http://wesem.pl/pytania.php?pl#5)

5. Jaka jest maksymalna dozwolona liczba cechowania?

Niestety nie możemy stosować dowolnie silnych reflektorów. Po pierwsze producentom nie wolno produkować reflektorów o większej liczbie cechowania niż 50 (150000cd), a po drugie maksymalna światłość emitowana przez wszystkie jednocześnie zapalone reflektory drogowe naszego samochodu nie może przekraczać 225000cd (sumaryczna liczba cechowania 75). Reflektorów o łącznej światłości przekraczającej 225000cd wolno jednak używać na zamkniętych odcinkach drogi (np. rajdy) jak również poza drogami publicznymi.

Bardzo byłbym wdzięczny za wskazanie mi źródła na jakim opierał się autor.

Przejrzałem już Rozporządzenie Ministra Infrastruktury "W sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbednego wyposażenia" oraz "Rozporządzenie w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach" i nic nie znalazłem.

 

Pozdrawiam,

 

Student

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem już Rozporządzenie Ministra Infrastruktury "W sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbednego wyposażenia" oraz "Rozporządzenie w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach" i nic nie znalazłem.

Dz.U 32 z 2003r

ZAŁACZNIK Nr 6

WARUNKI SZCZEGÓŁOWE DOTYCZACE SWIATEŁ ZEWNETRZNYCH POJAZDU

SAMOCHODOWEGO I PRZYCZEPY

 

Tabela - własności świetlne

2) światłość wszystkich świateł drogowych nie może być mniejsza niż 30.000 cd3) (dla motocykli -12.500 cd) i nie może przekraczać 225.000 cd (dla motocykli -120.000 cd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.U 32 z 2003r

ZAŁACZNIK Nr 6

WARUNKI SZCZEGÓŁOWE DOTYCZACE SWIATEŁ ZEWNETRZNYCH POJAZDU

SAMOCHODOWEGO I PRZYCZEPY

Ha! jak już pisałem - to przeglądałem tę tabelę i wartości wyrażone w kandelach znam, chodziło mi o liczbę cechową i przelicznik z kandeli.

 

Student

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo byłbym wdzięczny za wskazanie mi źródła na jakim opierał się autor.

 

Dz.U 32 z 2003r

ZAŁACZNIK Nr 6

 

Dostałeś odpowiedź. To jest źródło na którym opierał się autor. Zostaje tylko kwestia przelicznika - czyli dotarcia do tabeli. Może jakaś ustawa o jednostkach miar albo polska norma? szczerze mówiąc nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje tylko kwestia przelicznika - czyli dotarcia do tabeli

 

No więc właśnie... skoro na reflektorach jest podana liczba cechowania, a w załączniku nr 6 wartości podane są w kandelach to moje pytanie brzmi: jak przelicza to diagnosta aby sprawdzić czy wartości nie zostały przekroczone?

 

Pozdrawiam,

 

Student

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.