Skocz do zawartości

Stan licznika


OLEK

Rekomendowane odpowiedzi

Niektóre Urzedy Skarbowe żądaja wpisywania stanów licznika w zaświadczeniu przy wszystkich samochodach sprowadzonych do kraju,ma sie to nijak do rzeczywistych przebiegów .Mieliśmy przypadek cofnięcia zaświadczenia przy 11-latku z powodu rozbieżnoś pomiędzy treścia rachunku a wpisem w zaświadczeniu o 7 km,wynikłej z zaokrągleń które stosujemy. :?

Jak to jest u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urząd Skarbowy może sobie zażądać, ale ja nie muszę tego wpisać. Nie miałem przypadku, żeby ktoś to chciał, ale jakby co to ja się tego nie podejmę. Sprawa jest prosta nie możemy wdawać się w przepychanki między US i klientem, bo tylko my dostaniemy po d.... Klient potem będzie chciał sprzedać auto, cofnie licznik i ze wszystkiego się wyłga, a nas będą ciągać po sądach. Nie należy to do mioch obowiązków i nikt mnie do tego nie zmusi. Zapewne US chodzi właśnie o wtórne odsprzedawanie aut już zarejestrowanych i kombinacje z opłatą skarbową (wiadomo im większy przebieg to mniejsza wartość auta = mniej opłaty skarbowej, i odwrotnie mniejszy przebiek = okantowany nabywca, a wszystko się skupi na nas, "no bo przecież zaflaszkę to diagnosta wszystko wpisze" - takie jest podejście ludzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaak panowie nie ma obowiązku sprawdzania wogóle czy jest tachograf , nie ma tez rubryki w DIP ie stan licznika ( kilometrów ) choć jest kilka innych niepotrzebnych nikomu , zatem jak nie ma to nie piszę a jak ktoś chce zobaczyc stan licznika to niech sie ruszy i sobie sprawdzi , moze jeszcze potrzebny bedzie rodzaj cieczy chłodzącej i jakie powietrze jest aktualnie w opnach krajowe czy unijne )))))))))))))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Forda chętnie bym wpisał to co widzę na liczniku np. 15 km. 1990 rok prod.

Jeszcze zrobić zdjęcie licznika, a przed szybą niech stoi tymczasowy właściciel. Niech mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z tym, ale generalnie chodziło o wartość nowego pojazdu dla US i odliczeń dla firmy. Co z Fordem trudno powiedzieć ! Odczytuje z natury i pisze co stwierdziłem ! Nie zastanawiam się co komu i do czego jest potrzebne !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja miałem przypadek że wydział komunikacji gościa cofnoł po 2 godzinnym czekaniu w kolejce tylko dlatego że niemiał wpisany w uwagach stanu licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylko raz się trafiło, że przyszedł gośść z urzędu skarbowego i poprosił o wpis. Uzgodnilismy razem i poszło. A tak nikt poza tym nie trafił do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Przed chwilką przyjechał klient który został cofnięty przez WK z powodu braku stanu licznika w DIP-e. Kto mi powie po co to WK i jaka jest podstawa prawna do sprawdzania czegoś takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilką przyjechał klient który został cofnięty przez WK z powodu braku stanu licznika w DIP-e. Kto mi powie po co to WK i jaka jest podstawa prawna do sprawdzania czegoś takiego ?

Zadzwoń do nich i niech urzędnik na piśmie napisze Ci w która rubryka DIP-u przewiduje stan licznika :) i oczywiście niech się pod tym podpisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre WK żądają wpisu stanu licznika, ale w stosunku do 'swoich' diagnostów. Jak trafi się 'obcy' diadnosta to dają spokój, ale po co? .... żeby coś sie działo. Ja bym jeszcze dołożył, aby diagnostal liczył zęby na pasku rozrządu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie żartuj. Jeszcze jakiś mądry przeczyta i się zacznie rozrządu to pikuś, a jak przełożenie przekładni głównej każą policzyć?

 

Piotr Barczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakończyło się tak iż dopisałem ręcznie z tyłu z adnotacją "na życzenie klienta" pieczątka i poszło. Żal mi było gościa ganiać te 50 km :D (tylko po co to ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się dowiedziałem, że w WK mają aktualizacje programu pojazd i mam pisać w dip-ie masę zespołu i rodzaj zawieszenia pojazdu. A myślałem, że u nas będzie normalniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też możemy ustalić rodzaj zawieszenia ale dotyczy to tylko aut pow. 3,5 t. Chodzi o opłaty podatku drogowego. Jak mi zadzwonią, żeby pisać też do 3,5 t to się będę wykręcał. Tym bardziej, że mają do wpisania tylko równoważne. pneumatyczne albo inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

JACKOW 18.11.07 tu http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=35696#35696 napisał:

Mielecki WK odsyła klientów na stacje, gdzie było robione badanie nakazem aby diagnosta wpisał na zaświadczeniu przebieg samochodu. Po co im to wiedzieć? Czy to jest normalne?

 

Po pierwsze czy z jakiegokolwiek przepisu wynika, że diagnosta ma obowiązek wpisywać stan licznika? NIE. Czy urzędnik ma prawo żądać? NIE może skierować pojazd wyłącznie w ustawowych ramach czyli ustalenie nieznanych parametrów, podejrzenie zagrożenia brd itp.

 

W przypadku odliczenia VAT kwota wyjściowa to 6 tys. zł. stać Was na to? Bo to diagnosta zapłaci, narażenie na straty Skarbu Państwa jeśli podpisze się pod stanem licznika. A słyszeliście o przekręcaniu stanu licznika? Na te elektroniczne też jest sposób. Jedynym, który stwierdzi faktyczny przebieg pojazdu jest dealer z serwisem czyli przedstawiciel producenta i on po podłączeniu do komputera określi faktyczny stan licznika.

Owszem w DIP jest pozycja uwagi, gdzie można wszystko wpisać, tylko który urzędnik nadzorujący stacje to nakaże, skoro nie ma delegacji ustawowej. To tak samo jak żądanie od diagnosty by pisał numer identyfikacyjny jest oryginalny bez śladów przebicia. A niby diagnosta jak to stwierdzi. Owszem na oko jak ktoś spapra to stwierdzi ingerencje. Ale od tego jest rzeczoznawca samochodowy.

 

Poza tym z zaświadczeniu z badania w pozycjach uwagi i pojazd odpowiada dodatkowym warunkom wyraźnie we wzorze jest określone co wolno diagnoście tam wpisać.

 

Wybaczcie ale nie bierzcie na siebie odpowiedzialności za coś do czego nie jesteście uprawnieni i gdzie wchodzą w grę pieniądze Skarbu Państwa. Przy okazji co to znaczy nakazem? Urzędnik nie może wystawić skierowania bez podania artykułu i niby na jaki się powoła "wyższa konieczność"? A kto poniesie odpowiedzialność za stan licznika? Diagnosta. A wogóle czy diagnosta jest uprawniony do określania stanu licznika? W zakresie badania tego nie ma. Może jeszcze ma sprawdzić legalizacje licznika i oplombowanie od wewnątrz i na skrzyni biegów czy ktoś prędkościomierza nie przełożył bądź wałków w skrzyni? A opony ma oryginalne czy mniejsze. Przecież to też ma wpływ na wskazania ilości kilometrów. Powoli przywyknę do hasła Psuja. To jest Polska. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też możemy ustalić rodzaj zawieszenia ale dotyczy to tylko aut pow. 3,5 t. Chodzi o opłaty podatku drogowego.

 

aby diagnosta wpisał na zaświadczeniu przebieg samochodu. Po co im to wiedzieć? Czy to jest normalne?

 

Nie chcą zatrudniać u siebie dodatkowo pracowników , więc próbują zwalać ich pracę na diagnostów , bo po co oni mają się przemęczać

 

[ Dodano: 22-11-2007, 11:12 ]

A po wtóre, zachowują wobec siebie pełną asekuracje -bo tak mi napisano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koła napędowe na podnośniku do góry, wsteczy bieg i gaz do dechy

 

niestety - liczniki linkowe mają blokady ruchu do tyłu a napędzane impulsatorem lub prądniczką i tak pójdą do przodu... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci- a po co to WK, może ktoś wie??? Z drugiej strony to jesli licznik skorygowano "prawidłowo" to nawet diler nie jesty w stanie odczytać rzeczywistego przebiegu. Niemniej jednak tym, którzy "muszą" wpisywac radzę stosować formułę "Stan licznika" a nie "przebieg".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.