Skocz do zawartości

Czy można nie pobierać opłaty za poprawkowe badanie?


janmarek

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jest takie?

Czy według obowiązujących przepisów można nie pobierać żadnej opłaty za poprawkowe badanie techniczne i tym sposobem robić konkurencję innej stacji diagnostycznej?

Czy jest to zgodne z prawem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy badaniu poprawkowym musisz robić nowy wpis badania w którym zaznaczasz , że jest to badanie poprawkowe do .......[ okresowego ; pierwszego ; itp ]

Skoro kolejny numer wpisu badania , to musi być pobrana do niego opłata .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyniku badanie"N" wpisujesz usterki jakie zdyskwalifikowały pojazd np. nieprawidłowy skład spalin + pęknięte lusterko zewnętrzne. Ponowne sprawdzenie pojazdu -analiza spalin /14PLN/+pęknięte lustro/20PLN/=34PLN.Suma wartości ponownego badania po usunięciu usterek nie może przekroczyć ceny badania okresowego :evil: Inne praktyki są niedopuszczalne :pada:

 

[ Dodano: 12-05-2008, 23:37 ]

SMOLOW Przeginasz 2.10 to za :-P prosty wymyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

No dobrze. Rozważmy taką sytuację. Sprawdzam dane w DR. Stwierdzam niezgodność DMC w DR z danymi na tabliczce pojazdu. Wystawiam zaświadczenie (niestety muszę dać negatywne) wpisuję prawidłowe masy i wysyłam klienta do WK. Tam poprawiają dane, mój WK jakimś cudem wpisuje prawidłowe dane w adnotacjach a nie wymienia DR, i klient wraca do mnie. Pieczątka w DR pobranie opłaty ewidencyjnej i .... no właśnie. To wszystko? Czy muszę pobrać jeszcze jakąś opłatę? W cenniku nie ma takiej pozycji. To nie jest przecież usterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w takim wypadku kasuje B210 - "wszystkich innych usterek łącznie" - 20 PLN

 

Rzeczywiście słowo "usterka" tutaj nie pasuje, ale nic innego nie dopasujemy do tej sytuacji. Na takie okazje jest właśnie ta pozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego za to że wziąłem DR do ręki, otworzyłem, sprawdziłem czy poprawne dane są wpisane, którą to czynność, siłą rzeczy, muszę wykonać aby wbić pieczątkę i się podpisać.

Rozumiem pobieranie opłaty za światła itp. ale za taką czynność, w dodatku 20 zł, to nijak nie mogę strawić. Ja nie pobieram żadnych dodatkowych opłat w takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zgadzam - po pierwse był negatyw po drugie możesz jeszcze raz sprawdzić dowód z samochodem :cool:

A jak przydzie ci ze skierownie z WK w celu odcztania proponowanego DMC za 60 zł to co?

Nie weźniesz? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jest pozycja taka jak pisałem wcześniej :-P:-P

Wystawiam zaświadczenie (niestety muszę dać negatywne) wpisuję prawidłowe masy i wysyłam klienta do WK.
Owszem ale to jest raczej dodatkowa czynność prawda- ustalenie danych robimy w większości przypadków na polecenie WK, i podobnie w przypadku niezgodności ze stanem faktyczny. -po usunięciu "usterki" można niepobierać opłaty /nienależy / ale wcześniej jednak te dane ustalasz :lol::lol::lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.