Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Rolmops

Brak homologacji, co tu robić:)

Polecane posty

Rolmops

Witam, mam pewien dylemat i chciałbym poprosić Was o pomoc, wygląda to tak:

Mam możliwość kupienia samochodu z kraju UE, który był jednym z pierwszych modeli tej wersji silnikowej. Samochód pomimo tego, że ma już 3 lata do tej pory stał w ów salonie bezużytecznie, gdyż nie ma możliwości zarejestrowania go we Włoszech (zdjęte tabliczki z podwozia) nie wiem też, czy jest homologacja (to chyba najważniejsze :) ) ale z salonu powiedziano mi, że jest faktura od Producenta. Samochód te ma przejechane 800 km, jest właściwie nowy a cena kusi :-P . Czy moglibyście mi coś poradzić? czy istnieje jakakolwiek możliwość zarejestrowania tego autka (jeżeli nie ma homologacji - to standardowa osobowa alfa romeo) ? Pozdrawiam i z góry dziękuję.

blakop

Jeśli to będzie jego pierwsza rejestracja, to powinien mieć wyciąg ze świadectwa homologacji - jeśli nie to musisz mieć dowód rejestracyjny. W dużym uproszczeniu do tego można sprowadzić warianty rejestracji samochodu z zagranicy w Polsce. Uda Ci się go zarejestrować tam - lub w innym kraju UE po drodze (np. w Niemczech) to OK :)

Inna sprawa, że z tego co piszesz pojazd nie ma oznakowań - np. tabliczki znamionowej... To też są nie małe schody...

Jak sam napisałeś "nie ma możliwości zarejestrowania go we Włoszech" - a obecnie procedury unijne w każdym kraju są w zasadzie identyczne, więc z dużym prawdopodobieństwem to co niemożliwe w jednym z krajów UE, będzie niemożliwe też w innych.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.