Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Łukasz*GS500

Brak oryginalnych dokumentów przy I rejestracji.

Polecane posty

Łukasz*GS500

Witam mam problem rok temu kupilem motor sprowadzany z zagranicy i dopiero go teraz chcem go zarejestrowac i sie okazalo ze nie mam originalnych dokumentow tylko mam przetłumaczone papiery motoru:( da rade go zarejestrowac ? z gory dzieki

rurek777

bez orginalnych dokumentów to raczej nie możliwe :(

luk

No to problem :razz: Jak bys chciał zdobyc oryginalne dokumenty to podobno ale w niemczech ostatni własciciel pojazdu moze wystapic o duplikaty, jeden klient tak własnie zrobił.

Adamon

urzędy niemieckie i austriackie nie robią problemów z wystawianiem duplikatów DR wiec zrób jak Ci radzi Luk. Sam mialem podobną sytuację ale z autem, które nie miało DR lecz sam dokument wyrejestrowania, urząd austriacki wydał mi DR po 4 dniach :)

iras

Nie chcę być optymistą ale czy nabyłbyś pojazd od kogoś w polsce bez dowodu rejestracyjnego/i karty pojazdu/?????? ::hey::hey::hey

[ Dodano: 23-05-2008, 22:13 ]

:pada:

spinacz5

Panowie mam podobny problem, pojazd był sprowadzony do polski w 2003 roku,dowód zatrzymany w niemieckim urzedzie i wystawione zaświadczenie o wyrejestrowaniu czasowym.teraz okazuje się ze w polsce nie moge zarejestrować bez DR.Co robić?gdzie pisać?ktoś pisał tu że niemieckie urządy nie robią problemu z wydaniem kopi DR.Można jakoś bliżej to opisac?

michal_k

W sprawie braku DR polecam lekturę orzeczenia WSA w Poznaniu - sygnatura II SA/Po 1018/08. Zawsze można próbować się odwoływać powołując się m.in. na stwierdzenia zawarte w tym orzeczeniu.

blakop

Dokładnie. Ja bym się pobawił w rejestrację tego auta i wymagał odmowy na piśmie... Wyroki na poziomie WSA to już jednak poważny argument.

W Poznaniu byś to pchnął - to fakt.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.