Skocz do zawartości

auto z Austrii


Adamon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otóż mam dość poważny problem. Kupiłem ostatnio auto od niemieckiego handlarza, które przyprowadził z Austrii. Nie byłoby problemu gdyby nie fakt, że auto posiada tylko Typenschein, ten dokument zawiera wszystkie inforacje o aucie, właścicielach i wymeldowaniach ale nie jest podstawą do rejstracji w Polsce. Jakie kroki powinienem poczynić by zarejestrować auto w Polsce? Byłbym wdzięczny za informacje i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem z autem kupionym od niemieckiego handlarza. Auto pochodzi z Austrii ma kartę pojazdu i dowód rejestracyjny TEIL II lecz niestety brakuje mi części dowodu o nazwie TEIL I. Kupiłem auto sam i dopiero przy rejestracji odkryłem bolesną prawdę. Bardzo proszę o radę co mam w tej sytuacji zrobić? Jak zdobyć TEIL I albo jego duplikat? Niemiec od kórego kupiłem auto twierdzi, że dał mi wszystkie dokumenty. W wydziale komunikacji mówią, że bez TEIL I nie ma mowy o zarejestrowaniu auta. PROSZĘ POMÓŻCIE!!!!!!!! :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja pojazdów w Austrii zajmują sie odpowiedniki naszych Starostw i one wydają duplikaty dokumentów. Trzeba spojrzeć na pieczątkę w schein'ie lub na druga część DR gdzie pojazd był rejestrowany i do tej jednostki uderzyć. Niestety prawda jest, iż bez pierwszej części DR pojazd nie spełnia wymogów ustawy do pierwszej rejestracji w Polsce i nie ma co tu kombinować bo nic sie nie wymyśli. Natomiast Austriacy dość chętnie wydają wtórniki tych dokumentów.

 

PS Jacku - a w czym Ci pomóc? :)

 

[ Dodano: 05-05-2008, 18:54 ]

Natomiast aktualny wzór ich DR wygląda tak: http://www.mi.gov.pl/article/transport_drogowy/pojazdy/rejestracja_pojazdow/wzory_dowodow_rejestracyjnych/article.php/id_item_tree/d670f96a6d9fbb8d00d662988be45d25/id_art/ab41ea6d3be8240f166dd811a5058b38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No i wszystko zostało wyjaśnione i załatwione :) znajomy, który mieszka w Niemczech zadzwonił do urzędu austriackiego (w mieście, którym auto po raz ostatni zostało wyrejestrowane) i poprosił o wydanie wtórnika nowego dowodu rejestracyjnego. Austriacy nie robili żadnych problemów i wysłali dokument w ciągu 4 dni (to się nazywa dobra organizacja!!). Przypuszczam, że w Polsce musiałbym czekać na coś takiego koło miesiąca ale to już mniejsza o to ;) Pozostaje mi teraz udać się do wydziału komunikacji i zarejestrować auto :)

Dziekuję za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz opisać jak wyglądały formalności? No i jaki koszt?

 

Formalności były ograniczone do minimum, praktycznie wszystko odbyło się drogą telefoniczna i za pomocą maila, bo trzeba było im wysłać skan dokumentu Typenschein, na podstawie którego mogli sprawdzić czy auto nie było kradzione i czy rzeczywiście było wyrejestrowane :) poprzedni właściciel wyrejestrował auto tuż przed nowym rokiem i jeszcze na starych zasadach zgodnie z przepisami musiał oddać stary DR i dostal Typenschein. W tej sprawie nie poniosłem żadnych kosztów, jedynie zapłaciłem za przesyłke. Znajomy podał swój adres niemiecki a nastepnie wysłał mi dokumenty busem (20zł transport :P ) do Polski :) i w ten sposób miałem dokumenty w rękach następnego dnia rano :) i tak to wszystko wyglądało, następnym razem będę uważniej śledził przepisy i rozporządzenia panujące w danych krajach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Prosze o pomoc!!!

Mam pojazd tylko z typenschein + umowa kupna sprzedazy+ abmeldung. Zero kontaktu z sprzedajacym Nie moge zarejestrowac go w wk w PL

Prosze o pomoc!!!

Czy auto juz tylko na czesci? Pomożcie

Czy trzeba osobiscie jechac do wk w austrii i prosic ich o jakies potwierdzenie czy duplikat dowodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.