Skocz do zawartości

Zdemontowano instalację LPG. Co dalej?


Jackow

Rekomendowane odpowiedzi

Godzina już taka, a do tego taka pogoda parna, że w pełni rozumiem, że otwierasz już pewnie któregoś browara... Ale jutro już tak na trzeźwo przypomnij mi dlaczego (podstawa prawna) miałbym dać skierowanie na wykonanie takiego badania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 240
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    26

  • Natasza

    21

  • DARIO64

    15

  • Psuj

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

przypomnij mi dlaczego (podstawa prawna) miałbym dać skierowanie na wykonanie takiego badania

Pogoda parna i fakt że przymula ale jakoś w tym temacie przewiduję Twoje ruchy :D

Jeśli uznajesz że to zmiana konstrukcyjna to proszę bardzo,paragraf był ostatnio cytowany choć nie w całości

3) w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w

dowodzie rejestracyjnym, z zastrzeżeniem art. 66 ust. 4 pkt 5 i 6, z wyłączeniem montaŜżu instalacji

do zasilania gazem

Zamula mnie na dobre ,teraz zobaczyłem że to już nie skierowany :-P

Zmyliło mnie pismo MI z zaleceniami odnośnie zmian rodzaju pojazdu.

 

[ Dodano: 07-07-2011, 21:27 ]

A po znajomości nie dasz? :evil: chyba że podciągniesz pod to:lub narusza wymagania ochrony środowiska

Znowu doszliśmy do tematu kiedy możesz dać skierowanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam.

Przeczytałem cały wątek i jestem głupszy niż ustawa przewiduje.Widzę,że w kwestii interpretacji przepisów istnieje "wolna amerykanka".Ale do rzeczy.

Miesiąc temu "wyszło" mi BT-zwyczajnie zapomniałem.W tym czasie zdemontowałem instalacje LPG-nie ma nic.Poszedłem do SKP z zapytaniem.Tak wyglądała rozmowa:

-czy po demontażu instalacji LPG muszę muszę zapłacić za badanie dodatkowe czy tylko Pan stwierdzi jej brak bez dodatkowych opłat?

-musi Pan zapłacić także za badanie dodatkowe.

-nie bardzo rozumiem.Opłacie za badanie dodatkowe podlegają pewne czynności,których w przypadku braku przedmiotu badań nie jest w stanie Pan wykonać.Wobec tego dlaczego mam płacić za usługę,która nie zostanie wykonana?

-bo w DR ma Pan wpisane LPG i żeby zmienić wpis trzeba zrobić badanie dodatkowe

-ale to jest pozbawione logiki.Czy w tym przypadku nie powinno wystarczyć oświadczenie o demontażu?

-nie, bo takie są przepisy.

Panowie.Ja wiem w jakim kraju żyję,ale takie argumenty nawet średnio inteligentnego człowieka wyprowadzą z równowagi.Więc niech mi ktoś napisze jak "chłop krowie na rowie" czy jest prawny argument wyjaśniający taką sytuację czy tylko widzimisię diagnosty?Z waszych odpowiedzi wynika,że to drugie.Mam tak potulnie dawać się "doić" tylko dlatego,że mamy niesprecyzowane przepisy prawne czy z powodu "widzimisię" diagnosty.Wolę wiedzieć.pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądała rozmowa:

-czy po demontażu instalacji LPG muszę muszę zapłacić za badanie dodatkowe czy tylko Pan stwierdzi jej brak bez dodatkowych opłat?

-musi Pan zapłacić także za badanie dodatkowe.

-nie bardzo rozumiem.Opłacie za badanie dodatkowe podlegają pewne czynności,których w przypadku braku przedmiotu badań nie jest w stanie Pan wykonać.Wobec tego dlaczego mam płacić za usługę,która nie zostanie wykonana?

-bo w DR ma Pan wpisane LPG i żeby zmienić wpis trzeba zrobić badanie dodatkowe

-ale to jest pozbawione logiki.Czy w tym przypadku nie powinno wystarczyć oświadczenie o demontażu?

-nie, bo takie są przepisy.

.Wolę wiedzieć.pozdr

 

Udaj się do diagnosty niech zrobi badanie okresowe "zwykłe" z wynikiem N (żadnego dodatkowego!) i wyda zaświadczenie w uwagach napisze brak instalacji gazowej i odeśle do WK. Wk wykreśli wpis "gaz" z DR i odeśle z powrotem na SKP, a stacja wstawi do DR pieczątkę i po kłopocie. Tak załatwia to nasz WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja wstawi do DR pieczątkę a coś o opłacie?

 

Za badanie "zwykłe" okresowe 98 zł. Po wbiciu pieczątki do DR 1 zł. na CEPIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za badanie "zwykłe" okresowe 98 zł. Po wbiciu pieczątki do DR 1 zł. na CEPIK

 

A gdzie poz 2.10 z cennika, 20 PLN za wszystkie inne usterki po "N" :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie poz 2.10 z cennika, 20 PLN za wszystkie inne usterki po "N" :?:

 

Czekałem na to !!! Wiedziałem, że zaraz zwrócą mi uwagę za brak pobrania opłaty 20 zł. !!! W tym przypadku czy słuszne jest pobieranie 20 zł. "za wszystkie inne usterki" ??? Jakie usterki ??? Czy uważasz, że usterką jest zapis "gaz" w DR w przypadku kiedy klient go zdemontował. Wielokrotnie na tym forum pisano, ze to diagnosta decyduje jaką opłatę pobrać. Więc ja decyduję w tym przypadku pobrać opłatę w sposób opisany w poprzednim moim poście !!! :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za badanie "zwykłe" okresowe 98 zł. Po wbiciu pieczątki do DR 1 zł. na CEPIK

 

A gdzie poz 2.10 z cennika, 20 PLN za wszystkie inne usterki po "N" :?:

 

Ponadto drogi kolego !!! Zwróć uwagę na Tabelę opłat, którą cytujesz !!!

Pozycja 2 w całości brzmi : Ponowne sprawdzenie mechanizmów i zespołów w pojeździe, w którym stwierdzono usterki w trakcie badań technicznych w zakresie:

Nie wycinaj zdań z całości !!! Poz. 2.10 jest podpunktem pozycji 2 i dotyczy, cytuję: " ponowne sprawdzenie mechanizmów... w którym stwierdzono usterki..." Nie ma w tym przypadku mowy o usterkach !!! Więc zgodnie z prawem kasuję jak napisałem wcześniej !!! :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ja decyduję w tym przypadku pobrać opłatę w sposób opisany w poprzednim moim poście !!!

 

Udaj się do diagnosty niech zrobi badanie okresowe "zwykłe" z wynikiem N (żadnego dodatkowego!) i wyda zaświadczenie w uwagach napisze brak instalacji gazowej i odeśle do WK. Wk wykreśli wpis "gaz" z DR i odeśle z powrotem na SKP, a stacja wstawi do DR pieczątkę i po kłopocie. Tak załatwia to nasz WK.

 

A ja się nie zgodzę. Jeśli, zaznaczam jeśli, w tym trybie ma sie to odbyć to ponieważ pojazd ma wpis GAZ trzeba zrobić badanie okresowe wraz z warunkami dodatkowymi (nie badanie dodatkowe!!) i za nie skasować. Wynik N i po usunięciu wpisu poprawka 20 zł plus cepik

 

Nie wykonane czynności? Trzeba wykonać prawie te same, bo przecież trzeba sprawdzić czy zostały usunięte elementy instalacji, czy został wymieniony kolektor (przy sekwencji) elementy dolotowe powietrza (przy mieszalniku). Tak naprawdę odpada tylko sprawdzenie legalizacji butli i szczelności.

 

Ale jeszcze raz (dla zdrowotności) zaznaczam, że to tylko w tym toku postępowania, bo ja osobiście uważam, że powinna zostać wykreślona na podstawie oświadczenia właściciela i faktury za demontaż (części trzeba w końcu zutylizować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 28-07-2011, 15:17 ]

Psuj napisł :

A ja się nie zgodzę. Jeśli, zaznaczam jeśli, w tym trybie ma sie to odbyć to ponieważ pojazd ma wpis GAZ trzeba zrobić badanie okresowe wraz z warunkami dodatkowymi (nie badanie dodatkowe!!) i za nie skasować. Wynik N i po usunięciu wpisu poprawka 20 zł plus cepik

 

Nie wykonane czynności? Trzeba wykonać prawie te same, bo przecież trzeba sprawdzić czy zostały usunięte elementy instalacji, czy został wymieniony kolektor (przy sekwencji) elementy dolotowe powietrza (przy mieszalniku). Tak naprawdę odpada tylko sprawdzenie legalizacji butli i szczelności.

 

Ale jeszcze raz (dla zdrowotności) zaznaczam, że to tylko w tym toku postępowania, bo ja osobiście uważam, że powinna zostać wykreślona na podstawie oświadczenia właściciela i faktury za demontaż (części trzeba w końcu zutylizować).

 

Ku wyjaśnieniu!!! Stwierdzam tylko niezgodności pomiędzy stanem faktycznym, a zapisem w DR . Pokaż mi proszę przepis regulujący, jakie czynności są przy badaniu po zdemontowaniu instalacji gazowej !!! Czy istnieje rodzaj badania po demontażu instalacji gazowej określający jakie czynności musi przeprowadzić podczas badania diagnosta !!! Jeżeli nie ma takowych moje rozumowanie w sprawie opłaty jest jak najbardziej słuszne !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment - a może po prostu badanie techniczne z opisem zmian? Jest to w końcu zmiana konstrukcyjna, wymagająca zmiany danych w dowodzie rejestracyjnym!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment - a może po prostu badanie techniczne z opisem zmian? Jest to w końcu zmiana konstrukcyjna, wymagająca zmiany danych w dowodzie rejestracyjnym!!!

 

Z "taksówką" też zrobisz zmiany konstrukcyjne ??? :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku OBT z wynikiem "N" jak opisuje Natasza, mój WK nie dokona żadnych wpisów ani skreśleń w DR. Jeśli została wymontowana inst. gaz. wykonuję zwykłe BT za 98PLN z wynikiem "P", wystawiam zaświadczenie, w opisie:

pkt.1-Zdemontowano instalację gazową

pkt.2-Pojazd nie odpowiada dodatkowym warunkom przewidzianym dla pojazdu przystosowanego do zasilania gazem.

Klient szoruje do WK po skreślenie wpisu, powrót do mnie po bumagę, pobieram 1 zeta na CEPa wbijam stempelek i finito.

Podobnie podchodzę do pojazdu przyjeżdżającego na OBT po wymontowaniu HAKA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku OBT z wynikiem "N" jak opisuje Natasza, mój WK nie dokona żadnych wpisów ani skreśleń w DR. Jeśli została wymontowana inst. gaz. wykonuję zwykłe BT za 98PLN z wynikiem "P", wystawiam zaświadczenie, w opisie:

pkt.1-Zdemontowano instalację gazową

pkt.2-Pojazd nie odpowiada dodatkowym warunkom przewidzianym dla pojazdu przystosowanego do zasilania gazem.

Klient szoruje do WK po skreślenie wpisu, powrót do mnie po bumagę, pobieram 1 zeta na CEPa wbijam stempelek i finito.

Podobnie podchodzę do pojazdu przyjeżdżającego na OBT po wymontowaniu HAKA.

 

Nic dodać ,nic ująć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku OBT z wynikiem "N" jak opisuje Natasza, mój WK nie dokona żadnych wpisów ani skreśleń w DR. Jeśli została wymontowana inst. gaz. wykonuję zwykłe BT za 98PLN z wynikiem "P", wystawiam zaświadczenie, w opisie:

pkt.1-Zdemontowano instalację gazową

pkt.2-Pojazd nie odpowiada dodatkowym warunkom przewidzianym dla pojazdu przystosowanego do zasilania gazem.

Klient szoruje do WK po skreślenie wpisu, powrót do mnie po bumagę, pobieram 1 zeta na CEPa wbijam stempelek i finito.

Podobnie podchodzę do pojazdu przyjeżdżającego na OBT po wymontowaniu HAKA.

 

Można i tak !!! Co do jednego jesteśmy zgodni do wysokości opłaty !!! :-D Dzięki za zmianę stanowiska, dotyczącego opłaty !!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "taksówką" też zrobisz zmiany konstrukcyjne ??? :-D

 

Na upartego...

Tak czy inaczej lepsze to, niż ganianie klienta między WK i SKP w Twoim wykonaniu moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej lepsze to, niż ganianie klienta między WK i SKP w Twoim wykonaniu moim zdaniem

 

To po prostu niech WK skreślają wpisy w DR na podstawie oświadczenia właściciela pojazdu, a my resztą się zajmiemy. Jak klient przygra głupa i tak na OBT dostanie ZONKA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej lepsze to, niż ganianie klienta między WK i SKP w Twoim wykonaniu moim zdaniem

 

To po prostu niech WK skreślają wpisy w DR na podstawie oświadczenia właściciela pojazdu, a my resztą się zajmiemy. Jak klient przygra głupa i tak na OBT dostanie ZONKA.

 

Byłoby to najlepsze rozwiązanie !!! :ok:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ku wyjaśnieniu!!! Stwierdzam tylko niezgodności pomiędzy stanem faktycznym, a zapisem w DR . Pokaż mi proszę przepis regulujący, jakie czynności są przy badaniu po zdemontowaniu instalacji gazowej !!! Czy istnieje rodzaj badania po demontażu instalacji gazowej określający jakie czynności musi przeprowadzić podczas badania diagnosta !!! Jeżeli nie ma takowych moje rozumowanie w sprawie opłaty jest jak najbardziej słuszne !!!

 

Zostawmy brak badań w DR.

Mam wazne bt,zdemontowałem gaz ,mogę przyjechać do Ciebie wykreslisz mi adnotację "gaz" z DR? Czy muszę udać się na SKP ,tylko po co ,jakie badanie ,jaką czynność wykonać na SKP i za ile??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ku wyjaśnieniu!!! Stwierdzam tylko niezgodności pomiędzy stanem faktycznym, a zapisem w DR . Pokaż mi proszę przepis regulujący, jakie czynności są przy badaniu po zdemontowaniu instalacji gazowej !!! Czy istnieje rodzaj badania po demontażu instalacji gazowej określający jakie czynności musi przeprowadzić podczas badania diagnosta !!! Jeżeli nie ma takowych moje rozumowanie w sprawie opłaty jest jak najbardziej słuszne !!!

 

Zostawmy brak badań w DR.

Mam wazne bt,zdemontowałem gaz ,mogę przyjechać do Ciebie wykreslisz mi adnotację "gaz" z DR? Czy muszę udać się na SKP ,tylko po co ,jakie badanie ,jaką czynność wykonać na SKP i za ile??

 

Adnotacji "gaz" z pewnością Ci nie wykreślę, ani ja ani też inny diagnosta. Nie rób podchodów !!! Doskonale o tym wiesz, że nie mamy takiego prawa!!! Tylko WK !!! jeżeli masz BT ważne jedź do WK i z pewnością wykreślą Ci adnotację "gaz". Nie będę Ciebie ganiał na SKP, ani tez narażał na dodatkowe koszty skoro masz ważne BT !!! :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz BT ważne jedź do WK i z pewnością wykreślą Ci adnotację "gaz".

 

w Poznaniu ci nie wykreślą "na gębe",

miałem wrażenie że pracujesz w WK ;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.