Skocz do zawartości

Zdemontowano instalację LPG. Co dalej?


Jackow

Rekomendowane odpowiedzi

dzwoniłem przed chwilą do swojego WK bo mam swoje auto z usunietym gazem w którym wyszedł przegląd i moge zrobić P-mimo ze instalacji brak a na zaswiadczeniu napisać ze instalacje usunięto,wtedy do WK wykreslić gaz i spowrotem na skp po stępelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • Odpowiedzi 240
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    26

  • Natasza

    21

  • DARIO64

    15

  • Psuj

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie dawno Panowie z Urzędu Miasta z nadzoru nad stacjami zadali pytanie czy jeśli pojazd przyjedzie na OBT z Instalacją LPG bez informacji o gazie w dowodzie to będzie P czy N ? Na to pytanie któryś się wyrwał , że N, oni się pytają dlaczego?, na jakiej podstawie? No więc wydukał , że za niezgodność, na co Pan z UM stwierdził , że adnotacja o gazie to tylko ADNOTACJA nie dana i nie można odrzucić z powodu niezgodności danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi o brak adnotacji GAZ w dowodzie rejestracyjnym?Jeśli tak to Panowie maja rację.Brak adnotacji GAZ to jest UD

 

[ Dodano: 06-08-2013, 18:21 ]

Dz.u poz 996

10.5. Pojazd przystosowany do zasilania gazem Oględziny zewnętrzne instalacji na wolnym powietrzu. Kontrola szczelności za pomocą urządzeń lub roztworu wodnego mydła. Kontrolę instalacji zasilania gazem przeprowadza się zgodnie ze szczegółowym sposobem określonym w dziale V załącznika. Uwaga: Jakiekolwiek badania techniczne pojazdu na stanowisku kontrolnym z nieszczelną instalacją zasilania gazem są zabronione. a) Brak dokumentu wydanego przez Transportowy Dozór Techniczny i tabliczki znamionowej na zbiornik lub butlę, potwierdzających jego sprawność. X b) Wynik badania uznaje się za pozytywny, jeżeli podczas kontroli nie stwierdzono żadnego odchylenia od wymagań określonych w dziale V załącznika. X c) Wartość emisji zanieczyszczeń gazowych (zadymienia) spalin, zmierzona zgodnie ze szczegółowym sposobem określonym w dziale IV załącznika, nie może przekraczać dopuszczalnego dla danego pojazdu poziomu, zarówno przy zasilaniu gazem, jak i paliwem bazowym. X d) Brak odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie. X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz Łódź, Tak , teraz to już wiem Grzegorzu - to jest usterka drobna. Odkąd stałem się diagnostą (zdałem egzamin) wiele się nauczyłem , natomiast jeszcze więcej przede mną. Jak klient przyjeżdża na OBT z wymontowaną instalacją , a jeszcze z wpisem w dowodzie to można wbić w dowód badanie a dodatkowo do badania dać zaświadczenie w którym będzie regułka , że "klient zrezygnował z instalacji LPG" czy lepiej zrobić badanie na zaświadczeniu i po wykreśleniu niech wróci po pieczątkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak klient przyjeżdża na OBT z wymontowaną instalacją , a jeszcze z wpisem w dowodzie to można wbić w dowód badanie a dodatkowo do badania dać zaświadczenie w którym będzie regułka , że "klient zrezygnował z instalacji LPG" czy lepiej zrobić badanie na zaświadczeniu i po wykreśleniu niech wróci po pieczątkę ?

A o tym to była dyskusja na forum.Poczytaj sobie to sam zobaczysz że postepują róźnie :) Wszystko zależy od WK pod który bedziesz podlegał :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie to denerwuje , że nie może być białe lub czarne tylko same odcienie szarości . W takim zawodzie i z taką odpowiedzialnością przepisy powinny być bardziej dopracowanie bez luk i możliwości interpretacji. Tak / Nie i koniec! :) ale żyjemy w Polsce a tu prawie wszystko jest możliwe eh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko , spoko :) nie po to tyle walczyłem co by się przed wcześnie łamać i poddawać :) hehe twardym trzeba być nie miętkim i najważniejsze żeby zawsze znaleźć dobre wytłumaczenie tego co się zrobiło :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jeśli pojazd przyjedzie na OBT z Instalacją LPG bez informacji o gazie w dowodzie to będzie P czy N ?

 

Można dać N. Już gdzieś pisałem, że jeśli klient ma wszystkie papiery od gazy to UD i P, ale jeśli nie ma to N.

 

oni się pytają dlaczego?, na jakiej podstawie? No więc wydukał , że za niezgodność,

 

Bardzo dobrze wydukał, bo gaz to może tylko adnotacja, ale brak zapisu LPG w P.3 to już niezgodność, a i brak wpisu gaz można podciągnąć pod:

0.2g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale brak zapisu LPG w P.3 to już niezgodność

 

Nawet jak pójdziesz zgłosić do WK montaż gazu to adnotacja będzie, ale w polu P.3 też się nic nie zmieni. I co - N dasz z tego tytułu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak pójdziesz zgłosić do WK montaż gazu to adnotacja będzie, ale w polu P.3 też się nic nie zmieni. I co - N dasz z tego tytułu?

Lubisz się droczyć,

adnotacja spowoduje przynajmniej, iż nie będzie niezgodności ze stanem faktycznym,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, bardzo rzadko widzę prawidłowe oznaczenia paliwa w tej rubryce. Pewnie wydziały wychodzą z założenia , żeby nie obciążać klienta koniecznością zmiany dowodu rejestracyjnego albo sami nie wiedzą , że tak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

A jaką opłatę pobrać jeśli klient przyjedzie na okresowe z zdemontowaną instalacja i niewykreślonym GAZ z dowodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.