Skocz do zawartości

Zdemontowano instalację LPG. Co dalej?


Jackow

Rekomendowane odpowiedzi

oops, zaczynam widzieć komplikacje jakie powoduje demontaż jednej instalacji i montaż kolejnej. Czy moglibyście mi napisać w jakiej kolejności i co powinnam zrobić? Teraz jeżdżę na instalacji przeznaczonej do demontażu, mam ją wbitą w dowodzie, ale skończył mi się przegląd, więc muszę zrobić, żeby móc pojechać na demontaż.

 

Czy dobrze zrozumiałam kolejność działań?

 

1. robię przegląd z gazem

2. demontuję instalację

3. jadę na SKP w celu zaświadczenia o demontażu lpg

4. idę do WK i wykreślam gaz

5. montuję nową instalację

6. idę do WK po nowy wpis gaz

7. następne badanie techniczne po roku od p.1.

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 240
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    26

  • Natasza

    21

  • DARIO64

    15

  • Psuj

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zrób przegląd, wymień instalacje na inną i zanieś do WK nowe dokumenty od instalacji, tj. Odpis homologacji, fakturę na montaż i "paszport" zbiornika.

 

Nie wykreślaj gazu z dowodu, bo tam nic się nie zmieni, tylko dostarcz do WK nowe dokumenty. Skseruja sobie i podłączą pod akta twojego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!!! a nie będzie kolejnej pieczątki? Diagnosta przy kolejnym badaniu się nie zdziwi, ze wpis w DR z 2007 a papiery do instalacji i instalacja z 2008?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykreślaj gazu z dowodu, bo tam nic się nie zmieni

 

Wpis w dowodzie zawiera oprócz adnotacji określającej rodzaj gazu, również datę jej montażu, a więc treść tego wpisu de facto ulegnie zmianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpis w dowodzie zawiera oprócz adnotacji określającej rodzaj gazu, również datę jej montażu

 

Noo... i co? czy ta data będzie niezgodna z prawdą? Jak wymieni osprzęt taxi albo hak holowniczy to najpierw musi wykreślić a potem wpisać? Co przeszkadza, że wpis taxi był w 99 roku a taksometr ma rok produkcji 2008?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu jest ważne bad tech.! Po co na SKP? Do WK i tyle. To było pytanie o formalną zmiane inst. gaz. I tak poradziłem. Natomiast nie trzeba wykreślać z dowodu wpisu "gaz" Jak by była zupełnie likwidowana inst. gaz to na SKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpis gaz dotyczy montażu konkretnej instalacji, bo homologacji podlega nie tyle instalacja, co sposób jej montażu. Jeśli więc w w 2003 roku założyłem instalację, to dostałem do DR wpis typu "GAZ-LPG/2003-05-20". Jeśli dziś wymieniam tą instalację to po dostarczeniu nowej dokumentacji do WK (homologacja + faktura za montaż) treść wpisu ulegnie zmianie na np. "GAZ-LPG/2008-09-23". Skoro ustawodawca uznał, że podanie daty montażu instalacji ma znaleźć się w DR to nie widzę powodu, dlaczego mam tego nie robić i dlaczego wpis w DR nie ma odzwierciedlać stanu faktycznego. Wszak obecna instalacja nie jest tą zamontowaną pierwotnie w 2003 roku.

Trzeba pamiętać, że adnotacji GAZ" nie można do końca traktować tak samo jak "HAK" "TAXI" czy "L", gdzie rzeczywiście demontaż i ponowny montaż danego urządzenia powodującego taką adnotację nie zmienia nic w treści dowodu. W gazie jak widać tak nie jest - pewnie dlatego, że czynność ponownego montażu jest obłożona obowiązkiem uzyskiwania homologacji na taką czynność, ale z kolei nie podlega badaniom.

Z badaniem jest inna kwestia. Żeby wpisać "nowy" gaz, trzeba wykreślić stary, żeby go wykreślić, trzeba mieć badanie to potwierdzające...

 

[ Dodano: 25-09-2008, 18:32 ]

Jeszcze w kwestii wyjaśnień dla Psuja. Taksometr w taksówce wymieniaj do woli. Gniazdo przy haku też. Ale pamiętaj, że wymiana elementów w instalacji gazowej narusza warunki dla jakich została wydana pierwotna homologacja sposobu montażu tejże LPG, w związku z czym właściciel musi uzyskać nowy dokument (a przynajmniej powinien - prawda?). Poza tym w pytaniu była mowa o wymianie instalacji, a nie jednego czy dwóch jej podzespołów, żebyśmy mogli mówić o jej "naprawie" czy modyfikacji. To był po prostu montaż nowej instalacji i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli więc w w 2003 roku założyłem instalację, to dostałem do DR wpis typu "GAZ-LPG/2003-05-20". Jeśli dziś wymieniam tą instalację to po dostarczeniu nowej dokumentacji do WK (homologacja + faktura za montaż) treść wpisu ulegnie zmianie na np. "GAZ-LPG/2008-09-23".

W DR które ja dostaje do ręki nie ma żadnej daty zamontowania gazu , jest tylko adnotacja LPG lub GAZ.

Może w twoim WK tak wpisują , ale w moim WK wpisują inaczej.

W takim wypadku nie ma sensu zmieniać DR, bo jest tylko wpis GAZ bez daty.

Więc dyskusja na ten temat znowu sprowadza się do stwierdzenia: co WK to inny obyczaj. :razz::shock::evil:

Kurcze ,umnie też nie cytuje selektywnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie blakop ale po co to komu potrzebne? Nawet urzędnika zal drażnić niechby sobie tą kawę spokojnie wypił. Zważywszy na fakt ze homologacja montażu instalacji LPG jest grubymi nićmi szytą mistyfikacją a jej żywot i przydatność kończy się na przedstawieniu w WK to po co to całe zamieszanie? Przecież nikt nigdy tej nieszczęsnej homologacji nie wyegzekwuje od właściciela żeby ją z czymkolwiek porównać po nie ma do tego podstawy prawnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janmarek - jeśli poprzednia instalacja pochodzi sprzed 2003 roku, to adnotacja faktycznie sprowadza się do prostego zapisu "GAZ" - jednak po tamtym okresie datę już się podaje - i nie jest to kwestia zwyczaju w danym WK - przepis jest prosty i czytelny, a nadto aplikacja do rejestracji pojazdów sama wpisanie takiego pola egzekwuje.

Zatem - choć poprzedni wpis gazu był taki, a nie inny, to obecnie zostanie on z pewnością wpisany w formie GAZ_RODZAJ GAZU_DATA MONTAŻU INSTALACJI.

 

Panie Piotrze - jak dla mnie to cały system badań technicznych w Polsce jest grubymi nićmi szyty i de facto w mojej ocenie zbyteczny. Doposażyć Policję i niech na drodze kontroluje auta, a nie jakieś śmieszne kontrole na tzw.stacjach, gdzie nie do końca mechanik i nie do końca urzędnik "bada" auto... z pewnością nie do końca :) Jedyne co to spożycie kawy wzrośnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Piotrze - jak dla mnie to cały system badań technicznych w Polsce jest grubymi nićmi szyty i de facto w mojej ocenie zbyteczny.

 

Słusznie !!! Co Pan w związku z powyższym proponuje w kwesti tematu dyskusji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam.

Jak postępujecie w przypadku gdy klient wymontował instalację LPG i ma nieważne OBT? Badanie wykonuje się na zaświadczeniu OKRESOWE/GAZ 1.02 + 1.15 i w pkt. 2 adnotacja że wymontowano instalację? Klient do WK po wykreślenie i powrót po wpis do DR? W jakich przypadkach pobieracie opłatę z cennika w pozycji 6.07? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wykonuje BT okresowe na zaświadczenie, po wykreśleniu gazu wraca z magistratu i dostaje stympel. Opłatę pobieram tylko za badanie okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku kariery zawodowej w jednym takim przypadku pobrałem dwie opłaty 1.02+1.15, ale obecnie tylko za okresowe i w uwagach zaświadczenia że zdemontowano gazownie, bo w końcu nie sprawdzam warunków dla pojazdu zasilanego gazem,a tą sytuacje porównać by można do zdemontowanego haka gdzie co prawda jak jest zamontowany i wbity w DR to nie pobieramy opłaty no ale jak jest wbity i zdemontowany.......... to i dla tego potwierdzenia też nie pobieram ........robie to za friiiii............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli ma ważne OBT i chce wykreślić gaz? Też za free wystawiasz zaświadczenie? Jak to w programie umieszczasz? Ja nie ma u siebie badania, choćby dodatkowego, za 0zł :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli ma ważne OBT i chce wykreślić gaz?

Wówczas instruuje klienta aby wytrwał do okresowego i wówczas jak wyżej a jeżeli chce tę sprawę załatwić od ręki to oczywiście badanie dodatkowe i 63pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wówczas instruuje klienta aby wytrwał do okresowego i wówczas jak wyżej

:ok

a jeżeli chce tę sprawę załatwić od ręki to oczywiście badanie dodatkowe i 63pln.

nie jestem do końca przekonany co do Twojego postępowania, ale możliwe że takie rozwiązanie jest słuszne.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem do końca przekonany co do Twojego postępowania

Jeżeli poprawi Ci to humor to ja też nie jestem przekonany :D Natomiast z racji tego, że tak wiele rzeczy załatwia się moimi (naszymi) rękoma, że takie chyba życiowe podejście do klienta powinno być rozpatrzone przez POPów w następnej próbie wykazania się w rozporządzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.