Skocz do zawartości

Błąd w nowym dowodzie rejestracyjnym


martyman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka dni temu odebrałem stały dowód rejestracyjny. Okazało się, że jest błędny (w dodatku czekałem na niego półtora miesiąca...). Samochód ma dwóch właścicieli, a w dowodzie nie ma śladu współwłaściciela. Czy teraz wstukają mi współwłaściciela od ręki, czy muszę złożyć reklamację i czekać na nowy dowód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś przekonany, że rzeczywiście wpisy są niezgodne, to idź do WK. "Wstukanie" współwłaściciela odbywa sie od ręki, gdyż jest on umieszczany w adnotacjach na DR więc nie będzie problemu z czekaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpis a właściwie jego brak o współwłaścicielu nie jest błędem i nie ma potrzeby wymiany dowodu rejestracyjnego.Współwłaściciela w/g mnie można wpisać bez problemu przedstawiając akt darowizny częściowej podbitą przez Urząd Skarbowy i WK wklepuje współwłaściciela w adnotacjach :-D /praktykowane dla zniżki w ubezpieczeniu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpis a właściwie jego brak o współwłaścicielu nie jest błędem i nie ma potrzeby wymiany dowodu rejestracyjnego

 

Nie przesadzasz/ Więc będziesz pisał umowę darowizny na kogoś kto już i tak jest współwłaścicielem pojazdu tylko dlatego, że w urzędzie zapomnieli go wpisać?? :shock: Możesz to rozwinąć? Bo chyba nie nadążam za Toba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kilka dni temu odebrałem stały dowód rejestracyjny. Okazało się, że jest błędny (w dodatku czekałem na niego półtora miesiąca...). Samochód ma dwóch właścicieli, a w dowodzie nie ma śladu współwłaściciela. Czy teraz wstukają mi współwłaściciela od ręki, czy muszę złożyć reklamację i czekać na nowy dowód?

 

No tak... a nie prosciej jest uzyc telefonu? zadzwonic do swojego WK powiedziec co jest i umowic sie na poprawienie??

... nie prosciej.... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie prosciej jest uzyc telefonu? zadzwonic do swojego WK

 

hmm... kufa, nigdy bym na to nie wpadł :razz:

 

Bo nie musialbys :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzasz/ Więc będziesz pisał umowę darowizny na kogoś kto już i tak jest współwłaścicielem pojazdu tylko dlatego, że w urzędzie zapomnieli go wpisać?? Możesz to rozwinąć? Bo chyba nie nadążam za Toba...
Miałem na myśli dopisanie współwłaściciela w przypadku gdy go nie ma na umowie a dowód został odebrany " po odejściu od kasy reklamacji nie uznajemy" :oops::oops:

Ale jeśli był a nie jest wpisany przez przeoczenie :cool: to nie ma potreby wymieniać dowodu rejestracyjnego :lol::lol: Wolniej nie potrafię :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli był a nie jest wpisany przez przeoczenie :cool: to nie ma potreby wymieniać dowodu rejestracyjnego :lol: :lol: Wolniej nie potrafię :evil: :evil: :evil:

 

Tylko, że to mu akurat odpowiedziałem już w pierwszym poście :)

 

Z kolei nawet gdyby przy okienku przypomniało mu się o tym, że chce mieć współwłaściciela, ale nie byłoby go wpisanego w umowie i tak nic by nie zmieniło. Przecież nie mógłby zmienić treści umowy poprzez wpisanie współwłaściciela na miejscu w WK. Musiałby wrócić do sprzedającego i pisać od nowa umowę lub aneks do niej (względnie parafować wprowadzone zmiany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.